Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8033 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κύριοι είστε σίγουροι ότι αυτές οι σόμπες και οι λέβητες κατασκευάζονται εδώ στην Σίνδο ? :dry:

Έχει κανείς δει από κοντά την μονάδα παραγωγής αυτού του εργοστασίου ? :whistle:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8034 από blackbird
Απαντήθηκε από blackbird στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ναι εδω φτιαχνονται και οι ανθρωποι ειναι εξυπηρετικοτατοι,εγω χρειαστηκα κατι το σαββατο παραμονη χριστουγεννων και ο νετος μου εστειλε τεχνιτη απο βεροια και ο θεοφιλος που εχει το εργοστασιο στη σινδο ηρθε απο την περαια για να ανοιξη το εργοστασιο και να με εξυπηρετησουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8039 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

blackbird έγραψε: Ναι εδω φτιαχνονται και οι ανθρωποι ειναι εξυπηρετικοτατοι,εγω χρειαστηκα κατι το σαββατο παραμονη χριστουγεννων και ο νετος μου εστειλε τεχνιτη απο βεροια και ο θεοφιλος που εχει το εργοστασιο στη σινδο ηρθε απο την περαια για να ανοιξη το εργοστασιο και να με εξυπηρετησουν.


Ρε Γιώργη αυτό το εργοστάσιο είναι αυτής της εταιρίας που φτιάχνει σταντ για εκθεσιακά περίπτερα, για πλακάκια και είδη υγιεινής, και λέγεται SHOW ROOM ?

Δηλαδή αν αύριο τους ζητήσω να πάω επίσκεψη στην μονάδα παραγωγής και να βγάλω φωτογραφίες για να τις ανεβάσω εδώ στο φόρουμ, έτσι ώστε να έχουμε την ευκαιρία όλοι μας να καμαρώσουμε ένα Ελληνικότατο εργοστάσιο κατασκευής λεβητών και σομπών πέλλετ.....θα μου πουν ορίστε ? :dry:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8041 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

tonie έγραψε: Ναι ειναι ελληνικης κατασκευης δηλαδη το καζανι λαμαρινες φτιαχνονται ολα εδω στο εργοστασιο και τα ηλεκτρικα(πλακετα,πινακας,κοχλιας)ειναι ιταλικα.οπως εγραψε καποιος πιο πανω ειναι οπως η σομπες πεφτει απο επανω το υλικο δεν ειναι με καυστηρα και μαλλον ειναι αντιγραφη απο αλλο μηχανημα ισως απο σερβικο η σκοπιανο.necia 25kw kai vesta 40kw ετσι ονομασανε τα μοντελα και μπροστα γραφουνε progettopellets.







Εχω βαλει δυο λεβητες αυτης της εταιριας τον οκτωβριο και τον Νοεμβριο.
Να συμπληρωσω οτι τα ηλεκτρονικα του λεβητα ειναι της EDILKAMIN.
Τον μικρο που εχει κυκλοφορητη δοχειο διαστολης και ενσωματωμενη την δεξαμενη πελλετ τον αναψαμε τελος Νοεμβριου σε 100 μετρα σπιτι με επιδαπεδια.
Μια βδομαδα μετα το πρωτο αναμμα καηκε μια πλεξουδα καλωδιων που κατεληγε στην πλακετα.Αυτο εγινε οπως ειπαν απο την εταιρια λογω μη υπαρξης μονωσης αναμεσα στον λεβητα και την πλακετα. Τοποθετηθηκε προχειρα ενα κομματι υαλοβαμβακα αναμεσα και αλλαχτηκε η πλεξουδα.
Στην συνεχεια αλλες 2 η 3 φορες σταματησε να δουλευει για διαφορετικους λογους καθε φορα αλλα η εταιρια με τους τεχνικους της αποκατεστησε τα προβληματα.Οπως μου ειπε ο ιδιοκτητης οι τεχνικοι της εταιριας ριξαν το φταιξιμο στο πελλετ της Αλφα γουντ.
Στο μεγαλυτερο μοντελο που μπηκε τον Οκτωβριο δεν υπηρξαν προβληματα εκτος απο ενα πριν απο μια βδομαδα.Συγκεκριμενα επειδη ο θερμοστατης χωρου παιρνει ρευμα απο τον λεβητα (δεν ξερω γιατι) ενω εκλεινε, ο λεβητας συνεχιζε να δουλευει και να στελνει θερμανση στο σπιτι χωρις να το θελει ο πελατης.
Τα σπιτια ειναι στο Λαγυνα και υπαρχουν τηλεφωνα για να διασταυρωσει καποιος το αληθες.
Προσωπικη μου εκτιμηση για αυτους τους λεβητες ειναι οτι για να βγουν γρηγορα στην αγορα βγηκαν απο την παραγωγη με ελειψεις τις οποιες στην πορεια και σταδιακα βελτιωνουν.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8059 από blackbird
Απαντήθηκε από blackbird στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Χρηστος8,μηπως ξερεις τι καταναλωση εχει αυτος με τον μικρο λεβητα?Ρωταω γιατι ειμαστε κοντα,εγω ειμαι στον Αγιο Βασιλειο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8060 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

χρηστος8 έγραψε:

tonie έγραψε: Ναι ειναι ελληνικης κατασκευης δηλαδη το καζανι λαμαρινες φτιαχνονται ολα εδω στο εργοστασιο και τα ηλεκτρικα(πλακετα,πινακας,κοχλιας)ειναι ιταλικα.οπως εγραψε καποιος πιο πανω ειναι οπως η σομπες πεφτει απο επανω το υλικο δεν ειναι με καυστηρα και μαλλον ειναι αντιγραφη απο αλλο μηχανημα ισως απο σερβικο η σκοπιανο.necia 25kw kai vesta 40kw ετσι ονομασανε τα μοντελα και μπροστα γραφουνε progettopellets.







Εχω βαλει δυο λεβητες αυτης της εταιριας τον οκτωβριο και τον Νοεμβριο.
Να συμπληρωσω οτι τα ηλεκτρονικα του λεβητα ειναι της EDILKAMIN.
Τον μικρο που εχει κυκλοφορητη δοχειο διαστολης και ενσωματωμενη την δεξαμενη πελλετ τον αναψαμε τελος Νοεμβριου σε 100 μετρα σπιτι με επιδαπεδια.
Μια βδομαδα μετα το πρωτο αναμμα καηκε μια πλεξουδα καλωδιων που κατεληγε στην πλακετα.Αυτο εγινε οπως ειπαν απο την εταιρια λογω μη υπαρξης μονωσης αναμεσα στον λεβητα και την πλακετα. Τοποθετηθηκε προχειρα ενα κομματι υαλοβαμβακα αναμεσα και αλλαχτηκε η πλεξουδα.
Στην συνεχεια αλλες 2 η 3 φορες σταματησε να δουλευει για διαφορετικους λογους καθε φορα αλλα η εταιρια με τους τεχνικους της αποκατεστησε τα προβληματα.Οπως μου ειπε ο ιδιοκτητης οι τεχνικοι της εταιριας ριξαν το φταιξιμο στο πελλετ της Αλφα γουντ.
Στο μεγαλυτερο μοντελο που μπηκε τον Οκτωβριο δεν υπηρξαν προβληματα εκτος απο ενα πριν απο μια βδομαδα.Συγκεκριμενα επειδη ο θερμοστατης χωρου παιρνει ρευμα απο τον λεβητα (δεν ξερω γιατι) ενω εκλεινε, ο λεβητας συνεχιζε να δουλευει και να στελνει θερμανση στο σπιτι χωρις να το θελει ο πελατης.
Τα σπιτια ειναι στο Λαγυνα και υπαρχουν τηλεφωνα για να διασταυρωσει καποιος το αληθες.
Προσωπικη μου εκτιμηση για αυτους τους λεβητες ειναι οτι για να βγουν γρηγορα στην αγορα βγηκαν απο την παραγωγη με ελειψεις τις οποιες στην πορεια και σταδιακα βελτιωνουν.


Άμα είχε κάνει τον κόπο να προσλάβει έναν ηλεκτρολόγο μηχανικό, θα του είχε πει ότι τα καλώδια στους 150 βαθμούς θέλουν μόνωση. Ακόμα και από ΤΕΙ αυτοματισμών, ή και ηλεκτρολόγο του Ευκλείδη να είχε, θα το ήξερε. Αλλά έτσι είναι οι περισσότεροι έλληνες επιχειρηματίες, στου κασίδη το κεφάλι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.208 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ