OPOP BioPel 30kW by fotisbasm

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66485 από PELLET-SHOP
Απαντήθηκε από PELLET-SHOP στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Καλή χρόνια σε όλους.
Φώτη,εγώ έχω βραχυκυκλωσει την εντολή από τους θερμοστατες και ο λεβητας δουλεύει stand by.περνει εντολή από θερμοστατη επαφής για το ποτέ θα ανάψει και ποτέ θα σβήσει.Δουλευει σχεδόν συνέχεια και κρατάει πάντα ζεστά νερά είτε ζητάει το σπίτι είτε όχι.
Πέρυσι είχα κάψει 4 αντιστάσεις.
Οσο για το θέμα κατανάλωσης,μην φοβάσαι,καλύτερα είναι έτσι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66520 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Ψιλοκαταλαβα , εαν σου ειναι ευκολο να μου στειλεις στο μαιλ μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. το τηλ σου να σε ρωτησω λεπτομερειες .

Βασιλη Pri , σου ειναι ευκολο να μου στειλεις εδω της ρυθμησεις απο το 1.temperature ?

Καταρχην δεν εχω τριοτη και ο κυκλοφοριτησ ειναι στουσ 50 . Θελω να το κανω ως εξης : δινει εντολη ο θερμοστατης ,δουλευει , με το που κλεινει ο θερμοστατης να συνεχιζει να δουλευει ο λεβητας μεχρι στους 73 οπου εχω ορισει εγω, ωστε να εχει ζεστα νερα ετοιμα αλλα να μην ξαναπαρει ο καυστηρας εαν δεν εχουν πεσει πχ στους 63 , ο λογος ειναι οτι εχω 3 θερμοστατες , και εχουν τρελανει τον καυστηρα μια ανοιγει ο ενας μεχρι να παρει , κλεινει μια ο αλλος κτλ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67043 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Ενημερωση :

Ηρθε σημερα ο ηλεκτρολογος του Σαββαιδη και το τσεκαραμε ολο ! Υπηρχε προβλημα στον σταθεροποιητη τασης !!!! Ειχε διαρροη ρευματος , τον βγαλαμε εντελος τωρα και η "νεκροψια" θα δειξει με την παροδο του χρονου .

Για καλο το εβαλα , χειροτερα τα εκανε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": petrosp13

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67252 από perigatos
Απαντήθηκε από perigatos στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Χρόνια Πολλά και καλές καύσεις το 2013
Σχετικά με τους ανεμιστήρες και τους παραμέτρους τους:


Ο δικός μου:


Η κατανάλωση ως 31.12.12:

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81440 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Σημερα κατεβηκα μια βολτα στο υπογειο να δω τι κανει ο λεβητας .

Τι να δω ; Ο λεβητας ειχε σβησει σαν να τον εβγαλες απο την πριζα .

Τραβαω μια τρομαρα , και λεω ηρεμισε .

Επαθε υπερ θερμανση και εσβησε , ουφ λεω παμε να δουμε γιατι και το πως .
Ανοιγω τα πανω καπακια και βλεπω πολυ σταχτυ στο καυστηρακι , το ρουφαω με την σκουπα , ανοιγω το συρταρι κατω και παθαινω κοκομπλοκο ! Γεματο ακαυτο πελλετ περιπου 3 κιλα ! Το ρουφαω με την σκουπα παταω το ρεσετ απο το ασφαλιστικο και περνει ρευμα κανονικα και ολα καλα , περνει μπροσ φτανει εκει που πρεπει να φτασουν τα νερα και σβηνει κανονικα , ελα ομωσ που εσκασα πως εγινε αυτο που επαθα ; Με ετρωγε το μυαλο .

Εκει που καθαριζα λιγο το υπογειο ξαφνικα βλεπω το βεντιλατερ (το καπακι του καυστηρα το εχω μονιμα βγαλμενο ) να γυριζει σχετικα γρηγορα ! Μπα λεω τι επαθε ; Βαζω με προσοχη το χερι και βλεπω οτι ρουφαει σαν τρελο !!
Το πορισμα ; Η καμιναδα μου εγινε σκουπα 2000watt !!!! Ειχα τρελο ελκυσμο ! Υποψην οτι απο εχτες φησανε νοτιαδες και εχουμε τρελο αερα τοσο πολυ που το μεσημερι ειχε 19 βαθμους η θεσσαλονικη .

Απο εβδομαδα μπαινει ταμπερ ελκισμου καμιναδας , ωστε να ρυθμιστει και αυτο το προβλημα οταν θα φυσαει πολυ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84468 από ΣΕΡΑΦΕΙΜ
Απαντήθηκε από ΣΕΡΑΦΕΙΜ στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
δεύτερη καμένη αντίσταση για φέτος είναι φυσιολογικό ?
και αν είναι εύκολο να μου πει κάποιος σε τι θερμοκρασία είναι το σωστό να ανοίγει ο κυκλοφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ