Primus 60

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116716 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Primus 60
Δεν ξέρω φίλε, εγώ στο σπίτι που μένω (σώγαμπρος) λέβητα πετρελαίου 50000 kcal βρήκα και εγκατέστησα λέβητα βιομάζας 40000 kcal X 0,85 βαθμό απόδοσης = 34000 kcal και γυρνάμε με τα φανελάκια. Η πεθερά μου απο κάτω ειδικά το ξεφτιλίζει τώρα που βρήκε φθηνή θέρμανση (εσωτερική θερμοκρασία 25-26 βαθμούς το φθάνει). Ανοίγω τις μπαλκονόπορτες από κάτω όποτε μπαίνω μέσα.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120492 από BladeSoul
Απαντήθηκε από BladeSoul στο θέμα Primus 60
Εχουμε τον ιδιο λεβητα για αυτο θα σου πω την αποψη μου.Τετοια ρυθμιση σαν την δικια σου την εβαλα δοκιμαστικα στον δικο μου και δεν ειναι τοσο καλη.....δοκιμασε 1δευτερολεπτο ταισμα 18-22δευτερολεπτα καθυστερηση (αναλογα ποσο δυνατο πελλετ εχεις) και τον αερα στο 40 επειδη εχει δυνατο ανεμιστηρ πιο πανω Πο 46-48 % αερα το κανεις πυροληση (κατα καποια εννοια) το πελλετ.Εγω δουλευω το Pirin pellet (βουλγαρικο) το οποιο μετα απο πολλα πελλετ αναδειχθηκε το καλυτερο οσον αφορα θερμιδικη αποδοση και διατηρηση φλογας.Με αυτες τις ρυθμισεις και τριοδακι 61βαθμων τροφοδοτω με 69-70 βαθμους το πατρικο 190τμ2. αμονωτο 1 οροφο απο κατω ειναι το μαγαζι χωρις σκεπη με παλια σωματα (φετες) και συνδεμενα σε σειρα (κατασκευη του 1988).Με ολο αυτο το χαλι κΙω 5-8σακια αναλογος την ημερα.Μελλοντικη αναβαθμιση σωματα πανελ, δοχειο αδρανειας και αντισταθμιση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ