OPOP black star 30 comfort

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117721 από Tlyberop
OPOP black star 30 comfort δημιουργήθηκε από Tlyberop
Μετά απο αρκετή αναζήτηση και επισκέψεις σε εμπόρους / υδραυλικούς κατέληξα να αγοράσω και να εγκαταστήσω τον OPOP black star comfort.. Όλα αυτά στην Τρίπολη με το συνεργείο του τοπικού αντιπροσώπου (βλέπε Pri OPOP biopel). Η επιλογή του comfort έγινε καθαρά λόγω χώρου Λεβητοστάσιο 2 μικρών δωματίων στο ενα πελλετ στο αλλο πετρέλαιο για την ωρα. ( Αν καταλάβω πως ανεβάζουν φώτο θα ανεβάσω να δείτε ).

Η εγκατάσταση δεν εγινε απροβλημάτιστα καθότι το μηχάνημα ειναι καινούργιο και οι ρυθμίσεις αλλάζουν καπως απο black star κλασικό και biopel .. το γεγονός δε οτι η εγκατάσταση εγινε (ξεκίνησε μαλλον) Σάββατο δεν βοήθησε και πολυ γιατί οταν ξεκίνησαν οι απορίες αργα το βραδυ (το manual που παρέλαβα ηταν για απλο BS) δεν υπήρχε τρόπος να επικοινωνήσουμε με new house. Τεσπα έγινε μια δοκιμή την Κυριακή οταν τελείωσε ο ηλεκτρολόγος και ειδαμε οτι η αρίδα ειχε μπει σε λαθος σημειο (για μποιλερ στα αριστερά ενω τελικά ηταν δεξιά, θα καταλάβετε απο φωτο) με αποτέλεσμα να μπουκώνει, Ερχετε η Δευτέρα επικοινωνούμε με αντιπροσωπία παίρνουμε οδηγιες και προχωράμε... Σημειώστε οτι πηρα τηλ την NBE στην Δανια με δικη μου πρωτοβουλία και με πηραν πισω στο τεταρτο, άσχετα αν ειχαμε βρει λύση ηδη.

Σήμερα κάναμε κάποιες τελευταίες ρυθμίσεις καθότι ανέβαζε "λίγο" παραπάνω θερμοκρασία (90C τώρα 80C) και αφαίρεσα το UPS γιατι μου έκανε νερα και έσβηνε ο controller, και όλα μέλι γαλα για την ώρα..
Ειδωμεν ..
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117747 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP black star 30 comfort
Καλοριζικος και απροβληματιστος ,

Απο οτι καταλαβα δεν γυρνουσε η αριδα του καυστηρα , τωρα οκ?

καμια ακομα φωτο απο την συνδεση καμιναδας ?

Τον σταθεροποιητη τασης καλα εκανες και τον εβγαλες και σε εμενα με εκανε νουμερα

Πες μας και για την υδραυλικη σου εγκατασταση , τριοδη εχεις ? απο καμιναδα ? ειναι μονομενη ? εχεις αντιανεμικο καπελο ? ταμπερ ελκυσμου ?

επεισης ζητα να στο ρυθμηση ΣΩΣΤΑ ο αντιπροσωπος μην το αφησεις ετσι . μεγαλη προσοχη οταν ειναι στο 10% να ριχνει σωστο καυσιμο για να μην βγαινει η ενδειξη "no fire" και ζοριζεις την αντισταση

Οτι αλλο θες εδω ειμαστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117765 από Tlyberop
Απαντήθηκε από Tlyberop στο θέμα OPOP black star 30 comfort

fotisbasm έγραψε: Καλοριζικος και απροβληματιστος ,
1 Απο οτι καταλαβα δεν γυρνουσε η αριδα του καυστηρα , τωρα οκ?
2 καμια ακομα φωτο απο την συνδεση καμιναδας ?
3 Τον σταθεροποιητη τασης καλα εκανες και τον εβγαλες και σε εμενα με εκανε νουμερα
4 Πες μας και για την υδραυλικη σου εγκατασταση , τριοδη εχεις ? απο καμιναδα ? ειναι μονομενη ? εχεις αντιανεμικο καπελο ? ταμπερ ελκυσμου ?
5 επεισης ζητα να στο ρυθμηση ΣΩΣΤΑ ο αντιπροσωπος μην το αφησεις ετσι . μεγαλη προσοχη οταν ειναι στο 10% να ριχνει σωστο καυσιμο για να μην βγαινει η ενδειξη "no fire" και ζοριζεις την αντισταση
Οτι αλλο θες εδω ειμαστε.

1 οχι η αριδα ηταν σε λαθος θεση με αποτελεσμα να κανει γωνια και να μπουκωνει
2 θα ανεβασω
3 Συμφωνω θα δοκιμασω εναν μεγαλύτερο .. αλλιως απλο πολυπριζο ασφαλειας
4 υδραυλικα .. εχω τριοδη μηχανικη ... καμιναδα ειναι κτιστη ... ταμπερ ελκυσμου δεν ειμαι σιγουρος μαλλον οχι ... αντιανεμικο καπελο ναι.
5 το παλευω.. το συγκεκριμενο μοντελο καυστηρα εχει διπλη αντισταση ο εγκαταστατης δεν το ειχε ξαναδει.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Tlyberop.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118275 από Tlyberop
Απαντήθηκε από Tlyberop στο θέμα OPOP black star 30 comfort
επιλεκτικό μας βγηκε το comfort .. οταν του εβαλα πελετ καρφουρ αποφάσισε να μην το καψει .. εβγαλε μυνημα no pellets μετα απο μερικες ωρες..
έβγαλα έβαλα φωτοκύτταρο και επανήλθε .. καλου κακου αδειασα και 2 τσουβαλια απο το πελετ που ειχα αρχικα τοπικη παραγωγης (Κωσταρε) και ανακάτεψα ελαφρως ... οχι και το καλύτερο πρωινό μου στην παγωμένη 0C Τρίπολη σημερα το πρωι.

Καθαρισμα και φωτο το Σαβ/κο ..

fotisbam - Pri κτλ με OPOP, το auger που το έχετε βάλει τελικά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118288 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:OPOP black star 30 comfort
Παντα οταν αλλαζεις καυσιμο παντα κανεις το τεστ 6 λεπτων για να παρεις το ζυγη , και εφοσον το περασεις στον controller το τσεκαρεις εαν οντος δουλευει σωστα , συνηθως θελει λιγο ανεβασμα , εμενα με σβαι μου το βγαζει στα 900 αλλα το εχω στα 1200 , αυτο απο εμπειρια μπορεις να το ξερεις .

Το πως ; Καποια στιγμη θα το γραψω να το ξερετε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118294 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Re:OPOP black star 30 comfort
Εμένα με Golden μου βγάζει 750-800 και το έχω στο 950
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by petrosp13.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.178 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ