Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140357 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Kosmas 71 δες το εμαιλ που σου εστειλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140412 από stavrosmet
Απαντήθηκε από stavrosmet στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
μηπως ξερει κανεις πως καθαριζει η φτερωτη - μοτερ καυσαεριων στο πισω μερος του vesta 40 διοτι μετα απο 11 τονους πελλετ θαρο πως το καθαρισματακι το θελει
ευχαριστω εκ τον προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140414 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Στο δικό μου (δεν ίδια μάρκα), απ΄ότι μου είπαν στο εργοστάσιο, ξεβιδώνεις τις βίδες που το κρατάνε στη θέση του και το καθαρίζεις κανονικά.

Προσοχή όμως στην επανατοποθέτηση να σφραγίσει καλά η φλάντζα στη βάση του. Αν δεν έχει (όπως και το δικό μου) η σφράγιση να γίνει με πυράντοχη αρμόκολλα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stavrosmet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140535 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καθάρισμα λέβητα μετά από 21 ημέρες λειτουργίας χτές βράδυ.Έκανα 1 ώρα και 20 λεπτά.Πρέπει να ρίξω τους χρόνους ,με κόβω απροπόνητο.
Τώρα τα ελατήρια τα κοντά είχαν μία στρώση με άσπρο χρώμα το οποίο έβγαινε δύσκολα και τα έξισα με σπάτουλα.
Όσο γιά τον ανεμιστήρα καυσαερίων δεν μπόρεσα να τον λύσω για καθάρισμα πέρυσι(δεν έλυναν οι σταυροβιδες που κρατούν το μοτέρ).
Δεν ξέρω αν πρέπει να τον λύσω από την μεριά του μοτέρ ή από την μεριά που είναι στερεωμένος ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140549 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Να βάλω και δύο φωτογραφίες από τον ανεμιστήρα καυσαερίων.
Από μπροστά που προσπάθησα να το λύσω δύο βίδες δεν έλυναν και τα παράτησα.
Δεν ξέρω αν πρέπει να το λύσω από πίσω με 8ρακι πολύγωνο.


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140569 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΜΙΧΑΛΗ καλησπερα.ειναι πολυ ευκολο να βγαλεις το μοτερ.1ο βγαζεις το μηχανημα απο το Ρ Ε Υ Μ Α :evil: 2ο βγαλε τα 3 καλωδια(φαση ουδετερο γιωση) που πανε στο μοτερ.για να παρεις εξω μοτερ με πτερυγια(ενσωματωμενα) λυσε τις 4 βιδες μεταξυ πλακας και σωμα σαλιγκαρου.(τα παξιμαδια απο την αλλη πλευρα κρατουν την σωληνα γωνιας που παει στο χωρο στα διαφραγματα δεν χρειαζεται να τα λυσεις). κοβεις με ενα μαχαιρι την σιλικονη υψηλης θερμοκρασια(σαν φλατζοκολα ειναι)και τα περνεις εξω.3ο και ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ μονο με πινελο η βουρσακι και με χειρουργικες κινησεις καθαριζεις τα πτερυγια απο υπολειμματα(στραβωνουν και θα κανει θορυβο και προβλημα μοτερ αξονα κ.α.).4ο με ηλεκτρικη σκουπα καθαριζεις το κελυφος της καμιναδας του μοτερ.5ο αναποδα τα τοποθετεις με προσοχη και δεν ξεχνας την φλατζοκολλα η σιλικονη υψηλης θερμοκρασιας.καλο κουραγιο
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.177 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ