Primus 45

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166468 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Primus 45
Kωστα καλη χρονια,και εγω νομιζω οτι ειναι καλα. μαλων θα αναβαλω την σκεψη που ειχα για να κανω αλλες 2 διαδρομες πισω απο την πλατη του λεβητα για το καλοκαιρη. τωρα οταν δουλευη στην 5η σκαλα με 1.7 ρυψη πελλετ και 185βαθμ,εχει ενα σαν βουητο,μεσα στον θαλαμο.αλλα αυτο εινε παροδικο δεν εινε συνεχωμενω.μαλλων ανεβαζει πολυ πιεση,στον θαλαμο!!!!.λεω να βαλω κοφτες σαν τουσ δικουσου τι λες.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166470 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
Καλή χρονιά.γιωργο σκαλα 5 έχει ρίψη 3.1".αύριο αν μπορέσω θα καθαρίσω διαφράγματα και Τούμπα διότι τον δουλεύω στην 3η σκάλα όλα τα χρόνια με 1.9" ρίψη και σπάνια στην 4 με 2.3 ρίψη και έχω τώρα καυσαέρια 200-210 ακαθάριστα. :evil: μόνο με δοκιμές και με ώρες ασχολία μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166472 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Primus 45
κωστα γιατι δεν αλαζεις ρυθμυσης για να δουλευης και της 5 σκαλες. 08-10-13-16-20.εγω εχω 07-09-11-14-17 και αερα εξωδου 2000-2100-2200-2350-2500-

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166523 από george cc
Απαντήθηκε από george cc στο θέμα Primus 45
Mαλλον εχετε τον Primus 60 εσεις που γραφετε για χαμηλοτερη καταναλωση.Ο Primus 45 δεν ειναι για τοσα τετραγωνικα που λετε οτι ζεστενετε.Ουτε οι ρυθμισεις ειναι με κλιμακα στον Primus 45,τουλαχιστον τον παλιο που εχω εγω εδω και 7 χρονια.Εμενα εχει πληρεις ρυμθισεις γιατην τροφοδοσια,τον αερα,την θερμοκρασια νερων,το χρονικο διαστημα τροφοδοσιας και ολα σε δευτερολεπτα.
Μπορειτε να μας πειτε τι ρυθμισεις εχετε να τις δοκιμασουμε μηπως κατι δεν κανουμε καλα;Ας πουμε γραφετε ριψη 3,1 δευτερολεπτα,αλλα ποσα δευτερολεπτα ειναι η αναμονη μεχρι να ξαναριξει πελετ;Οπως και ποσο δουλευει ο αερας;
Το ιδιο,πες μας φιλε τι ρυθμισεις εχεις για τα παραπανω με 1,9 και 2,3 ριψη που εχεις δοκιμασει.
Ας πουμε σημερα μου εκαψε 7 τσουβαλια με θερμοκρασια εξωτερικη 0-5 βαθμους,21 βαθμους εσωτερικη θερμοκρασια και ρυθμισεις ριψης 3 δευτερολεπτα με αναμονη 80 δευτερολεπτα και αερα 40%.Σιγουρα κατι δεν κανω καλα γιατι μου βουλωνουν τα τουμπο και δεν ζεσταινει ευκολα τα νερα.Ετσι θελει καθαρισμα στα τουμπο σχεδον καθε μερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166524 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Primus 45
Χαίρεται. Εγώ στον 34αρι έχω ρίψη για 2 δευτερόλεπτα αναμονή 40 και αέρα στο 50. Καυσαέρια στο 190 και νερά άνοιγμα στους 45 και κλείσιμο στους 68 βαθμούς. Κατανάλωση περίπου 4 σακούλες με θερμοκρασία εξωτερική από -8 έως +1 όλη την ημέρα. Θερμοστάτες μόνιμα στους 22.

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166531 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Primus 45
καλημερα απο την κρυα ΔΡΑΜΑ. για να μην σας μπερδευουμε εγω με τον κωστα δεν εχουμε primus, απλος απο την συζυτηση με τα τουμπα-επιβραδιντες για το primus ,,,,,ξεφυγαμε στα δικα μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ