Ηλεκτρολέβητας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30306 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Ηλεκτρολέβητας
Και υποθετω οτι οι θερμοκρασιες που ανεβαζε ηταν μετρημενες "μια χαρα", ε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30328 από spiross
Απαντήθηκε από spiross στο θέμα Απ: Ηλεκτρολέβητας
Καυτό ήταν το νερό. Αλήθεια που σου φαίνεται το παράξενο? Δεν έχει ξαναδεί στην ζωή σου ηλιακό θερμοσίφωνα η να τον δουλέψεις?
Που μένετε και λέτε τέτοια πράγματα στην Αλάσκα? Εδώ μου φαίνεται πρέπει να αρχίσουμε να αποδεικνύουμε τα προφανή. Οτί ο ηλιακός θερμοσίφωνας βγάζει καυτό νερό :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30399 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Ηλεκτρολέβητας

spiross έγραψε: Καυτό ήταν το νερό. Αλήθεια που σου φαίνεται το παράξενο? Δεν έχει ξαναδεί στην ζωή σου ηλιακό θερμοσίφωνα η να τον δουλέψεις?
Που μένετε και λέτε τέτοια πράγματα στην Αλάσκα? Εδώ μου φαίνεται πρέπει να αρχίσουμε να αποδεικνύουμε τα προφανή. Οτί ο ηλιακός θερμοσίφωνας βγάζει καυτό νερό :woohoo:


φιλε σπυρο ο grecu ειναι απο βουκουρεστη δεν εχουν ζεστα νερα απο ηλιακο οπως εμεις
γιαυτο ειναι δισπιςτος οπως και ταπαιδια απο βορια ελλαδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30409 από orfpap
Απαντήθηκε από orfpap στο θέμα Απ: Ηλεκτρολέβητας

γιωργος έγραψε:

spiross έγραψε: Καυτό ήταν το νερό. Αλήθεια που σου φαίνεται το παράξενο? Δεν έχει ξαναδεί στην ζωή σου ηλιακό θερμοσίφωνα η να τον δουλέψεις?
Που μένετε και λέτε τέτοια πράγματα στην Αλάσκα? Εδώ μου φαίνεται πρέπει να αρχίσουμε να αποδεικνύουμε τα προφανή. Οτί ο ηλιακός θερμοσίφωνας βγάζει καυτό νερό :woohoo:


φιλε σπυρο ο grecu ειναι απο βουκουρεστη δεν εχουν ζεστα νερα απο ηλιακο οπως εμεις
γιαυτο ειναι δισπιςτος οπως και ταπαιδια απο βορια ελλαδα.


η πραγματικότητα είναι αυτή που λέει ο γιώργος. Στη β. Ελλάδα τους ηλιακούς το χειμώνα τους ξεχνάμε σχεδόν, εκτός απο κάτι λίγες μέρες που η θερμοκρασία δεν πέφτει κάτω απο 8-10C

δε θα μας φάνε αυτοί, εμείς θα τους φάμε!!!
η κρίση θέλει εφευρετικότητα!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30424 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Ηλεκτρολέβητας
Η αλλη πραγματικοτητα ειναι οτι η κλασσικη θερμανση γινεται με θερμοκρασια νερου 80 και βαλε, ενω το καυτο νερο χρησης μπορει να εχει και 60 (περι ηλιακης θερμανσης ο λογος γαρ).
Α, κι αν πας να κανεις μπανιο με νερο 50 βαθμων, ισα που πεθαινεις κιολας, οποτε η λογικη "καιει το νερο, κανει και για θερμανση" που προβαλλεται, δεν στεκει (παρα μονο σε πολυ ιδιαιτερες συνθηκες).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30430 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Απ: Ηλεκτρολέβητας
Καλημέρα μια και εγω που άνοιξα το θέμα είμαι ένας ασχέτως καταναλωτής που ψάχνω πως θα ζεστάνω το σπίτι μου να κάνω μια ερώτηση σε αυτό που λες,αν υποθέσουμε ότι έχεις δίκιο(που μάλλον έχεις) το νερό χρήσης από τον ηλιακό είναι στους 50 - 60 βαθμούς και αυτό δεν είναι όφελος? δηλαδή να έχει ο λέβητας να ανεβάσει θερμοκρασία από 50-60 σε 80 και όχι απο 10-20?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ