OPOP BioPel 30kW by fotisbasm

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116101 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Βασιλη εχουμε και λεμε:
1. Τιμη δεν μπορω να σου πω γιατι δεν ξερω ποσο το χρεωνει ο καθε πωλητης , εαν πω ισως γινει παρεξηγηση .
2.a. Μεχρι στιγμης μου δουλευει σωστα
b. Μου δουλευει σωστα , δεν μπουκωνει απλα οταν φτασει η θερμοκρασια για stop επειδη εχει αρκετο πελλετ ο κοχλιας του καυστηρα , ανεβαινει πολυ η αδρανεια , δηλαδη εαν κανει stop στο 72 , θα φτασει στους 87 , οποτε για εμενα και προσωπικη ασφαλεια ενω στη ζυγαρια εχω 900γρ (golden nuggets) το εβαλα στο 1200γρ , το ξαναλεω για δικη μου ασφαλεια και μονο.
3. Δεν εχει να ζηλεψει κατι ο κλασικος controller , μιλαμε παντα σε συγκριση με το κλασικο controller οπου εχει chip 6.77 και ανω , γιατι κατω απο το 6.77 εχει διαφορες ., εμενα προσωπικα δεν μπορω να πω , το γουσταρα τρελα , επειδη το προηγουμενο χειμωνα ειχα ανχος (δουλευει δε δουλευει , μηπως εσβησε μηπως μπουκωσε κα)

Εκτος απο αυτα που μου ρωτησες εχει ρυθμησεις σε περιπτωση που βαλεις δοχειο αδρανεις να μπορεις να το παρακολουθεις και να το ρυθμιζεις οπως και σε περιπτωση που βαλεις ηλιακους συλλεκτες για υποβοηθηση , απευθυνετε γενικα για ψαγμενους χρηστες


Σιγουρα ειναι στην κριση και στο πορτοφολι του καθενα , μπορεις να ρωτησεις τον αντιπροσωπο σου , για τιμη και να κρινεις εαν αξιζει.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116103 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Re:OPOP BioPel 30kW by fotisbasm

fotisbasm έγραψε: Βασιλη εχουμε και λεμε:
1. Τιμη δεν μπορω να σου πω γιατι δεν ξερω ποσο το χρεωνει ο καθε πωλητης , εαν πω ισως γινει παρεξηγηση .


ΟΚ κατανοητό.
Στείλε Π.Μ. να έχω μια ιδέα τουλάχιστον.

2.a. Μεχρι στιγμης μου δουλευει σωστα


Παρακολούθησέ το όμως να δεις αν είναι γενικά σωστό.

b. Μου δουλευει σωστα , δεν μπουκωνει απλα οταν φτασει η θερμοκρασια για stop επειδη εχει αρκετο πελλετ ο κοχλιας του καυστηρα , ανεβαινει πολυ η αδρανεια , δηλαδη εαν κανει stop στο 72 , θα φτασει στους 87 , οποτε για εμενα και προσωπικη ασφαλεια ενω στο ζυγη εχω 900γρ το εβαλα στο 1200 , το ξαναλεω για δικη μου ασφαλεια και μονο.


ΟΚ

3. Δεν εχει να ζηλεψει κατι ο κλασικος controller , μιλαμε παντα σε συγκριση με το κλασικο controller οπου εχει chip 6.77 και ανω , γιατι κατω απο το 6.77 εχει διαφορες ., εμενα προσωπικα δεν μπορω να πω το γουσταρα τρελα , επειδη το προηγουμενο χειμωνα ειχα ανχος (δουλευει δε δουλευει , μηπως εσβησε μηπως μπουκωσε κα)

Σιγουρα ειναι στην κριση και στο πορτοφολι του καθενα , μπορεις να ρωτησεις τον αντιπροσωπο σου , για τιμη και να κρινεις εαν αξιζει.


Ευχαριστώ.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116104 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Re:OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Εγώ θα έλεγα να μας πεις περίπου το κόστος
Γι'αυτό τον λόγο υποτίθεται ότι υπάρχει το φόρουμ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο σε θέματα οικονομίας
Αν εσένα σου ζήτησαν π.χ. 200 ευρώ, θα ξέρω τι να περιμένω όταν θα πάω να το ζητήσω κι εγώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116684 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Μου εχει μπει μια απορια: ανοδιο εχετε βαλει στην υδραυλικη σας εγκατασταση; Και εαν ναι σε ποιο σημειο ;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116745 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα Re:OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Το ανόδιο μπαίνει σε οποιοδήποτε μέρος της εγκατάστασης. Εγώ το έχω στην επιστροφή του λέβητα.
Το ανόδιο μας παρέχει προστασία από την διάβρωση λόγω ηλεκτρόλυσης.

Γράψε μας την τιμή καταλόγου του New Controller; ΟΧΙ την καλύτερη τιμή που σου έγινε ! :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116750 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Οποτε την ανοιξη , θα κανω μια αναβαθμηση , τριοδη 55 βαθμους και ανοδιο .

Δεν πιστευω δευτερη χρονια φετος χωρις ανοδιο να τον "γ@μ...." το λεβητα??

Χρηστο8 για ενημερωσε και εσυ μιας και εισαι σχετικος

ΥΓ θα μαθω και θα σου πω τιμη για τον controller .
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ