Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161693 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κοσμά καλησπέρα και εμένα μία από τις 4 βίδες στο καπάκι έχει κλοτσήσει αλλά έβαλα άλλες 2 από πάνω της και μπορώ και το στεγανοποιώ.
Τώρα 110 sec γιά να γεμίσει το δοχείο καύσης με πέλλετ μου φαίνονται πολλά. Εγώ το έχω μειώσει στα 40 sec αλλά γιά τον σωστό χρόνο ρίψης πέλλετ θα σου πει ο Κώστας που έχει Vesta.
Με την κεραμική μείωσα τον χρόνο αρχικής λειτουργίας της (preheat) από 120 sec σε 30 sec γιατί αρπάζει θερμοκρασία αμέσως.
Επίσης έχω αλλάξει στο μενού "Θερμοστάτες" την θερμοκρασία γιά μετάβαση από "Εναρξη" σε "Σταθεροποίηση" και "Κανονική λειτουργία" . Ολα αυτά μου έχουν δώσει ζεστά νερά 5 με 7 min πιό γρήγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161695 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Γεια σου ΜΙΧΑΛΗ ευχομαι να εισαι καλα.το πηρες το εμαιλ?συμαντικο η κεραμεικη αντισταση και η μειωση χρονων μεταβασης των φασεων οταν εχει αναψει και εχουν πιαστει οι θερμοκρασιες!ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΟΦΕΛΗ!!!!!!!!!του εγραψα να ανεβασει και φωτο να δουμε τι γινεται :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161696 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Το πήρα Κώστα ,σε ευχαριστώ. Πόσο χρόνο έχεις βάλει "αρχικό τάισμα" στον Vesta σου;; Θέλω να τον συγκρίνω με του Κοσμά που έχει βάλει 110 sec.
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161697 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Απο την μανα του το ειχε 135"(το κουπακι ειναι το διπλασιο σε μεγεθος απο το δικο σου φυσικα).εγω το εχω τωρα στα 115" διοτι και το αλφα γουντ και το τοπικο πελλετ απο εδω παραγωγο δεν εχει σταθερο μηκος με αποτελεσμα εχω βρει οτι περιπου για να σκεπαζει καλα την οπη τις αντιστασης το εβαλα εκει.απο οτι καταλαβαινω απο το ΣΦ12 που λεει 'σφαλμα λογο ανεπιτυχους εναυσης' πρεπει να εχει κοντρολερ TIEMME(Σαν το δικο σου) KAI OXI MICRONOVA!!!!!!περιμενω να ανεβασει φωτο διοτι δουλευω πρωινος και θελω να παω για υπνο!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;)
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161698 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Εγινε Κώστα καλή ξεκούραση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161699 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΤΟ δοχειο καυσης με πατεντα που εχω κανει να μην πεφτουν τα πελλετ εξω!!!!ειναι σιδερενιο σε αλλο ιδιο που εχω δει ειναι μαντεμενιο




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.483 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ