Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #45055 από mavil34
Απαντήθηκε από mavil34 στο θέμα Απ: Primus 45
Kανονικά πρέπει να κρατάει θράκα. Εμένα δεν μου έχει σβήσει ποτέ εδώ και 3 εβδομάδες που τον άναξα, εκτώς απο τότε που τον καθάρισα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #45111 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Kανονικά πρέπει να κρατάει θράκα. Εμένα δεν μου έχει σβήσει ποτέ εδώ και 3 εβδομάδες που τον άναξα, εκτώς απο τότε που τον καθάρισα.
ΔΗΛΑΔΗ???????/


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #45131 από mavil34
Απαντήθηκε από mavil34 στο θέμα Απ: Primus 45
Δηλαδή τον καθάρισα σχολαστικά και αφαίρεσα και την θράκα. Χρειάστηκε να ξανακάνω έναυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #45245 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Απ: Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Τι ειναι αυτα που κανεται εσεις οι δυο
ΠΑΠΑΣ mavil34
Τι οινοπνευμα ριχνεται στην αντισταση?
θελεται να κανει πουθενα βραχυκυκλωμα?
ΠΑΠΑΣ ποσο ηταν η θερμοκρασια καυσαεριων
τοτε ?


Δεν εριξα τιποτα στην αντισταση,απλα αφου ειδα οτι δεν αναβε το πατησα stop και εβγαλε ενδειξη off.Εκλεισα το διακοπτη και μετα απο 40 λεπτα περιπου που κοιταξα τπο πελλετ ηταν στο κεντρο της εστιας λιγι ποιο χαμηλα απο την τελευταια σειρα με τις τρυπες Μολισ ομως ξαναπατησα start αναψε στιγμιαια η αντισταση ο αερας φυσηξε, μολις τροφοδοτησε αρπαξε στη στιγμη.
Εκανε και κατι αλλο παραξενο εσβησε κανονικα στους 65 που το εχω κι ενω ο θερμοστατης ζητουσε ακομα δεν ειχε κλεισει και δουλευε ο κυκλοφορητης, σε 2 λεπτα εδειξε θερμοκρασια 91.Ανοιξα και την εκτονωση,αλλα τιποτα.Μολις εκλεισα στιγμιαια το θερμοστατη και τον ξανα ανοιξα αμεσως απο 67 βαθμους εδειξε 42 και μετα κανονικα.
Αυτο που παει συρταρωτα κατω απο τον ανεμιστηρα πρεπει να ειναι κλειστο?
Παρατηρησα απο την πρωτη κιολας εναυση στα τουμπο απ εξω κατι ψιλο κολλωδες γυαλιστερο.Πισσα ειναι?Εναι δυνατον τοσο γρηγορα?το ζταμακι το βλεπω θολο.Ρυθμισεις 2",35" 40 αερας και παλι δεν βλεπω να απλωνει το πελλετ στην εστια κυριως στο κεντρο μαζευεται.Αμα αυξησω και το χρονο αναμονης που θα παει ρε γμτ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #45255 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Primus 45
Sorry boys αλλα τρομπαρεται και κανετε πειραματα ανευ λογου και αιτιας.Εχετε εμπειρο χρηστη και χειριστη του λεβητα και αντι να αλλαξετε τηλεφωνα και να ειστε για λιγη ωρα on line με σκοπο να εχετε μια καποια καθοδηγηση πατε να ανακαλύψετε την αμερικη.
Τηλεφωνακι στον Primus 45 με ραντεβουδακι και τελος παιδες.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45758 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Απ: Primus 45
Εχω προβλημα μεγαλο με την πισσα.Δεν νομιζω οτι θα επρεπε να εχω τοση πισσα με δυο μερες που εκαψα ΜΟΝΟ πελλετ.Τι να φταιει? Το πελλετ δεν θα επρεπε να απλωνει σε ολη την εστια?Εδω οπως φαινεται στη φωτο καιει μονο στο κεντρο.Ρυθμιση 2",35",40 αερας.Αν αυξησω το χρονο αναμονης θα χαθει στο βαθος χαμηλα στον κοχλια.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.400 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ