Primus 45

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150795 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45
Καλο χειμωνα κι απο μενα παιδια!

Μολις διαβασα το μηνυμα του dimosmav και τερλαθηκα.Ειναι δυνατον να ξερεις οτι ανα πασα στιγμη μπορει να κολλησει αυτο το πραγματακι των 3 ευρω και να μην μπορεις να κανεις τιποτα.Το μονο που μας σωζει -αν μας σωσει-ειναι να δουλεψει η θερμικη ασφαλεια.
Δυστυχως σημερα μου εμφανιστηκαν κι εμενα 2 προβληματακια.Ενω δουλευε ο λεβητας εσβησε επειδη ο αισθητηρας εδειχνε 17c βαθμους.Τον αναψα τον εσβησα 3-4 φορες κουνησα το καλωδιο του αισθητηρα και ευτυχως δουλεψε παλι.Δεν ξερω τι εγινε.Περσι μου εκανε ενα αλλο κολπο ο λεβητας.Ενω δουλευε και ειχε θερμοκρασια π.χ.60c ξαφνικα εδειχνε 70-72 εσβηνε,αλλα σε δευτερολεπτα αναβε παλι.Φετος μεχρι στιγμης δεν μου το εκανε.Σημερα ομως βρηκα λαδια στην ακρη του κοχλια και κατω.Τι μπορω να κανω?Εχω το λεβητα 4 χρονια και δεν εχω πειραξει τον κοχλια καθολου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150832 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Primus 45
Τα λαδια που βρηκες προφανος ειναι απο το μειωτηρα...ε...στα 4 χρονια μια τσιμουχα των 5 ευρω στον αξονα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο να την αλαξεις συντομα γιατι ο μειωτηρας ειναι παρασαγγας ακριβοτερος. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panelbas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151034 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

dragonfly έγραψε: Τα λαδια που βρηκες προφανος ειναι απο το μειωτηρα...ε...στα 4 χρονια μια τσιμουχα των 5 ευρω στον αξονα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο να την αλαξεις συντομα γιατι ο μειωτηρας ειναι παρασαγγας ακριβοτερος. ;)


Χρονια πολλα σε ολους!
Δεν ειναι θεμα κοστους το θεμα ειναι οτι δεν ξερω.Πρεπει να βγαλω ολο το κοχλια?
Απο εδω απο το μικρο λαστιχακι που ειναι γυρω απο τη μεγαλη βιδα χανει.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151691 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Primus 45
οχι το "λαστιχακι" λεγετε τσιμουχα και αγκαλιαζει τον αξονα περιμετρικα στεγανοποιοντας τον το νουμερο ειναι 40-62 ητοι 40 χιλιοστα αξονασ 62 χιλιοστα φωλια.
Με ενα κατσαβιδι απο το μερος του αξονα τη βγαζεις ,δεν πειραζει αν την καταστρεψεις,προσοχη στην τοποθετηση της καινουριας σιγα σιγα την περνας και χτηπητη περιμετρικα οσο πιο ισια γινετε την τοποθετεις μεσα στη φωλια,μια σωληνα,ενα καρυδακι που την παταει στην περιμετρο ειναι οτι καλυτερο δεν χρειαζετε να βγαλεις αξονα ουτε να λυσεις τιποτα η διαδικασια δειαρκει 5-10 λεπτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151775 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45

dragonfly έγραψε: οχι το "λαστιχακι" λεγετε τσιμουχα και αγκαλιαζει τον αξονα περιμετρικα στεγανοποιοντας τον το νουμερο ειναι 40-62 ητοι 40 χιλιοστα αξονασ 62 χιλιοστα φωλια.
Με ενα κατσαβιδι απο το μερος του αξονα τη βγαζεις ,δεν πειραζει αν την καταστρεψεις,προσοχη στην τοποθετηση της καινουριας σιγα σιγα την περνας και χτηπητη περιμετρικα οσο πιο ισια γινετε την τοποθετεις μεσα στη φωλια,μια σωληνα,ενα καρυδακι που την παταει στην περιμετρο ειναι οτι καλυτερο δεν χρειαζετε να βγαλεις αξονα ουτε να λυσεις τιποτα η διαδικασια δειαρκει 5-10 λεπτα


καλα τα λες,αλλα ξεχνας οτι μεσα εχει λαδια,αν βγαλεις την τσιμουχα θα χυθούν
πρεπει να βγαλις τον μειωτηρα,να τον γυρισεις,να εχις τιν τσιμουχα απο πανω μερια,και μετα να κανεις αυτο που λες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 8 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #152915 από Nik3453
Απαντήθηκε από Nik3453 στο θέμα Απ: Primus 45
Καλημέρα ΠΑΠΑΣ πρώτη φορά στο φόρουμ εχω κ γω τον ίδιο λεβητα και εχω αντιμετωπίσει αρκετά προβλήματα κ θα θέλα την συμβουλή σου . πως μπορω να στείλω p.m μόνο σε σένα ?
Last edit: 8 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by Nik3453.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ