Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29742 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Εμένα για ΒIODOM μου τον πουλήσανε (τον Starfire Maxi 30) και μου δώσανε και τις πληροφορίες που έγραψα παραπάνω και κατόπιν τις έψαξα-τσεκάρισα και μόνος μου. Στην αγορά γίνεται "το έλα να δεις" κι εμείς ασχολούμαστε με ένα λέβητα που ποτέ δεν έκρυψε την "ταπεινή" Σλοβένικη καταγωγή του, αλλά τον αντιπροσωπεύει στην Ιταλία η Palazzetti! Γύρω μας διάφοροι λέβητες "αλλάζουν" κάθε σεζόν χρώμα, Σέρβικοι και Βουλγάρικοι πωλούνται ως Ιταλικοί, Τούρκικοι ως Γερμανικοί, Κινέζικοι ως Σουηδικοί κ.ο.κ.
και μας ενοχλεί ο ΒIODOM που ο εδώ αντιπρόσωπος (και αντιπρόσωπος της Palazzetti πανελλαδικά) του δίνει το όνομα της εταιρίας του;
Και βιβλίο οδηγιών υπάρχει, και στα ελληνικά κι όποιος θέλει περισσότερα ή να τον δει σε λειτουργία, σε λίγες μέρες που θα πιάσουν τα κρύα, ορίστε κι από κοντά! Προσφέρω και κέρασμα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29744 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Starfire Maxi 30
Αν το βιβλίο του είναι σε ηλεκτρονική μορφή ή αν μπορείς να το βρεις ως πελάτης σε ηλεκτρονική μορφή ανέβασέ το εδώ να το δούμε, γιατί πράγματι φαίνεται αξιόλογη περίπτωση και είναι κρίμα να μην δίνουν στοιχεία άλλα εκτός από φωτογραφίες της πρόσοψης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29754 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
maxi30.pdf

maxi30.pdf
maxi30.pdf
Αυτό έχω πρόχειρο...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by ΘΕΟΔΟΣΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29756 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Δός μου ένα mail να στο περάσω, δεν ξέρω γιατί δεν το βγάζει εδώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29759 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Starfire Maxi 30
Φτιάξε ένα θέμα εδώ:

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t&catid=70&Itemid=53


Οδηγίες για το ανέβασμα και e-mail αποστολής εγχειριδίων εδώ:


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...9&id=24382&Itemid=53

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29760 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Starfire Maxi 30
Φίλε Θεοδόση ο συγκεκριμένος λέβητας ήταν μέσα στις επιλογές μου,γιατί έχει καλές κριτικές από άτομα που τον χρησιμοποιούν,την ευκολία του μοχλού καθαρισμού των τούμπο,που δε σε αναγκάζει να κάνεις το θερμαστή με τη βούρτσα και καλά τεχνικά χαρακτηριστικά,όπως τα κάθετα τούμπο,η καμινάδα φ80,τα 240 κιλά λέβητα,τα 190 κιλά δεξαμενής πέλλετ,τα 74 λίτρα νερού κ.α.Το μόνο αρνητικό είναι η τιμή της Starfire στα 4500 ευρώ ακατέβατα,όταν σήμερα μπορείς να βρείς λέβητα με τον ίδιο τρόπο λειτουργίας και με κάποια καλύτερα χαρακτηριστικά όπως τον toby 30 της μέχρι σήμερα αξιόπιστης σερβικής Termomont,με κάθετα τούμπο,καμινάδα φ80,315 κιλά λέβητα,150 κιλά δεξαμενής πέλλετ,100 λίτρα νερού και τιμή γύρω στα 3500 ευρώ που μπορεί να είναι και μικρότερη με διαπραγματεύσεις.
Εγώ τελικά επέλεξα να παραγγείλω τον Pelletech 25 του Σαμουκατσίδη,γιατί μου άρεσε η ποιότητα κατασκευής του και κυρίως γιατί κατασκευάζεται στην κοζάνη από έλληνες.Ο χρόνος θα δείξει αν η επιλογή μου ήταν η σωστή.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.111 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ