Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57359 από davidperry
τα <<φωτα>> σας παρακαλω, τι διαφορα εχει το νυχτερινο με το σπαστο?

για ποιον λογο να κανει καποιος νυχτερινο και οχι σπαστο? ρωταω γιατι τωρα ανακαλυψα οτι στο σπιτι της μητερας μου εχει νυχτερινο και γνωριζω οτι το σπαστο εχει πιο πολλες ωρες (ειναι και 3μιση με 5μιση το μεσημερι + το βραδυ)
πως μπορω να το αλλαξω?

Πισσα και πουπουλα σε οσους ψηφιζουν τα μπλε και πρασινα λαμογια
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57361 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα σπαστο ή νυχτερινο ρευμα
μπες στο σαιτ της δεη να δεις αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν υπαρχουν αλλες επιλογες εκτος απ το νυχτερινο που ειναι σπαστο ...υπαρχει μια μονο περιπτωση να εχεις ακουσει για το παλιο νυχτερινο που οποιος τοχει τοχει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57388 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;

davidperry έγραψε: τα <<φωτα>> σας παρακαλω, τι διαφορα εχει το νυχτερινο με το σπαστο?

για ποιον λογο να κανει καποιος νυχτερινο και οχι σπαστο? ρωταω γιατι τωρα ανακαλυψα οτι στο σπιτι της μητερας μου εχει νυχτερινο και γνωριζω οτι το σπαστο εχει πιο πολλες ωρες (ειναι και 3μιση με 5μιση το μεσημερι + το βραδυ)
πως μπορω να το αλλαξω?


Αυτό που λες 'σπαστό' είναι το νυχτερινό τιμολόγιο της χειμερινής περιόδου (01.00-08.00 και 15.30-17.30).
Το θερινό νυχτερινό είναι 23.00-07.00.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57409 από davidperry
Απαντήθηκε από davidperry στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;
τωρα βρηκα κατι sites που αναφερουν πως εαν η αιτηση εχει γινει πριν το 1988 εχεις 2300 με 0700 ολο τον χρονο και για να τα αλλαξεις πρεπει να κανεις αιτησεις και χαρτια... θα περιμενω μεχρι της 2300 να δω το 2ο ρολοι να γυρναει..

(το ολο θεμα προεκυψε γιατι ειδα λογαριασμο ΔΕΗ με χρεωση παγιου για νυχτερινο και 0 ευρω χρεωση σε kwωρες.. δλδ τα τελευταια χρονια πληρωναμε παγιο χωρις ομως ωυχτερινο και μειωμενες χρεωσεις -δικια μου βλακεια- ηρθε ηλεκτρολογος και αλλαξε μια καμμενη ασφαλεια οποτε μαλλον σημερα θα <<παιξει>>..

ειδωμεν

Πισσα και πουπουλα σε οσους ψηφιζουν τα μπλε και πρασινα λαμογια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57420 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;
kerberos έχεις λάθος

2-8 είναι και φέτος είναι 15.00 - 17.00 στην ηπειρωτική Ελλάδα και 15.30 - 17.30 στα νησιά.

πάντα όμως θα είναι 8 ώρες την ημέρα, όπως και το καλοκαίρι.

και όπως ειπώθηκε, συνεχόμενο έχουν μόνο παλιές εγκαταστάσεις που έχουν παλιά ρολόγια της ΔΕΗ που προφανώς έχουν χρονοδιακόπτη μέσα τους και δεν πιάνουν τον παλμό ελέγχου του δικτύου της ΔΕΗ.
το θέμα είναι ότι αυτά μπορεί να ανοίγουν το μειωμένο σε.. άσχετη ώρα!! πάλι θα είναι 8ωρο αλλά να ξεκινάει ότι ώρα να ναι, να ειναι δηλαδή ξερύθμιστα.

αυτό πχ συμβαίνει και στο ρολόϊ στο πατρικό μου :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57423 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;
Για να συμφερει ειχα ακουσει οτι πρεπει να καις πανω απο 800kw .

Γνωριζετε κατι γι αυτο ή ετσι κ αλλιως συμφερει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ