Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86962 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Από ότι γνωρίζω στην Mavil θα βελτιώσουν το κλαπέτο για να κλείνει πάντα (θα είναι πλέον κάθετο και όχι οριζόντιο) Όποτε κάτι παραπάνω ξέρουν αυτοί..

Η πίσσα δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το κλαπέτο. Έχει να κάνει με χαμηλή θερμοκρασία νερού >30c και πτώση από τον κυκλοφορητή δηλαδή ξεκινάει οπου το έχουμε ορίσει πχ στους 40c και μετά αφού κάνει κύκλο επιστρέφει το πιο παγωμένο νερό απο το δίκτυο των καλοριφέρ με αποτέλεσμα από 40 να πέσει απότομα στους 30 ή 25 και αυτό κάνει υγροποιήσεις. Μια τριοδη θα βοηθούσε για τον παραπάνω λόγο, απλά έχει να κάνει και με το δίκτυο του καθενός.. πχ σε εμένα δεν πέφτει πάνω από 5~8 βαθμούς..



Δεν ξερουν τιποτα στην μαβιλ απο στερεα καυση θα μαθουν ωμος που θα παει.
Θα την πατουσουν αρκετοι ωμος μεχρι να μαθουν αυτο ειναι σιγουρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86965 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Από ότι γνωρίζω στην Mavil θα βελτιώσουν το κλαπέτο για να κλείνει πάντα (θα είναι πλέον κάθετο και όχι οριζόντιο) Όποτε κάτι παραπάνω ξέρουν αυτοί..

Η πίσσα δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το κλαπέτο. Έχει να κάνει με χαμηλή θερμοκρασία νερού >30c και πτώση από τον κυκλοφορητή δηλαδή ξεκινάει οπου το έχουμε ορίσει πχ στους 40c και μετά αφού κάνει κύκλο επιστρέφει το πιο παγωμένο νερό απο το δίκτυο των καλοριφέρ με αποτέλεσμα από 40 να πέσει απότομα στους 30 ή 25 και αυτό κάνει υγροποιήσεις. Μια τριοδη θα βοηθούσε για τον παραπάνω λόγο, απλά έχει να κάνει και με το δίκτυο του καθενός.. πχ σε εμένα δεν πέφτει πάνω από 5~8 βαθμούς..


Αυτο που λες ναι ισχυει.Αλλα το προβλημα σε μενα δεν ειναι αυτο.Το αντιμετωπιζω καθημερινα εδω και 3 μηνες.Πριν ειχα τα νερα στους 55 και ο λεβητας ηταν γεματος πισσα.Τωρα με τα νερα στους 47 ακομα και 43 η πισσα εχει περιοριστει στο ελαχιστο για τους λογους που εξηγησα.Δεν ειπα οτι ευθυνεται το κλαπετο η οτι ειναι λαθος το κλαπετο.Το κλαπετο εμμεσα εχει σχεση.Το προβλημα ειναι τα 4 μετρα σωληνα που εχω μεχρι την καμιναδα.Συνηθως μολις καθαρισω την σταχτη απο την εστια καυσης πιανει πισσα.Μολις αφησω και μαζευτει αρκετη σταχτη στην εστια αρχιζει και φευγει η πισσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86974 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Φίλε Χρήστο απλά είχα μια απορία να μην την πω?, Δημοκρατία δεν έχουμε άλλωστε ?
ELECTRON ΔΕΝ με λενε χρηστο ΜΥ ΝΑΜΕ IS NICK NIKOS


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86976 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Primus 45
την θερμοκρασία των επιστεφόμενων νερών μπορούμε να τη δούμε κάπως???έχω τον κυκλοφορητή στους 48 βαθμούς και σκέφτομαι να το ανεβάσω στο 52...τρίοδη δεν χω βάλει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86996 από bavel
Απαντήθηκε από bavel στο θέμα Primus 45
εγώ στην θέση σου θα το δούλευα με ξύλο ( αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια)απομονώνοντας από τον πίνακα την λειτουργία του κοχλια για να μην δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα μέχρι να επικοινωνείσεις με την μαβιλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86997 από bavel
Απαντήθηκε από bavel στο θέμα Primus 45
Φίλε zio1980 εγώ στην θέση σου θα το δούλευα με ξύλο ( αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια)απομονώνοντας από τον πίνακα την λειτουργία του κοχλια για να μην δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα μέχρι να επικοινωνείσεις με την μαβιλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ