Το λεβητοστάσιο του jnet (λεβητας pellet,αντιστάθμιση, ηλιακά, boiler 3πλής)

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96324 από jnet
Σημερα στο καθαρισμα μου εμεινε η κεφαλή από βουτρσα καθαρισμού των τουμπα μεσα στα πανω τουμπα. Είναι βιδωμένη στην ακρη και είχε ξεβιδωθεί. Οπότε οποιοι καθαριζετε με παρομοια βουρτσα να την σφιγγεται πριν ξεκινάτε το καθάρισμα. Ευτυχώς που ηταν η πεθερουλα μου εκείνη την ωρα σπίτι και την εβγαλε γιατί το δικό μου χέρι δεν χωρούσε μέσα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103134 από jnet
Μετα από 1,5 χρόνο χρήσης ηρθε η ωρα να αποχωριστώ τον συγκεκριμένο λέβητα. Ο λόγος είναι η αγορά αλλου λέβητα πλήρως αυτοκαθαριζόμενο με αντιστάθμιση και τροφοδοσία από δεξαμενη δωματίου.

Το λέβητα (με τον καυστήρα το σιλό και την τροφοδοσία του)τον πουλάω στην τιμή των 3800€. Εχει εγγύηση μέχρι τον Φεβρουάριο του 2017.
Η χαμηλότερη τιμή που μπορείς να τον αγοράσεις κανούριο είναι 5300€ και η τιμή καταλόγου(list price) του είναι 7200€.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103192 από dimlyk
βρηκες εμπορα με βυτιοφορο για πελλετ ??? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103201 από DOOM_NX

jnet έγραψε: Μετα από 1,5 χρόνο χρήσης ηρθε η ωρα να αποχωριστώ τον συγκεκριμένο λέβητα. Ο λόγος είναι η αγορά αλλου λέβητα πλήρως αυτοκαθαριζόμενο με αντιστάθμιση και τροφοδοσία από δεξαμενη δωματίου.

Το ότι τον αλλάζεις για αυτοκαθαριζόμενο το καταλαβαίνω! Τη δεξαμενή δωματίου δεν ξέρω πως σκέφτεσαι να την τροφοδοτείς! Με τα χέρια; Η θα αγοράζεις big bags;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103209 από giogud
Από το να παίρνει το σακί από έξω και να το τακτοποιεί ένα ένα κάτω από το υπόστεγο, τα πετάει στην δεξαμενή και ξενοιάζει για κάνα δίμηνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103212 από jnet

DOOM_NX έγραψε:

jnet έγραψε: Μετα από 1,5 χρόνο χρήσης ηρθε η ωρα να αποχωριστώ τον συγκεκριμένο λέβητα. Ο λόγος είναι η αγορά αλλου λέβητα πλήρως αυτοκαθαριζόμενο με αντιστάθμιση και τροφοδοσία από δεξαμενη δωματίου.

Το ότι τον αλλάζεις για αυτοκαθαριζόμενο το καταλαβαίνω! Τη δεξαμενή δωματίου δεν ξέρω πως σκέφτεσαι να την τροφοδοτείς! Με τα χέρια; Η θα αγοράζεις big bags;


θα επιλεγω την αγορά του pellet από αυτόν που θα μου την γεμίζει. :cheer:
Λοιπόν την δεξαμενή δεν την αγοράζω αλλά αγοράζω τον μηχανισμό. Μπορεί σε πρώτη φάση να χρήσιμοποιησω μια παλιά δεξαμενη η να φτιάξω μια συμφωνα με τις ανάγκες μου σε καθε περίπτωση θα είναι μεγαλύτερη του 1-2 τονων οποτε το λεβητοστάσιο θα κανει και μήνα να με βλέπει. :cheer: ;)
Και που θα πάει θα φανει και καποιο βυτιοφόρο σε κάποια χρονάκια.

Βεβαια ακόμη δεν αποφάσισα 100% γιατι εχει και μια δεξαμενη 6,3 τόνων που μάλλον χωράει

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ