Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164112 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164362 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημέρα,εφέτος άρχισα να τον δουλεύω αρκετά νωρίτερα και βλέπω τα 30 τσουβαλάκια που γλίτωσα πέρυσι να τα τρώω εφέτος.
Γενικό καθάρισμα και λύσιμο έκανα τον Μάϊο , με λύσιμο και γρασάρισμα στον κοχλία γιατί μου στρίγγλιζε πολύ από τον Ιανουάριο και μετά.
Το μόνο που άλλαξα προχθές ήταν ο πετροβάμβακας που καλύπτει το πάνω οριζόντιο καπάκι που καλύπτει τα ελατήρια Επρεπε να αλλαχθεί γιατί μετά από 5 χρόνια είχε χάσει την θερμομόνωση που έπρεπε να έχει,από το βάλε-βγάλε στο μηνιαίο καθάρισμα του λέβητα.
Θα τελειώσω ότι έχει μείνει από Swaighofer και από Δεκέμβρη θα κάψω Arcadia μία παλέτα και Bioalten 4 Παλέτες.
Θα ξέρω από πρώτο χέρι αν θα αξίζουν τα πιο πάνω Ελληνικά πέλλετ και αν μου αφήνουν στάχτη ή κλίνκερ στο δοχείο στάχτης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164363 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημέρα Μιχάλη οργανωθηκες βλέπω.εγω ακόμα τίποτα κάτι λίγα τσουκάλια έχω και θα δω φέτος τι θα γίνει διότι ούτε οι τιμές έπεσαν το καλοκαίρι.δεν έχω ανάψει ακόμα αλλά βλέπω να αναβω νωρίτερα.θελω να δοκιμάσω και την μετατροπή που έκανα στο μοτέρ καυσαερίων πιθανόν να θέλει κατέβασμα οι στροφές άλλαξα και ένα κομμάτι καμινάδα που ενώνει ο λέβητας με το ταφ.αφου έβγαλες κοχλία δεν άλλαζες και τα κουζινετα τα μπρούτζινα είναι οικονομικα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164364 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα το μπρούτζινο κουζινέτο το βρίσκω στην progetto ή έξω στο εμπόριο ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164365 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τα βρίσκεις σε όλους και πιο φτηνά από την εταιρία.μετρα με παχυμετρο εσωτερική και εξωτερική διάμετρο.οταν σχολιάσω θα σου πω που θα τα βρεις.ειμαι στη δουλεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164366 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Τα βρίσκεις σε όλους και πιο φτηνά από την εταιρία.μετρα με παχυμετρο εσωτερική και εξωτερική διάμετρο.οταν σχολιάσω θα σου πω που θα τα βρεις.ειμαι στη δουλεια

Ok Κώστα σε ευχαριστώ,αλλά επειδή καθημερινά κατεβαίνω Πειραιά θα το βρω σίγουρα και εύκολα στα ναυτιλιακά.
Θυμάσαι αν εκτός από το κουζινέτο που μπαίνει μπροστά στο μοτέρ (στη μεταλλική βάση στήριξης του κοχλία)
εάν υπάρχει και κουζινέτο στην αρχή του κοχλία ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.190 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ