Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61807 από mavil34
Απαντήθηκε από mavil34 στο θέμα Primus 45
2 τσουβάλια πέλλετ + 3 27/λα πυρήνα κρατάει το πολύ 2 μέρες για 240 τετραγωνικά 22-23 θερμοκρασία την ημέρα και 20 βαθμούς το βράδυ. Ρυθμίσεις 2΄ 47 αναμονή 53 αέρας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62169 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62173 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω


θα το ξαναγράψω ότι λέβητας χωρίς διαμέρισμα αποκοπής του σιλό και διπλό κοχλία δεν κάνει για πέλλετ μη σας παραμυθιάζουν με σφραγισμένα καπάκια και συχνή προώθηση του υλικού, αν φυσά αέρας, στην καμινάδα δημιουργείτε τρελή υποπίεση και δεν σε σώζει τίποτα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62184 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω


ενημερωσε αμεσα την εταιρεια ...εδω μιλαμε για ασφαλεια κι οχι για εμπειριες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62191 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Primus 45

dimlyk έγραψε:

demis78 έγραψε: Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω


ενημερωσε αμεσα την εταιρεια ...εδω μιλαμε για ασφαλεια κι οχι για εμπειριες




Και τι εγινε ρε Δημητρη;;; ακριβως το ιδιο επαθε πελατης μου...δυο φορες επεστρεψε φλογα στο σιλο, και καλα που ηταν εκει ο ανθρωπος για να την σβησει.

Τρεις φορες ηρθαν ανθρωποι της εταιριας για να εξηγησουν τα ανεξηγητα...μια φταιει αυτο, μια το αλλο.

Μπηκαν ολα απο μενα...tank in tank 750 λιτρα, laddomat, ανοιχτο δοχειο (το ζητησε ο πελατης),καμιναδα 4 μετρα μονωμενη χωρις γωνιες με ταυ καθαρισμου στην βαση του...τι αλλο να κανουμε;;;

Τις ρυθμισεις για πελλετ οι ιδιοι τις εδωσαν.

Ο ανθρωπος απογοητευτηκε τοσο που μετανιωσε για την επιλογη του.

Αν θιγεται καποιος απο τα παραπανω λυπαμαι αλλα ειναι η αληθεια...υπαρχουν τηλεφωνα και διευθυνσεις για εξακριβωση των παραπανω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62194 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω


Φιλε demis78 αυτο που λες ειναι πολυ σοβαρο και μας αφορα ολους.Να παρουμε τα πραγματα ομως απο την αρχη.Αλλο καπνος στο σιλο και αλλο πηρε φωτια το πελλετ στο σιλο.
Ειχες πολυ καυσιμο στη δεξαμενη ηταν σχεδον αδεια?Ειχε ωρα να δουλεψει ο κοχλιας,ειχε δυνατο αερα?Αν θελεις γραψε ακριβως πως και τι εγινε.

Οπωσδηποτε ομως, οπως γραφει και ο dimlyk επικοινωνεις με την εταιρια.Στην αρχη που πηρα το λεβητα εβγαινε καπνος απο το σιλο απο πανω και απο κατω.Επειδη φοβομουνα τους ρωτησα ποσο πιθανη ειναι η επστροφη φλιγας στο σιλο και μου ειπαν οτι δεν ειναι καθολου πιθανη δεν υπαρχει τετοιο θεμα αρκει να κλεινει καλα το καπακι του σιλο.Φυσικα αυτο σηκωνει πολυ συζητηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.210 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ