Λέβητας Βosch 30kW - καυστήρας Εrato GP 20+ by ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8462 από ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ
Εχω εναν 30αρη λεβητα της bosch(απο Βουλγαρια).Ειναι ο δευτερος χρονος που τον εχω.Επειδη ημουν απο τους πρωτους, αν οχι ο πρωτος,που εβαλα στην περιοχη...ειχα καποια προβληματακια στις ρυθμισεις στην αρχη...μετα ομως παει ρολοι.Το πελλετ ειναι ενα βουλγαρικο με πρασινα γραμματα...σχετικα καλο.Το ξεκινησα παιδια το 2010 Νοεμβριο με 200 ο τοννος...τωρα παει 240-260...τελος η αποσβεση εγινε.Καιω σταθερα 2 το πολυ 3 15κιλα(στα πολυ κρυα).Περσι που εκανε πιο λιγο κρυο τη σεζον(17 Νοε.-μεσα Απριλη) εκαψα 5 τονους.Φετος
σημερα πηρα τον 6ο τονο(ιταλικο απο καλαβρια..πρωτη φορα το δοκιμαζω..σε 5 μερες που θα το αρχισω θα σας πω εντυπωσεις).Το σπιτι εινα δυοροφο 180μ.,μονωση αλουμινιο και κατι πολυ σημαντικο, κελυφος, στον πανω οροφο.Οταν κατω δειχνει 20βαθμους πανω εχω 23!!!Το σπιτι ειναι του 1936 ανακαινισμενο!!Πολυ σημαντικο παιδια το εξωτερικο "τυλιγμα" του σπιτιου..θα δειτε μεγαλη διαφορα χειμωνα ζεστη..καλοκαιρι δροσια(εχω βαλει fibran 3εκατοστα).Εχω 14 σωματα καλοριφερ και ο θερμοστατης ειναι μερα νυχτα στους 20βαθμους.Καλο ειναι να τον εχεται σταθερο.Τον λεβητα τον καθαριζω καθημερινα.Αν ειμαι σπιτι και παραπανω απο μια φορα,λογω klinger.Δυο φορες το χρονο με ηλ.σκουπα καθαριζω ολο τον λεβητα(εχει 3-4 διαμερισματα,μου παιρνει 2 ωρες περιπου,προσοχη και στην εξοδο προς καμιναδα )βεβαια γινομαι λιγο χαλια :) :) :) αλλα το ευχαριστιεμαι..ειναι σα να καθαριζεις οπλο.. :) :) :)
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8467 από jnet
Καλωσόρισες

Για πες ποιόν καυστήρα φοράει επάνω του?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8469 από fillmore
Βγάλε και καμιά φωτογραφία αν σου είναι εύκολο και ανέβασε την να το δούμε!!!!....Αν δεν έχεις πρόβλημα πες μας και πόσο σου στοίχισε!!!!...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8476 από ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ
Τοτε 3500..με 300αρη καδο(μου ειχαν φερει ενα κουτι ξυλινο για σιλο!!!)αλλα τους ορμησα.Τωρα μπορει να εχει πεσει η τιμη..δεν ξερω.Ειναι βραδυ..αυριο ισως.
θα τον δεις λεβητας ξυλου-πελλετ bosch.Οσο για τον καυστηρα μπες στο www.kiemclima.com.Ειναι ο 20+.Παντως οταν ειδα μεσα την πλακετα του..εγραφε made in sweden!
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8482 από jnet

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ έγραψε: Τοτε 3500..με 300αρη καδο(μου ειχαν φερει ενα κουτι ξυλινο για σιλο!!!)αλλα τους ορμησα.Τωρα μπορει να εχει πεσει η τιμη..δεν ξερω.Ειναι βραδυ..αυριο ισως.
θα τον δεις λεβητας ξυλου-πελλετ bosch.Οσο για τον καυστηρα μπες στο www.kiemclima.com.Ειναι ο 20+.Παντως οταν ειδα μεσα την πλακετα του..εγραφε made in sweden!


OΚ καυστήρας σου ειναι ο ΕΡΑΤΟ GP 20+

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8503 από KERBEROS

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ έγραψε: Εχω εναν 30αρη λεβητα της bosch(απο Βουλγαρια).Ειναι ο δευτερος χρονος που τον εχω.Επειδη ημουν απο τους πρωτους, αν οχι ο πρωτος,που εβαλα στην περιοχη...ειχα καποια προβληματακια στις ρυθμισεις στην αρχη...μετα ομως παει ρολοι.Το πελλετ ειναι ενα βουλγαρικο με πρασινα γραμματα...σχετικα καλο.Το ξεκινησα παιδια το 2010 Νοεμβριο με 200 ο τοννος...τωρα παει 240-260...τελος η αποσβεση εγινε.Καιω σταθερα 2 το πολυ 3 15κιλα(στα πολυ κρυα).Περσι που εκανε πιο λιγο κρυο τη σεζον(17 Νοε.-μεσα Απριλη) εκαψα 5 τονους.Φετος
σημερα πηρα τον 6ο τονο(ιταλικο απο καλαβρια..πρωτη φορα το δοκιμαζω..σε 5 μερες που θα το αρχισω θα σας πω εντυπωσεις).Το σπιτι εινα δυοροφο 180μ.,μονωση αλουμινιο και κατι πολυ σημαντικο, κελυφος, στον πανω οροφο.Οταν κατω δειχνει 20βαθμους πανω εχω 23!!!Το σπιτι ειναι του 1936 ανακαινισμενο!!Πολυ σημαντικο παιδια το εξωτερικο "τυλιγμα" του σπιτιου..θα δειτε μεγαλη διαφορα χειμωνα ζεστη..καλοκαιρι δροσια(εχω βαλει fibran 3εκατοστα).Εχω 14 σωματα καλοριφερ και ο θερμοστατης ειναι μερα νυχτα στους 20βαθμους.Καλο ειναι να τον εχεται σταθερο.Τον λεβητα τον καθαριζω καθημερινα.Αν ειμαι σπιτι και παραπανω απο μια φορα,λογω klinger.Δυο φορες το χρονο με ηλ.σκουπα καθαριζω ολο τον λεβητα(εχει 3-4 διαμερισματα,μου παιρνει 2 ωρες περιπου,προσοχη και στην εξοδο προς καμιναδα )βεβαια γινομαι λιγο χαλια :) :) :) αλλα το ευχαριστιεμαι..ειναι σα να καθαριζεις οπλο.. :) :) :)


Το τι όφελος θα είχαμε από τη μόνωση το γνωρίζουμε. Αλλά δυστυχώς χρήματα πια ΔΕΝ υπάρχουν, οπότε την ονειρευόμαστε εγώ και νομίζω και πολλοί άλλοι...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ