Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151326 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
...Λοιπον εχουμε νεα....!
Ηλεκτροσυγκολητης θα είναι διαθεσιμος μετα την Πεμπτη (την Παρασκευη δηλαδη και απο Δευτερα οπως το βλεπω εγω!εντακει το καταλαβαινω πεσαμε πανω στις γιορτες!) οπως με ενημερωσε μια ευγενεστατη κοπελα στο τηλεφωνο. Βεβαια για το θεμα της ρυθμισης με κατευθυνανε κατ'ευθειαν στον Γιαννη ο οποιος μου ειπε οτι σαν εξωτερικος συνεργατης του εργοστασιου πρεπει να πληρωθει επισκεψη (και πολυ σωστα κατα την γνωμη μου) εκτος αν λαβει εντολη η κανονιστει κατι αλλο απο το εργοστασιο και απλως θα μιλησουμε απο Δευτερα.

Αυτα προς το παρον και θα ηθελα να συμφωνησω εν μερει με τον Φωτη οτι αν ηταν καποιος ξενος κατασκευαστικος οικος ισως πιθανον λογω πιο μακροχρονης εμπειριας στην καυση του πελλετ να μην ειχαμε αυτα τα προβληματα.

Και για να μην παρεξηγηθω οτι κατακρινω κατι η καποια εταιρεια απλως σας παραθετω τα γεγονοτα ως εχουν.
Οπως εδωσα τα ευσημα στο καταστημα απο το οποιο προμηθευτηκα τον λεβητα για την αμεριστη συμπαρασταση και υποστηριξη που μου εδωσε δεν εχω κανενα προβλημα να πραξω το ιδιο και για τους υπολοιπους.

Ετσι και αλλιως να συμφωνησω και με τον Κωστα οτι εδω παραθετουμε τα προβληματα μας και προσπαθουμε να δωσουμε λυσεις μεταξυ μας οπου μπορουμε στον καλυτερο δυνατο βαθμο και δεν ειναι στην διαθεση την δικη μου και πιστευω και των υπολοιπων να βγαζουμε βιαστικα συμπερασματα.

Εγω προσωπικα θα κανω λιγο υπομονη και θα δουμε.
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Kosmas71.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151329 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μπραβο κοσμα που θα ερθει η εταιρια η συνεργατης για ενα λαμακι!!!!!!!!!!αν ηταν λεβητας του εξωτερικου θα σου εστελναν καινουργιο για μια κολληση πιστευω!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: πλακα κανουμε εδω μεσα?και στην τελικη γιατι δεν περνατε ξενους λεβητες?θα σας εστελναν και τεχνικους αεροπορικως για ενα ηλεκτροδιο κολλησης και θα σηκωναν και τα τηλεφωνα για να συνενοηθειτε!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151330 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κωστα , πιστευω οτι σε κανενα απο τα ποστ μου εδω δεν εχω κατακρινει κανεναν και καμμια εταιρεια.
Σου ειπα οτι απλως παραθετω καποια γεγονοτα και ολα μας τα συμπερασματα πρεπει να βγαινουν εκ του ασφαλους και εκ του αποτελεσματος γιαυτο και εγω ειπα οτι θα κανω υπομονη γιατι πολυ απλα ο λεβητας δουλευει και οι ανθρωποι δεν κανανε τους "κινεζους".
Απο την αλλη μην ξεχνας ομως οτι ολοι οι εγχωριοι λεβητες παιρνουν πιστοποιηση απο το εξωτερικο (ISO,TUV κλπ) οποτε δεν ξερουμε πραγματικα ποως θα συμπεριφεροταν καποιος ξενος κατασκευαστης.
Αν δεν αναφερουμε εστω και τα μικρα προβληματα τα οποια παρουσιαζονται στους εγχωριους λεβητες στους κατασκευαστες και τα λυνουμε μονοι μας (που και εγω ειμαι υπερ αυτης της αποψης) πως θα βοηθησουμε την Ελληνικη κατασκευη και τους Ελληνες κατασκευαστες να διορθωσουν τις οποιες κατασκευαστικες ατελειες που υπαρχουν σχεδον σε ολα τα μηχανηματα και οχι μονο τα Ελληνικα και να γινουν ακομα καλυτεροι γιατι οχι και καλυτεροι απο αυτους που τους δινουν τις πιστοποιησεις (απο το εξωτερικο) οι οποιες δεν κοστιζουν και λιγα χρηματα (Μιλαω απο 1ο χερι).

Μαλλον παρεξηγησες καποια απο τα λεγομενα μου ή εγω δεν τα εδωσα να κατανοηθουν σωστα.
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Kosmas71.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151332 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κοσμα απλα ειμαι τις αποψης οτι πιανει το χερι σου και μπορεις να το κανεις μονος σου και γνωριζεις καντο.νομιζεις οτι οι εταιριες περιμενουν το καθενα απο εμας να τους τα πει?τα ξερουν και λογου κοστους πολλα δεν γινονται.ουτε εγω κατηγορισα ποτε την εταιρια η οποιονδηποτε!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151335 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μείωσα τις τιμές στις θερμοκρασίες καυσαερίων στο κρυφό μενού από 60-->50 γιά να μπεί σε 《Σταθεροποίηση》και 120-->85 γιά να μπεί σε 《Κανονική Λειτουργία》.Συν ότι ανεβάζει σκάλες όταν μπεί σε Καν.Λειτουργία από την Ρ1 -->Ρ6 ανα 20 sec.Μαζί με τις ρυθμίσεις της κεραμικής αντίστασης είδα ότι όταν τον πρωτοδούλεψα πριν 3 χρόνια ήθελα νερά να δώσει ο κυκλοφορητής σε 25 λεπτά και τώρα με τις αλλαγές σε 12-15.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151337 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Re:Re:Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φωτη διακρινω καποια ειρωνια?εαν ηταν ο λεβητας εκτος ελλαδας τα προβληματα θα ηταν μεγαλυτερα!!!!!!το μοτερ κοχλια μου καηκε καποτε και την αλλη μερα το ειχα στα χερια μου απο την εταιρια χωρις καμια επιβαρυνση!!!!μηπως τρωγεσαι με τα ρουχα σου??????η δεν καταλαβαινεις αυτα που λεω.διαβασες ποτε εδω μεσα 3-4 χρονια που γραφω να κατηγορησα κανεναν η την εταιρια η τεχνικο η οτιποινδηποτε?ασχολησου με τιποτα αλλο και αν ηθελα αντιπροσωπιες και παπαριες θα μιλαγα αλλιως!!!!την δουλεια μου την εχω δοξα το θεο 18 χρονια σε φαμπρικα!!!!ισα ισα οτι γραφω για ηλεκτρολογικα και ηλεκτρονικα η οτιδηποτε κανω στο λεβητα τα λεω τα δειχνω και πιστευω δινονται λυσεις!!!!ουτε το κανω να βαλω κατι στη τσεπη μου ουτε τιποτα!!!γι αυτο πιστευω ολο το φορουμ ειναι να βοηθαει ο ενας τον αλλο να γινεται κουβεντα και ΟΧΙ μαγκιτσες οπως το πας εσυ φιλαρακι!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηρέμησε τον τονο της φωνής σου, κανεις δεν μιλησε για μαγκιες. Την αποψη μου ειπα, εαν δεν σου αρεσε δεν μπορώ να κανω κατι. Με κανενα ρουχο δεν τρωγωμε, ισα ισα που γραφω μια στις τοσες. Μου φενετε το εχετε κανει μαγαζακι εδω μεσα, μονο αυτα που θελετε να ακουτε σας αρεσουν. Τεσπα καντε οτι θελετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.181 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ