Farmer bio 24kw

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #123360 από vasiliskb
Απαντήθηκε από vasiliskb στο θέμα Re:Farmer bio 24kw
Άνα 100 ώρες ε!; Αυτή τη δουλειά θα κάνω δεν εχω τπτ άλλο ...! Τον λάμδα πως τον καθαρίζεις; Βγαίνει εύκολα και πες μου αν χρησιμοποιείς καθοριστικό επαφών ή κατι άλλο. Γιώργο θα σου στείλω και τις υπόλοιπες τιμές μόλις μπορέσω.


vasiliskb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #123371 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Re:Farmer bio 24kw

vasiliskb έγραψε: Άνα 100 ώρες ε!; Αυτή τη δουλειά θα κάνω δεν εχω τπτ άλλο ...! Τον λάμδα πως τον καθαρίζεις; Βγαίνει εύκολα και πες μου αν χρησιμοποιείς καθοριστικό επαφών ή κατι άλλο. Γιώργο θα σου στείλω και τις υπόλοιπες τιμές μόλις μπορέσω.


vasiliskb

Είναι πολύ εύκολο .
1ον με ένα ίσιο κατσαβιδάκι ανοίγεις το κλίπ για να ξεκουμπώσει η κλέμα του . Προσοχή μην αρχίζεις να τον ξεσφίγκεις πρίν το κάνεις αυτό , γιατί το καλώδιο του είναι δύσκαμπτο και θα σπάσει .
2ον Αφού έχεις ξεκουμπώσει την κλέμα ,παίρνεις ένα γαλλικό κλειδί και ξεσφίγγεις τον λάμδα , είναι πολύ εύκολο . Πρόσεχε μην καίει και καλό είναι να μην έχεις ρεύμα στον λέβητα .
3ον Με ένα πινελάκι καθαρίζεις όλες τις οπές του και προσεκτικά τον χτυπάς λίγο για να ξεκολλήσουν ακαθαρσίες που μπορεί να μην φτάνει το πινέλο . Καθαριστικό επαφών αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις , θα το κάνεις μόνο στην κλέμα , γιατί αν ψεκάσεις τον λάμδα τότε θα κολλάνε όλα τα καυσαέρια και κατάλοιπα επάνω του .
Ελπίζω να βοήθησα , όσο για τις τιμές μην αγχώνεσαι , εγκυκλοπαιδικά με ενδιαφέρει !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157450 από vasiliskb
Απαντήθηκε από vasiliskb στο θέμα Re:Farmer bio 24kw
Μετά από 4χρόνια χρήσης μπορώ να πω ότι είναι μια τέλεια επιλογή, απροβλημάτιστος χωρίς κανένα πρόβλημα. Προσπαθώ να είμαι συνεπής στο καθάρισμά του περίπου μια στις 20-25 μέρες (καλό καθάρισμα - τον σβήνω- καθάρισμα κλινκερ- αισθητήρα- διαδρομών κτλ). Σε σπίτι 115 τμ ποτέ δεν ξεπέρασα ετήσια κατανάλωση 3,2 τόνους Πέλλετ ( καεί από Νοέμβριο-μέχρι τέλος σεζόν-Ν. Έβρος) με 21 βαθμούς μόνιμα. Πολύ καλή επιλογή ζεστάθηκαμε πολύ οικονομικά σε σχέση με παλαιότερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157454 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Re:Farmer bio 24kw
Αγαπητέ Βασίληκαλησπέρα και καλή χρονιά ,
Αν θέλεις να μου στείλεις τον αριθμό του κινητού σου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. για να σε καλέσω , διότι με εξέπληξαν ευχάριστα οι καταναλώσεις που αναφέρεις και πιστεύω ότι κάτι δεν έχω ρυθμίσει καλά στον δικό μου λέβητα .

Ευχαριστώ,
Γιώργος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vasiliskb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ