Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165921 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Kωστα 55 ημερες ειναι.περιση εκεγα σχεδων τα ιδια.για καθε σεζον θελω 6-7 τονους.τωρα οσο για καυσαερια εχω απο 180 καθαρο εωσ 210 γεματο.αλλαξα κοφτεσ εβαλα διαδρομη,,,,αλλα το ιδιο.εχουμε τον ιδιο σχεδων αλλα εσει εχεισ πιο λιγα καυσαερια........δεν βλεπω λυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165924 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Όταν έχω τουμπο καμιναδα και χώρο καύσης βρώμικο παίζω και εγώ ψηλά 190-210 με σκάλα 3-4.όταν τα έχω καθαρα παίζω 140-160.ψαχνομαι και εγώ να βρω τρόπο να τα κατεβάσω πέρα από τα γνωστά λιγότερο πέλλετ στη ρίψη η χαμηλότερες στροφές μοτέρ καυσαερίων η καύσης.ειχα σκεφτεί τα καυσαέρια που βγάζει η καμινάδα ένα μέρος από αυτά μιας και ζεστά να τα ρίχνω πάλι μέσα στο χώρο καύσης με κάποιο τρόπο.δεν το έχω κάνει ακόμα. ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165926 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
κωστα σκευτομε να διμιουργησω δυο διαδρομες ακομα στην πλατη του λεβητα.στην εξοδο θα κατεβασω τετραγωνη σωλινα κολιτα στην πλατη και στη συνεχεια θα ανεβασω μια αλλη κολιτα στην πλατη,,,διμιουργοντας ςτσι δυο διαδρομες.....εσει τη λες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165931 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Θέλει σκέψη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165933 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δύο μήνες λειτουργία,από 14/10 έως σήμερα 105 τσουβαλάκια,2 καθαρίσματα στον λέβητα. το τελευταίο πολύ σύντομα σε σχέση με το πρώτο γενικό καθάρισμα γιατί έκαιγα arcadia και αν και μείωσα τέρμα την τροφοδοσία εντούτοις τα καυσαέρια έφθαναν πάνω από 210 βαθμούς και έμπαινε σε ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ο λέβητας από την πρώτη εβδομάδα καθαρισμού.

Αγόρασα και γράσο σε σπρέϊ και ψέκασα το κουζινέτο του κοχλία μέσα από το σιλό και σταμάτησα το θόρυβο.
Τον Μάϊο θα βάλω το καινούργιο κουζινέτο που αγόρασα από τον Αντώνη.

Κώστα πας να εφαρμόσεις- με τα καυσαέρια του λέβητα - την αρχή λειτουργίας του υπερσυμπιεστή και θα κάνεις turbo το λέβητα σου ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165935 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μιχαλη θελει λιγο σκεψη για εκμεταλευση τις χαμενης ενεργειας στη γειτονια :evil: ειναι αν ξερεις καπως η αρχη λειτουργιας στα ΣΑΤΟΥΡΝ και ΚΙΤΟΥΡΑΜΙ πετρελαιου ατομικες μοναδες που εχουν διπλη καμιναδα και η μονη εσωτερικη βγαζει καυσαερια και η αλλη εξωτερικη περνει οξυγονο και αφου την θερμενει η εσωτερικη το ριχνει στο μοτερ φυσιτηρα στο θαλαμο καυσης ρουφωντας το μοτερ.κατι παρομοιο αλλα να το ριχνω στο σωμα του δοχειο των τουμπο η μεσα στο θαλαμο.θελει μελετη :silly: :silly: :blink:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.187 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ