Primus 45

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166452 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Primus 45

GEORGIOSK-DRAMA έγραψε: LAKOYVA καλημερα. με τα διαφραγματα (επιδραδιντες) μυονης τα καυσαερια οστε να μενουν μεσα στο θολο καυσης και να μην βγενουν ελευθερα στον αερα,ετσι ζεστενης τα νερα του λεβητα πιο γρηγορα και μυονησ την καταναλοση.εγω το καιω 24ωρες απο21-22βαθμ.μερα νυχτα.ειχα διαφραγματα ελατιρια με κενο στην μεση,και εχανα θερμοκρασια αρκετη.τωτα εβαλα ελατιρια χωρις κενο,και ειμαι μια χαρα.......


Πολύ σωστά έπραξες , απλά έχε κατα νου πως τώρα ο ελκυσμός μειώθηκε και ίσως να χρειαστεί να πειραξεις ρυθμίσεις καυστήρα , δεν ξέρω..
Επίσης καθάριζε πιο τακτικά τώρα τους φλογοαυλούς με τους επιβραδυντές απο την πούδρα για να έχεις πάντα καλή απόδοση και σωστό ελκυσμό.

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166461 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Primus 45
VALO σωστα μιλας, επιδη εχω βεντιλατερ εξοδου πισω απο τον λεβητα,ανεβασα 100 στροφες για καθε σκαλα .πιστευω οτι επραξα σωστα.η πορεια του μεχρι σημερα ειναι καλη.ανεβασα θερμοκρασια δωματιου 21,5-22,5 και σημερα ειχα καταναλωσει 65 κυλα,με εξω-10 εως 0.....και καυσαερεια μαξ 185

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166466 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
εισαι καλα.εγω φτανω τωρα με τα κρυα -5 εως 5 βαθμους τα 3.5 εως 4 τσουβαλια 24ωρο με 21 βαθμους μονιμα.θα φυγουν οι τηλεμαχοι οι σοφιες και ολοι αυτοι και θα ανεβει η θερμοκρασια πιστευω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166468 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Primus 45
Kωστα καλη χρονια,και εγω νομιζω οτι ειναι καλα. μαλων θα αναβαλω την σκεψη που ειχα για να κανω αλλες 2 διαδρομες πισω απο την πλατη του λεβητα για το καλοκαιρη. τωρα οταν δουλευη στην 5η σκαλα με 1.7 ρυψη πελλετ και 185βαθμ,εχει ενα σαν βουητο,μεσα στον θαλαμο.αλλα αυτο εινε παροδικο δεν εινε συνεχωμενω.μαλλων ανεβαζει πολυ πιεση,στον θαλαμο!!!!.λεω να βαλω κοφτες σαν τουσ δικουσου τι λες.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166470 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
Καλή χρονιά.γιωργο σκαλα 5 έχει ρίψη 3.1".αύριο αν μπορέσω θα καθαρίσω διαφράγματα και Τούμπα διότι τον δουλεύω στην 3η σκάλα όλα τα χρόνια με 1.9" ρίψη και σπάνια στην 4 με 2.3 ρίψη και έχω τώρα καυσαέρια 200-210 ακαθάριστα. :evil: μόνο με δοκιμές και με ώρες ασχολία μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166472 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Primus 45
κωστα γιατι δεν αλαζεις ρυθμυσης για να δουλευης και της 5 σκαλες. 08-10-13-16-20.εγω εχω 07-09-11-14-17 και αερα εξωδου 2000-2100-2200-2350-2500-

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.235 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ