Ξυλολέβητας Viadrus by pantelis ktsks

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54472 από pantelis ktsks
Απο τον ξυλολεβητα ειμαι ευχαριστημενος πολυ.Καποια ποσοτητα ξυλα τα κοβω μονος μου και αγοραζω μερικα.Απο περυσι το χειμονα που τον εχω το υπολογισα περηπου ενα τονο ξυλα τον μηνα θελω και εχω στο σπιτι 21 με 22 βαθμους.Βαζω 12 κουτσουρα(μεσαιου μεγεθους)ολη την ημερα(αν βαλης παραπανω ξυλα θα εχεις πιο πολυ ζεστα στο σπιτι)και τα κουτσουρα ειναι δεντρο(βελανιδια)αν του βαλω πουρναρι εχει πιο πολυ ζεστη.....
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54477 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Ξυλολέβητας Viadrus by pantelis ktsks

pantelis ktsks έγραψε: Απο τον ξυλολεβητα ειμαι ευχαριστημενος πολυ.Καποια ποσοτητα ξυλα τα κοβω μονος μου και αγοραζω μερικα.Απο περυσι το χειμονα που τον εχω το υπολογισα περηπου ενα τονο ξυλα τον μηνα θελω και εχω στο σπιτι 21 με 22 βαθμους.Βαζω 12 κουτσουρα(μεσαιου μεγεθους)ολη την ημερα(αν βαλης παραπανω ξυλα θα εχεις πιο πολυ ζεστα στο σπιτι)και τα κουτσουρα ειναι δεντρο(βελανιδια)αν του βαλω πουρναρι εχει πιο πολυ ζεστη.....


Έχεις δοχείο αδράνειας; Πόσα Kw είναι; Πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι σου;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54502 από pantelis ktsks
Απαντήθηκε από pantelis ktsks στο θέμα Ξυλολέβητας Viadrus by pantelis ktsks
Ο Ξυλολεβητας δεν εχει μοτερ.Τον ξυλολεβητα τον εχω συνδεση παραλληλα με του πετρελεου.οτι εξαρτηματα εχει η εγκατασταση του πετρελεου τα ιδια χρησιμοποιω και το εχω και συνδεμενω με μποιλερ.στον ξυλολεβητα κατι βαλβηδες εβαλα εχτρα.Ειναι 30000 η 35000kw.Το σπιτι ειναι 110τμ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KERBEROS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54510 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Ξυλολέβητας Viadrus by pantelis ktsks

pantelis ktsks έγραψε: Ο Ξυλολεβητας δεν εχει μοτερ.Τον ξυλολεβητα τον εχω συνδεση παραλληλα με του πετρελεου.οτι εξαρτηματα εχει η εγκατασταση του πετρελεου τα ιδια χρησιμοποιω και το εχω και συνδεμενω με μποιλερ.στον ξυλολεβητα κατι βαλβηδες εβαλα εχτρα.Ειναι 30000 η 35000kw.Το σπιτι ειναι 110τμ.


Έτσι απλά;
Μ' αρέσει πολύ η ιδέα.
Όταν οι άγιοι πελλετάδες φτάσουν το πέλλετ στα 400 ευρώ (σε κανα δυο χρόνια), βλέπω να σε μιμούμαι!
Με φώτισε ο θεός ευτυχώς και πήρα ξυλολέβητα / πελλετολέβητα. Στην Ελλάδα ζούμε άλλωστε, στη χώρα που έχει ξεφτυλίσει την έννοια του ελεύθερου ανταγωνισμού.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54515 από pantelis ktsks
Απαντήθηκε από pantelis ktsks στο θέμα Ξυλολέβητας Viadrus by pantelis ktsks
Το μονο θεμα που εχω ειναι με το καπελο οταν ανοιγο την πορτα να βαλω τα ξυλα βγαζει καπνο το εγραψα μεσα στο forum να δω τη καπελο εβαλε κανενας αλλος με ξυλολεβητα και αν του βγαζει καπνο,εβαλα την ιδια καμιναδα του πετρελεου.Και ψαχνω να του βαλω και ενα ups για τυχων διακοπη ρευματος για να δουλευει ο κυκλοφορητης.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54517 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Ξυλολέβητας Viadrus by pantelis ktsks

pantelis ktsks έγραψε: Το μονο θεμα που εχω ειναι με το καπελο οταν ανοιγο την πορτα να βαλω τα ξυλα βγαζει καπνο το εγραψα μεσα στο forum να δω τη καπελο εβαλε κανενας αλλος με ξυλολεβητα και αν του βγαζει καπνο,εβαλα την ιδια καμιναδα του πετρελεου.Και ψαχνω να του βαλω και ενα ups για τυχων διακοπη ρευματος για να δουλευει ο κυκλοφορητης.....


Εγώ έχω πλέον καπέλο 'κινέζο' και τραβάει μια χαρά. Για ξυλολέβητα δεν ξέρω τι χρειάζεται. Ο συμφορουμίτης Χρήστος08 θα σε βοηθήσει, όταν δει το θέμα.
Αυτός έχει εγκαταστήσει τέτοιο ξυλολέβητα και ξέρει.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ