Pelletech 15-50 by Panagos7

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63128 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Pelletech 15-50
Θέλουμε και φωτογραφίες από την εγκατάσταση να τον θαυμάσουμε και μείς !! Άντε καλά πειράματα και καύσεις .Κράτα μας ενήμερους και τα παιδιά που έχουν τον ίδιο μπορούν να βοηθήσουν εννοείται σε συγκεκριμένα θέματα που ίσως συναντήσεις !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63213 από egress1981
Απαντήθηκε από egress1981 στο θέμα Pelletech 15-50

panagos7 έγραψε: Bioenergy point.Kοχλιας 3 αερας 25 αντι 2,5 και 30 οπωσ ηταν εργοστασιακο.Αλλα ακομα δεν βρηκα τον σωστο τροπο για να κανω οικονομια καυσιμου.Μεχρι στιγμης και 4 τσουβαλια τις 21 ωρες!Αν εχετε κατι κατα νου παρακαλω παραθεστε το!


Καλημερα και χρονια πολλα!Λοιπον παναγο ειμαι ακριβως στις ιδιες καταναλωσεις με εσενα καιω 3-4 τσουβαλακια την ημερα με εξωτερικη θερμοκρασια 0-8 με αλλες ρυθμισεις βεβαια.Ομως το σπιτι μου ειναι 125 τετραγ.και δεν υπαρχει ιχνος απο μονωση πουθενα ουτε καν απο μεσα στα ταβανια φενιζολ!Παντως το μηχανημα ειναι πολυ ποιοτικο
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by egress1981.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63246 από panagos7
Απαντήθηκε από panagos7 στο θέμα Pelletech 15-50
Καλημερα και χρονια πολλα!Egress το μονο που δοκιμαζω ειναι ταισμα και αερας.Θελω και την γνωμη του τεχνικου σχετικα με τον τροπο λειτουργιας του θερμοστατη. Δηλ ή να σταματαει ον κυκλοφορητη ή να θετει το συστημα σε αναμονη.Αν καποιος το εχει δοκιμασει τα σχολια ελευθερα!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by panagos7.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64820 από tileolo
Απαντήθηκε από tileolo στο θέμα Pelletech 15-50
εγώ εχω τον θερμοστάτη να ανάβει και να σβήνει το λέβητα. υποτίθεται οτι η αντίσταση αντεχει 20000 εναυσεις (θα δειξει). Ο λόγος που εχω επιλέξει αυτη τη ρύθμιση είναι οτι δεν μένουμε μόνιμα στο σπιτι (3-4 ημερες την εβδομάδα κατα Μ.Ο.)και ανοίγω την θέρμανση μέσω τηλέφωνου. Επιπλέον μέσω τον ρυθμίσεων του θερμοστάτη εχω ρυθμίσει να μην κάνει πάνω απο 1 εναυση την ώρα.

Απο καταναλωση μεχρι στιγμης αγγιζω τον τονο. 2 μηνες εκ των οποιων 20 ημερες εκαψα πετρελαιο λογο βλαβων στον κοχλια. Συνηθως καιμε 1.5 - 2 τονους πετρελαιο
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tileolo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #65066 από egress1981
Απαντήθηκε από egress1981 στο θέμα Pelletech 15-50

tileolo έγραψε: εγώ εχω τον θερμοστάτη να ανάβει και να σβήνει το λέβητα. υποτίθεται οτι η αντίσταση αντεχει 20000 εναυσεις (θα δειξει). Ο λόγος που εχω επιλέξει αυτη τη ρύθμιση είναι οτι δεν μένουμε μόνιμα στο σπιτι (3-4 ημερες την εβδομάδα κατα Μ.Ο.)και ανοίγω την θέρμανση μέσω τηλέφωνου. Επιπλέον μέσω τον ρυθμίσεων του θερμοστάτη εχω ρυθμίσει να μην κάνει πάνω απο 1 εναυση την ώρα.

Απο καταναλωση μεχρι στιγμης αγγιζω τον τονο. 2 μηνες εκ των οποιων 20 ημερες εκαψα πετρελαιο λογο βλαβων στον κοχλια. Συνηθως καιμε 1.5 - 2 τονους πετρελαιο


Θελω πληροφοριες για τον αυτοματισμο με το τηλεφωνο!Στειλε μου ενα τηλ να σε παρω καποια μερα να τα πουμε!

egress1981(παπακι)yahoo.gr

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #65111 από panagos7
Απαντήθηκε από panagos7 στο θέμα Pelletech 15-50
Επειδη αυτος ο λεβητας θελει πολυ ψαξιμο, εγω μεχρι στιγμης τον εχω μεσω θερμοστατη να ελεγχει τον κυκλοφορητη.Πρωτες εντυπωσεισ απο καταναλωση ειναι 2,5 τσουβαλια στις 14 ωρες και 21 βαθμους στο σπιτι.Αλλα μετα απο συζητηση με τον τεχνικο εμαθα οτι δουλευει στο επιπεδο 1 και περιμενω να τον γυρισουμε στο επιπεδο 2 για πιο γρηγορη κυκλοφορια του νερου και να κοβει πιο γρηγορα.Η βιοψια θα δειξει.Παντωσ απ'οτι φαινεται τον τονο θα τον ξεπερασω!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by panagos7.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ