Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7316 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
Η τιμή του είναι 4100.Όσον αφορά για το είδος καυσης έχει ως εξής:Με πέλλετ είναι όλα αυτόματα που το καίω συνέχεια,με το ξύλο απλά συνδέεις την αλυσίδα του θερμοστάτη με το πορτάκι για την ρύθμιση της κάυσης και του αέρα το οποίο δεν το έχω δουλέψει καθόλου και για το πετρέλαιο ο καυστήρας είναι μόνιμα τοποθετημένος στον λέβητα και απλά απομονώνεις την εστία καυσης του πέλλετ και βάζεις επιδραδυντες καυσαερίων το οποίο έχω δουλέψει για μία μέρα.Όλα αυτά γινονται για σύστημα αυτονομίας ισογείου,1ου ορόφου και μπόιλερ για 186 τμ και θερμοκρασία 20,5 βαθμούς.Για την καμινάδα το καλοκαίρι πρέπει να την ψηλώσω ακόμα πιο πάνω από την σκέπη για να αποφύγω τους στροβιλισμούς που δημιουργούνται όταν έχει νοτιάδες. Έχω ανεβάσει βίντεο στο you tube
δες και πέσμου για απορίες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21670 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
Καλησπέρα κι από εμένα.
Επειδή με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος λέβητας (σε καθαρά θεωρητικό επίπεδο για την ώρα), θα ήθελα να σου κάνω μερικές ερωτήσεις.

Ο ΚΝ-ΑΤ έχει σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καθώς και σύστημα πυρόσβεσης στο σιλό? (στο site της Θερμοδυναμικής δεν αναφέρεται τίποτα από αυτά για το συγκεκριμένο μοντέλο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22514 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
Όχι grecu δεν έχει σύστημα αυτόματης έναυσης καθώς τον ανάβεις μία φορά χειροκίνητα και μετά δεν ξανασχολείσαι αφου μπορεί να κρατήσει φωτιά μέχρι και 24 χωρίς να κάνεις τροφοδοσία πράγμα πολύ σπάνιο τον χειμώνα λόγω συχνότερης τροφοδοσίας και λειτουργίας από τον θερμοστάτη χώρου.Σύστημα πυρόσβεσης έχει πριν το σιλό αν προσέξεις στο βίντεο νομίζω φαίνεται.

Στην διάθεσή σου αν χρειαστείς κάτι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Grecu_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32127 από Theodoros
Απαντήθηκε από Theodoros στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
Καλησπέρα και από εμένα, αν και αργοπορημένα στο site είπα να κάνω την εμφάνιση μου.

Grecu_ έγραψε: Καλησπέρα κι από εμένα.
Επειδή με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος λέβητας (σε καθαρά θεωρητικό επίπεδο για την ώρα), θα ήθελα να σου κάνω μερικές ερωτήσεις.

Ο ΚΝ-ΑΤ έχει σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καθώς και σύστημα πυρόσβεσης στο σιλό? (στο site της Θερμοδυναμικής δεν αναφέρεται τίποτα από αυτά για το συγκεκριμένο μοντέλο)


Πλέον υπάρχει και σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καυσίμου και χρονοπρογραμματισμός.
Υπάρχει διπλός κοχλίας όπως φαίνεται και στο video από το "χειρουργείο" του mrkosnek, καθώς και βαλβίδα πυρασφαλείας.
Όπως επίσης υπάρχει και νέο προϊόν που είναι για ξύλο και πέλλετ αποκλειστικά. (όχι για πυρηνόξυλο, κουκούτσι και πριονίδι ροκανίδι.)

Kombi
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32142 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

Theodoros έγραψε: Καλησπέρα και από εμένα, αν και αργοπορημένα στο site είπα να κάνω την εμφάνιση μου.

Grecu_ έγραψε: Καλησπέρα κι από εμένα.
Επειδή με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος λέβητας (σε καθαρά θεωρητικό επίπεδο για την ώρα), θα ήθελα να σου κάνω μερικές ερωτήσεις.

Ο ΚΝ-ΑΤ έχει σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καθώς και σύστημα πυρόσβεσης στο σιλό? (στο site της Θερμοδυναμικής δεν αναφέρεται τίποτα από αυτά για το συγκεκριμένο μοντέλο)


Πλέον υπάρχει και σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καυσίμου και χρονοπρογραμματισμός.
Υπάρχει διπλός κοχλίας όπως φαίνεται και στο video από το "χειρουργείο" του mrkosnek, καθώς και βαλβίδα πυρασφαλείας.
Όπως επίσης υπάρχει και νέο προϊόν που είναι για ξύλο και πέλλετ αποκλειστικά. (όχι για πυρηνόξυλο, κουκούτσι και πριονίδι ροκανίδι.)


Σας παρακαλούμε διαβάστε τους όρους χρήσης καθώς και τα παρακάτω σημεία
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_co...cle&id=72&Itemid=128
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_co...cle&id=71&Itemid=129

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38061 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
Καλησπέρα

Ο συγκεκριμένος έχει συρτάρι για την στάχτη η την βγάζεις με φτυαράκι και σκούπα ;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by fritakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ