Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55488 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Το μονο που μου έκανε δώρο είναι η σχάρα για τα ξυλα (-100€).
Δεν το καταλαβα αυτο ??/?
Δεν παει μεσα στην τιμη και η σχαρα για ξυλα???????
Τον καυστηρατζη τι τον θελεται για πειτε και μενα ???!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55493 από kilster
Απαντήθηκε από kilster στο θέμα Απ: Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Το μονο που μου έκανε δώρο είναι η σχάρα για τα ξυλα (-100€).
Δεν το καταλαβα αυτο ??/?
Δεν παει μεσα στην τιμη και η σχαρα για ξυλα???????
Τον καυστηρατζη τι τον θελεται για πειτε και μενα ???!!!!!



καυστηρατζης νεα ιδικότητα ? ο υδραυλικος δεν μπορει να κανει τις ρυθμίσεις ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55501 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Ποιες ρυθμισεις ???
Τις εταιριας ???
Η πρεπει να δουλεψουνε ολοι???


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55525 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Απ: Primus 45

dimosmav έγραψε: ΠΑΠΑΣ
Δεν έκαψα τίποτα άλλο. Το σπίτι μου είναι 120 τμ κατασκευής 2004.Ρυθμίσεις 2"40"50
Καπνό δε βγάζει πλέον. Μόνο μετά από καθάρισμα και αν δεν έχει πέλλετ στην αντίσταση κοντά θα καπνίσει από την καμινάδα. Τις ενώσεις των σωλήνων τις έκλεισα με ταινία στο λεβητοστάσιο. Από το σιλό δε βγάζει καθόλου καπνό.

PRIMUS 45
Ζηλεύουμε για το χιόνι!!


Πετρελαιο ποσο εκαιγες?Με τη ρυθμιση αυτη που εχεις καιει κανονικα στην εστια η φλογα?Σου ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα? Ο τεχνικος της Μαβιλ μου ειπε οτι για να δωσει κανονικα τα 40KW πρεπει η φλογα να απλωνει μεχρι τη 2 σειρα απο τις τρυπες τις εστιας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55556 από george cc
Απαντήθηκε από george cc στο θέμα Απ: Primus 45
Φίλε καλημέρα, εγώ έχω παραγγείλει τον 25αρη εδω και ενα μήνα και με ενημέρωσε ο έμπορος οτι θα έρθει περίπου σε 10 μέρες. Για την εγκατάσταση μου έχει ζητήσει 300€ για τον υδραυλικό , 100€ για τον καυστηρατζή και 500 για διάφορα υλικά (εκ τα οποια είναι και η καμινάδα inox (αν και δεν έχω πολλά μέτρα είναι στην ταράτσα το λεβητοστάσιο). Το μονο που μου έκανε δώρο είναι η σχάρα για τα ξυλα (-100€).

Επειδή μου φάνηκαν πολλά, θα ψάξω να βρω άλλον υδραυλικό (αν ο λέβητας εγκατασταθεί σύμφωνα με το manual με τις οδηγίες δηλαδή της εταιρίας δεν υπάρχει ζήτημα με την εγγύηση). Εμένα ο έμπορος δεν έχει θέμα να φέρω δικό μου υδραυλικό. Εσένα έχει ?

Από βδομάδα θα πάω σε έναν φίλο μου ο οποίος παραλαμβάνει τον 34αρη και θα δω ποσά θέλει ο υδραυλικός του καθώς και αυτός προτίμησε διαφορετικό από αυτόν που δίνει ο έμπορος (για λόγους κόστους). Επίσης όταν με το καλό θα έρθει ο λέβητας μου θα ψαχτώ σε ότι αφορά τα εξαρτήματα, για να βρω καλύτερες τιμές. Δεν χρειάζονται βιασύνες, γιατί οποίος βιάζετε… πληρώνει!.

Επίσης θέλω να βάλω και ένα buffer και για αυτό ακόμα το ψάχνω για να πετύχω καλύτερη τιμή.

Όσο για την εξτρα ασφάλεια έχω και μια κάμερα κλειστού κυκλώματος στο λεβητοστάσιο και ανιχνευτή καπνού σε πίνακα συναγερμού 24ωρο. (εννοείται και πυροσβεστήρα οροφής και εφεδρικό)

Όσο για το θέμα της κλίμακας στο σιλό, και τον διακόπτη ασφάλειας, δεν είναι πρόβλημα και να μην έχει, εγώ θα πάρω μια σεγα θα κάνω ένα κόψιμο θα βάλω και ένα πλεξυ γκλας από μέσα, και σιγά το πράμα. Όσο για το θέμα του διακόπτη και αυτό λύνεται.. είπαμε ηλεκτρονικός είμαι..

Θα μάθω τιμή για τον υδραυλικό και θα δω και την δουλεία του και θα σου πω.[/quote]
Δεν τον ρωτησα για να βαλω αλλον υδραυλικο, αλλά πιστεύω οτι τσιμπανε τις τιμές γι'αυτό τον λόγο, οτι ειναι εξιουσιοδοτημένος ο δικός τους υδραυλικός.Ειδάλως πιστεύω τα μισα εξοδα θα είχαμε.
Ρωτησε τον αλλο υδραυλικό οου λές και πές μου την προσφορά του και αν κάνει εγκατάσταση Γλυφάδα.
Επίσης κάτι άλλο να ρωτήσω.Στις οδηγίες λέει ότι αυτόματη έναυση κάνει μονο με το πελλετ.Δηλαδή με το πυρηνοξηλο θα κανω χεροκίνητα έναυση;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by george cc.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55591 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Φιλε george cc
βρες εναν υδραυλικο γνωστο φιλο του φιλου
και πες του να ερθει να στον βαλει.
εμενα ο υδραυλικος μου φοβοταν να τον βαλει,
απο αυτα που διαβαζε στο μανουαλ
τελικα του ειπα πως συνδεεις ενα λεβητα πετρελαιου
απλα θα βαλεις ενα δοχειο διαστολης 80 % παραπανω απο αυτο
που ειχεις στο πετρελαιο και μια βαλβιδα 95 c 3 bar
για να κανει εκτονωσει εαν ανεβασει ο λεβητας θερμοκρασια
εαν δεν παει κατι καλα.
Αυτο ειναι ολο τιποτα αλλο δεν εχω βαλει εγω
Εναυση αυτοματη κανει και με το πυρηνοξυλο


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ