Ξυλολέβητας πυρόλυσης Effecta Lambda 60kW by dvaitsakos

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74445 από pandel
καλησπερα κια απο εμενα ,ηθελα να ρωτησω κατι, (δεν γνωριζω αν ειναι και σωστη σαν ερωτηση). Θα εχω κι εγω παραλληλα το πετρελαιο χωρισμενο με βανες , ο κυκλοφορητης που πρεπει να υπερχει πλεον θα ειναι αυτος που ειχε στο πετρελαιο ή θα πρεπει να ειναι μεγαλυτερης ισχύος? Και ακομη θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιει κανεις σταθεροποιητη τασης ή καποια αντίστοιχη προστασια ηλεκτρολογικη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74454 από lefteris
Σε αντίστοιχη εγκατάσταση με 2.000λτ αδρανείας δεν χρειάστηκε να αλλάξω κυκλοφορητή. B)

Θα σου συνηστούσα να μην αλλάξεις τσάμπα τον δικό σου, αλλά να βάλεις βάνες πριν και μετά τον κυκλοφορητή και αν διαπιστώσεις ότι δεν σου φτάνει να τον αντικαταστήσεις όποτε θελήσεις εύκολα και χωρίς κόπο και κυρίως δίχως να χρειαστεί να αδειάσεις αρκετά νερά. ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74456 από pandel
Σωστο. Αλλη μια βανα ακομη λοιπον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74459 από dimlyk

pandel έγραψε: καλησπερα κια απο εμενα ,ηθελα να ρωτησω κατι, (δεν γνωριζω αν ειναι και σωστη σαν ερωτηση). Θα εχω κι εγω παραλληλα το πετρελαιο χωρισμενο με βανες , ο κυκλοφορητης που πρεπει να υπερχει πλεον θα ειναι αυτος που ειχε στο πετρελαιο ή θα πρεπει να ειναι μεγαλυτερης ισχύος? Και ακομη θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιει κανεις σταθεροποιητη τασης ή καποια αντίστοιχη προστασια ηλεκτρολογικη;


ο κυκλοφορητης εχει σχεση (αφου ειναι ιδιο το δικτυο) μονο με την ισχυ του λεβητα ...ελπιζω να μην εβαλες κανενα 2πλασιας ισχυος :) ,,και οχι μην το αλλαζεις .
σταθεροποιητη δεν ξερω αν χρησιμοποιει καποιος ....αν παντως εχεις εντονο προβλημα μπορει να χρειαζεσαι προστασια υπερτασεων (με το ιδιο μηχανακι πιθανον)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74463 από pandel

dimlyk έγραψε:

pandel έγραψε: καλησπερα κια απο εμενα ,ηθελα να ρωτησω κατι, (δεν γνωριζω αν ειναι και σωστη σαν ερωτηση). Θα εχω κι εγω παραλληλα το πετρελαιο χωρισμενο με βανες , ο κυκλοφορητης που πρεπει να υπερχει πλεον θα ειναι αυτος που ειχε στο πετρελαιο ή θα πρεπει να ειναι μεγαλυτερης ισχύος? Και ακομη θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιει κανεις σταθεροποιητη τασης ή καποια αντίστοιχη προστασια ηλεκτρολογικη;


ο κυκλοφορητης εχει σχεση (αφου ειναι ιδιο το δικτυο) μονο με την ισχυ του λεβητα ...ελπιζω να μην εβαλες κανενα 2πλασιας ισχυος :) ,,και οχι μην το αλλαζεις .
σταθεροποιητη δεν ξερω αν χρησιμοποιει καποιος ....αν παντως εχεις εντονο προβλημα μπορει να χρειαζεσαι προστασια υπερτασεων (με το ιδιο μηχανακι πιθανον)


Δεν εχω μεχρι τωρα καποια προβληματα απλα φετος με τα ηλεκτρικα θερμανσης στην περιοχη εχουμε καποια θεματα. Καποιοι γνωστοι εχουν βαλει σταθεροποιητη, αντικεραυνικα... τι να πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74488 από betonly
σινονοματε χριστο καλισπερα. θελο να μιλισουμε τηλεφονικα ειναι ευκολο χριστος σαλαμινα. ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ