PFL25 by vlaxos73

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73450 από vlaxos73
PFL25 by vlaxos73 δημιουργήθηκε από vlaxos73
Γειας σας κι από μένα παιδιά, έχω τον λέβητα PFL 25 για δεύτερη χρονιά (μισή πέρυσι)και είπα να γραφτώ κι εγώ για να ανταλλάξουμε απόψεις. Στα αρνητικά του λέβητα μέχρι τώρα πάντα κατά τη γνώμη μου είναι η καθαριότητά του (δύσκολη η καθαριότητα του σωλήνα που βγαίνει το πέλλετ)αλλά γενικά και η πίσσα που πιάνει μέσα στο χώρο καύσης δεν βγαίνει με αποτέλεσμα να μην ευχαριστιέμαι το καθάρισμα. Οι ρυθμίσεις είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα αλλά μια που είμαι βολιώτης τους παίρνω συνέχεια τηλέφωνο ή παιρνώ από κει καικάνουμε τις ανάλογες αλλαγές. Επίσης μου έχεισπάσει μια φορά το μπουλόνι του κοχλία και τώρα μου κάηκε η αντίσταση και δεν έχω αυτόματη ανάφλεξη μετά από καθάρισμα (τον ανάβω με το χέρι δηλαδή μέχρι να ρθουν να μου περάσουν μια καινούργια. Στα θετικά μέχρι σήμερα είναι η κατανάλωση αν και αυτό είναι σχετικό όπως γνωρίζετε από 13-11-12 εως 16-01-13 έχω κάψει γύρω στους 2 τόνους και κάτι (138τεμ και530ευρω) περίπου για σπίτι 120τμ του 2003 σε χωριό καλά μονωμένο και κατνάλωση σε ξύλα με απλό τζάκι όχι ενεργειακό περίπου 300κιλά. Αυτά ενδεικτικά για να γνωριστούμε καλύτερα. Στις σκέψεις μου είναι να δοκιμάσω να καιω πηρυνόξυλο μια που ο Διονύσης (αντιπρόσωπος σε Βόλο)το προτείνει αρκεί να είναι καλά στεγνωμένος. Πρέπει όμως να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις κι αυτό πρέπει να έρθει να το κάνει ο ίδιος. Αν τον πείσω να έρθει μάλλον θα το κάνω προς τον Μάρτιο έτσι για να δω τι αγόρασα τελικά. Στο χωριό μου οι περισσότεροι καίνε πηρυνόξυλο και τσόφλια αμυγδάλου με λάβητες της ΜΑVIL και COMBI και τους βγαίνει πολύ φτηνά η θέρμανση (τσόφλια 80ευρώ και πηρυνόξυλο 100 ο τόνος). Αυτά καιγια επικοινωνία το mail είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.048 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ