Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78028 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: Λοιπόν το μόνο που λέει το εγχειρίδιο είναι ότι είναι εγκεκριμενός βάση πρωτοτύπου :unsure: (προφανώς προτύπου θέλει να πει ο ποιητής :whistle: ) 27/23/ ΕΚ (ΕΝ 303-5). Αυτά τα ολίγα :dry:


ΑΑΑΑΑ καταλαβα τον εχουν εγκρινει οι ιδιοι που τον κατασκευαζουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78044 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μπορεί .... δεν το ψειρίζω άλλο, αφού μου κάνει την δουλειά, ικανοποιημένος είμαι.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": costask

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78046 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
ας ψαξουν πρωτα για πιστοποιηση στα κινεζικα στα βουλγαρικα και τα σκοπιανα οπως και στα τουρκικα με τις λαμαρινες και στα τζακια τα ελευθερα και ας ερθουν σε μενα. εχω δει διαφορα σε λειτουργεια και το δικο μου ειναι μακραν μπροστα .αν υπηρχε και εκδοση με λαμδα θα ηταν καλυτερα. ισως και με 14-17 kw γιατι τα 25 ειναι πολλα για το δικο μου διαμερισμα. κατα τα αλλα τωρα επεσα κατω απο ενα σακι με 22.5 βαθμους μερα νυχτα με ανωτερο 1.5 στα κρυα. με τα 2700 που εδωσα ειναι τιμια συναλαγη. εχει και αυστριακα με 12 χιλιαρικα που σου πεταν την σταχτη στον καδο. βαλτα ομως να καψουν τα πελετ που κυκλοφορουν στην πιατσα. στα πετανε στον καδο επισης. ο καυστηρας εχει το καλυτερο βαλιου φορ μανεΐ μακρα. και γ@μωτο δουλευει και κανενας πατριωτης. κατα τα αλλα ανεργεια εχουμε. αν ανεβασουν το νεο σαΐτ ξεκινησουν και οι αναβαθμισεις φερουν και την παραγωγη στα ισα θα παμε καλυτερα. ο τζορτζ μου ειπε οτι ο ανεψιος και ενδιαφερετε και ξυπνιος ειναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78048 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: Μπορεί .... δεν το ψειρίζω άλλο, αφού μου κάνει την δουλειά, ικανοποιημένος είμαι.

φιλε εγω τον εχω χυμα στο μπαλκονι και κελαΐδαει. εχω δει κατι ιταλικα που πρωτα ενκρινουν το πελετ και μετα περνουν μπρος.οπως και κατι βαλκανικα που με βια πιανουν τα 150 κιλα και σου λενε οτι εχουν 5 χιλιοστα λαμαρινα. ντενεκεδες. χωρια που το εργαλιο εχει και μοστρα αυστριακου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78061 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μάγκες προς αποφυγή παρεξηγήσεων το ξαναλέω, είμαι ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ από τον λέβητα. Συμφωνώ σε ότι λέτε, γιατί όταν έψαχνα και κινέζικα είδα και ιταλικά και τούρκικα και τσέχικα και σαν κατασκευή είναι πολύ μπροστά από κάτι λύσεις τουλάχιστον 1000 ακριβότερων μην πω 1500. Μόνο το βάρος του τα λέει όλα. Οσο για τις πιστοποιήσεις ... τι να κάνουμε θα ζήσουμε και χωρίς αυτές.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78081 από GeorgeKalkanis
Απαντήθηκε από GeorgeKalkanis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε:

GeorgeKalkanis έγραψε: Ο λέβητας George είναι σε εσωτερικό χώρο.


Και λες οτι δεν εχεις καθόλου στάχτη; Ποιος υδραυλικός σου τον πέρασε; Δώσε μου το email σου αν μπορείς. ...


Αν εννοείς στάχτη κολημένη πάνω στην εξωτερική επιφάνεια του λέβητα, δυστυχώς έχω. Ο υδραυλικός που τον σύνδεσε υποθέτει ότι είναι από την έξοδο καυσαερίων όπου μάλλον έχουν χαλαρώσει οι συνδέσεις στα μπουριά. Εβαλα ασημοταινία και δεν βλέπω διαφορά, η μαυρίλα συνεχίζει. Δεν το θεώρησα πρόβλημα γιατί εκεί που το έχω (στη ταράτσα) είναι μεν κλειστός χώρος αλλά σε αποθήκη και δεν μου προκαλεί σοβαρό πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ