Pelletech 25 by tzistsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65740 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Φίλε καλοδούλευτος να είναι και απροβλημάτιστος. Εγώ θέλω να πω τώρα το πρόβλημά μου. Έχω παρατηρήσει ότι δεν μπορεί ο δικός μου να ανεβάσει πάνω από 63 βαθμούς στα νερά.Έχω ανοίξει το ν θερμοστάτη χώρου πάνω από το 23 ώστε να δουλέψει ο λέβητας αρκετά (είναι συνδεδεμένος ε τον θερμοστάτη χώρου) το έχω ισχύ 5 για να δώσει τα μέγιστα αλλά δίνει μέχρι 62-63 και κάνει μετά διαμόρφωση γιατί η θερμοκρασία καυσαερίων είναι πάνω από 200.. και στην ισχύ 4 το δοκίμασα χθες και όταν έφτασε στους 60 τα νερά , τα καυσαέρια ήταν πάλι στα 200...παλιά νομίζω δεν μου ανέβασε τόσο τα καυσαέρια....τί γίνεται ??? Ξέρει κανείς?? Και γιατί δεν μπορεί να ανεβάσει πάνω από 63??? Φταίει η καμινάδα που έχει 3 σπασίματα πριν γίνει κάθετη???
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tzistsam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65755 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Γιώργο σ' ευχαριστώ πολύ. Εγω νερά μέχρι και 65 βαθμούς ανέβασα χωρίς πρόβλημα. Ισχύς 5, καυσαέρια το ανώτατο 143 βαθμούς και αυτό σε επίπεδο δοκιμών προχθές με τον προμηθευτή. Πχ σήμερα το πρωί κατά τις 10 έδωσα εντολή στον θερμοστάτη να ανεβάσει από 20 σε 22 βαθμούς την θερμοκρασία. Με ισχύς 3 σε 1,5 ώρα περίπου την έπιασε, αλλά θερμοκρασία λέβητα έφτασε στους 61, οπότε και εγώ την κατέβασα στους 63. Υπ' όψην ότι θερμοκρασία ανοίγματος κυκλοφορητή έχω στους 44 από τους 48 της εργοστασιακής ρύθμισης. Για τα καυσαέρια δεν μπορώ να γνωρίζω, αλλά τα 3 σπασίματα, απ' ότι βλέπω στο εγχειρίδιο δεν τα προτείνει ο κατασκευαστής, μέχρι 2 όπως έχω κάνει και εγώ. Δοκίμασες να κατεβάσεις λίγο αέρα? Το 200άρι των καυσαερίων πάντως το "πειράζεις" δίνοντας στο Μενού συστήματος -> Θερμοστάτης -> Τ07 από 200 σε 220 πχ (με ευθύνη δική σου), στα 250 χτυπάει μπλόκ όπως ξέρεις.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65760 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Το πείραξα και αυτό στα 215 αλλά τα έφτασε και αυτά μέσα σε 1 λεπτό. Και το μπλοκ το πειράζεις αν θες....
Δεν μπορώ να καταλάβω. Α και κάτι άλλο...ο κυκλοφορητής σου σίγουρα κλείνει???Γιατί εμένα λειτουργεί συνέχεια. Τον έχω στους 48 αλλά και κάτω από τους 48 λειτουργεί κανονικά και στους 30 να πάει τον ακούω.Για δοκίμασε να τον ανεβάσεις στους 50 πχ και να δεις όταν κατέβουν τα νερά κάτω από 50 τί θα κάνει???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65851 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Γιώργο καλημέρα. Φίλε δεν πρόλαβα να τσεκάρω τον κυκλοφορητή γιατί μου προέκυψε το παρακάτω ζήτημα

ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΛΙΓΚΕΡ, ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!!





Δεν ήταν όλο κλίνγκερ, αλλά υπάρχαν αρκετά κομμάτια. Το περισσότερο ήταν στάχτη μαζεμένη που διαλυόταν στο άγγιγμα, αλλά τα κομμάτια υπήρχαν. Το περίμενα βασικά να γίνει, γιατί τα πέλετ που μου έδωσε ο πεθερός μου τα έχει στιβαγμένα σε αποθήκη αλλά δυστυχώς ανοικτή και χθες που φόρτωσα καμιά 15αριά σακιά παρατήρησα ότι είχαν υγρασία κάποια.... Στο θέμα μας Γιώργο ο κυκλοφορητής μου δουλεύει κανονικά, δηλαδή όταν έκανα έναυση τα νερά ήταν στους 38 βαθμούς και ο κυκλοφορητής δεν δούλευε. Εμένα πάντως στην συντήρηση δουλεύει συνέχεια γιατί πιάνει γύρω στους 45 βαθμούς και στέλνει συνέχεια νερά και κρατάει το σπίτι στους 22-22,5 βαθμούς. Ερώτηση προς τους γνώστες, άμα δουλεύει ο κυκλοφορητής συνέχεια θα τα τινάξει εύκολα τα πέταλα?

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70023 από inikolog
Απαντήθηκε από inikolog στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Καλησπέρα και Χρόνια
Πολλά!

Έχω κι εγώ Pelletech, τον 50-110! Μπορείς να μου στείλεις στο mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. το τηλέφωνο του τεχνικού που στο ρύθμισε! Υπάρχει δυσκολία και είναι αναγκη! Σε ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70097 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Φίλε δεν μου τον ρύθμισε κά οιος τεχνικός. Ο ρομηθευτής μου ήταν και έκανε την ρώτη έναυση και μου έδειξε κά οια ρά ματα. Εχει ροβλημα το ληκτρολο ιό μου αυτό β αίνουν έτσι οι λέξεις :angry: Ε ω είμαι Κομοτηνή, σε τι μ ορεί να σε βοηθήσει δεν το νωρίζω. Τις εκάστοτε ρυθμίσεις τις βάζω ε ώ.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ