ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113152 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979

electron έγραψε: @avato-pantou εχω τον Mavil primus 25, εχω γράψει πολλά ποστ αλλά είναι όλα ενσωματωμένα στο threat
>> Primus 45 <<


Με ενδιαφερη η εγκατασταση που εχεις κανει και η τροποποιησης της αρχικης εγκαταστασης,επειδη ειμαι σε παρομοιο σταδιο μπας και γλυτωσω κατι περιτο.Ευχαριστω για την απαντηση.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113158 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979
Η εγκατάσταση μου είναι απλη, εχω ένα boiler τριπλής ενεργείας 200λτ οπου συνδεω 2 εξωτερικούς συλλέκτες με δικο τους κυκλοφοριτη.
Επισης εχω τον καυστηρα με 2ο κυκλοφοριτη για ΖΝΧ και έναν 3ο κυκλοφορητή καθως εχω ανακυκλοφορια στα (ζεστα κατ’εντολη από κατω). Τα ηλιακα και το ΖΝΧ ελέγχονται από έναν θερμοδιαφορικο θερμοστάτη. Υπαρχει επισης κατω στο σπιτι ενας θερμοστατης με εντολη ΖΝΧ (σε περίπτωση που δεν θελω να εχω αυτοματα από τον θερμοδιαφορικο θερμοστάτη) καθως και εντολές για να ξεκινανε οι κυκλοφορητές θέρμανσης και ΖΝΧ χωρις να πάρει εντολή ο καυστήρας. (Ετσι το δουλεύω ανάποδα) δηλαδή μια ζεστή μέρα μπορώ να στείλω τα ΖΝΧ στον λέβητα και από εκεί στα σώματα.
Προβλήματα με υγροποιήσεις δεν έχω καθώς έχω μικρό δίκτυο σωμάτων (1 σώμα σε κάθε κύκλωμα) καλοριφέρ και καμινάδα inox διπλού τοιχώματος μονωμένο λεβητοστάσιο και σωληνώσεις όλες με μόνωση.
Τον πινάκα με τις εντολές τον έφτιαξα μονός μου χρησιμοποιώντας 2 ρελε ισχύος , ενώ τα υδραυλικα τα έκανε υδραυλικός με την εποπτεία μου
Αν είσαι από Αθήνα πολύ ευχαρίστως αν θέλεις έλα να τα δεις από κοντά κερναω & καφέ


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #113639 από thermos
Απαντήθηκε από thermos στο θέμα ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979
Συμφωνο απολυτος γεια την τρειοδη ,δεν ανεβαζεις το κοστος εφοσον απετειτε τωρα γεια τα υπολοιπα που τοποθετουντε πραγματικα ανεβαζουν το κοστος ακομα και ο χαλκος και τα ορειχαλκινα εξαρτηματα εινε απλησιαστα ,ξαναδουλευουμε σιδηροσωληνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116761 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979






Η ηλεκ.σκουπα βοηθαει πολυ στο καθαρισμα
Πριν την παρω ειχα ενα θεματακι :P

Εχει ανοίξει κανεις καποιο νημα που αναφερουμε εκει τις ρυθμισεις μας στους λεβητες?
Αν οχι μηπως πρεπει να ανοιξουμε ενα και να γραψουμε εκει τι ρυθμισεις εχουμε?

Invicta Compact 700
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116800 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979

Invicta Compact 700
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116807 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα ΒΕ.Κ.ΑΝ 35kW by str1979
έχεις μετρήσει στο περίπου καθόλου τις καταναλώσεις σου και σε ποιες εξωτερικές θερμοκρασίες? Σε ποια θερμοκρασία λειτουργείς τον λέβητα?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ