Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38998 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

Theodoros έγραψε: Καλησπέρα και από εμένα, αν και αργοπορημένα στο site είπα να κάνω την εμφάνιση μου.

Grecu_ έγραψε: Καλησπέρα κι από εμένα.
Επειδή με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος λέβητας (σε καθαρά θεωρητικό επίπεδο για την ώρα), θα ήθελα να σου κάνω μερικές ερωτήσεις.

Ο ΚΝ-ΑΤ έχει σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καθώς και σύστημα πυρόσβεσης στο σιλό? (στο site της Θερμοδυναμικής δεν αναφέρεται τίποτα από αυτά για το συγκεκριμένο μοντέλο)


Πλέον υπάρχει και σύστημα αυτόματης έναυσης και διαχείρισης φλόγας, καυσίμου και χρονοπρογραμματισμός.
Υπάρχει διπλός κοχλίας όπως φαίνεται και στο video από το "χειρουργείο" του mrkosnek, καθώς και βαλβίδα πυρασφαλείας.
Όπως επίσης υπάρχει και νέο προϊόν που είναι για ξύλο και πέλλετ αποκλειστικά. (όχι για πυρηνόξυλο, κουκούτσι και πριονίδι ροκανίδι.)


Ποσο κοστιζει ο πελλετ-ξυλου ο pa?
Δεν αναφερεται πουθενα τι διαστεση εξοδου καυσαεριων εχει.Το ξυλο δουλευει με αερα μαλλον γιατι δεν βλεπω στη φωτο μηχανικο θερμοστατη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39015 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
O KN-PA 15 εχει Φ150, ο ΚΝ-PA 30 εχει Φ200 και στην καυση ξυλου oντως δουλευει με τον φυσητηρα με ελεγχο απο το comtroller. Απο τιμες δεν ξερω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠΑΠΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ