Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23200 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

Pri έγραψε: Ερώτηση: Στη σύνδεση του maxi30 τρίοδη βάνα χρειάστηκε; Σ' εμένα δεν χρειάστηκε γιατί τα σώματα δουλεύουν και στους 2 ορόφους μ' έναν θερμοστάτη.


Τι σημασία έχει αν δουλεύει με έναν θερμοστάτη; Και σε μένα ο λέβητας δυο ορόφους εξυπηρετεί με έναν θερμοστάτ, άσχετα αν φέτος είχα τον διακόπτη του ενός αποκλεισμένο, αλλά η αντιστάθμιση (ενσωματωμένη στον λέβητα) δουλεύει κανονικά.


Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26599 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Δεν ασχολήθηκα άλλο με τον maxi30. Θα περιμένω το χειμώνα και θα σας ενημερώσω για απόδοση, κατανάλωση και τις κινήσεις μου σε περίπτωση προβλημάτων. Έχω αποθηκεύσει 4 τόνους schweighofer και 1 τόνο ahira. Οι δοκιμές το καλοκαίρι έγιναν με schweighofer. Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και το ahira, μήπως και δω διαφορά.
Εύχομαι σε όλους σας, καλό χειμώνα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26602 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Starfire Maxi 30
Το σιγουρο ειναι οτι το πελλετ δεν εχει καμια σχεση με το
προβλημα σου.
Ψαξτο τωρα το προβλημα γιατι αν ερθει ο χειμωνας θα ψαχνεις μετα
τον αντιπροσωπο λογω φορτου εργασιας.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26607 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε: Δεν ασχολήθηκα άλλο με τον maxi30. Θα περιμένω το χειμώνα και θα σας ενημερώσω για απόδοση, κατανάλωση και τις κινήσεις μου σε περίπτωση προβλημάτων. Έχω αποθηκεύσει 4 τόνους schweighofer και 1 τόνο ahira. Οι δοκιμές το καλοκαίρι έγιναν με schweighofer. Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και το ahira, μήπως και δω διαφορά.
Εύχομαι σε όλους σας, καλό χειμώνα!


Πλάκα κάνεις!!! αν περιμένεις να δεις καλύτερα αποτελέσματα με το ahira σε σχέση με το schweighofer. Είναι δυσάρεστο βέβαια να παραλαμβάνεις καινούργιο μηχάνημα και να αναγκάζεσαι να έρχεσαι σε διενέξεις αλλά το θέμα πρέπει να το λύσεις τώρα που είναι ακόμη καλοκαιρία και δεν χρειάζεσαι τη θέρμανση.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26846 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Αγαπητέ Τάκη, η ερώτησή μου ήταν συγκεκριμένη και απευθυνόταν στο Θεοδόση. Δε δυσφημώ κανένα μηχάνημα, δεν ξέρω πάρα πολλά από ποιότητες πέλλετ, ούτε κάνω τον ξύπνιο. To schweighofer το αγόρασα από κει που αγόρασα το λέβητα, το ahira από φίλο του αδερφού μου (εισαγωγέα) που το καίει στο σπίτι του και το παινεύει πολύ. Ο ίδιος εμπορεύεται και τις δύο μάρκες. Από του χρόνου που θα έχω την εμπειρία θα μπορώ να πω περισσότερα. Όλοι πειραματίζονται την πρώτη φορά και δε θέλω να τρελάνω, ούτε εσένα, ούτε κανέναν άλλο. Ξαναλέω λοιπόν, ότι τα σώματα ζεστάθηκαν. Δε θα παγώσω το χειμώνα. Ένας γνωστός μου που έβαλε πέρυσι λέβητα πέλλετ άλλης μάρκας και τον είχε στους 65 βαθμούς, ζεστάθηκε και με το παραπάνω. Τώρα, αν η κατανάλωση με αυτήν τη θερμοκρασία, είναι μεγάλη πέραν του αναμενόμενου (σε σχέση με το πετρέλαιο), ο λέβητας έχει και εγγύηση. Δε θα παραιτηθώ των δικαιωμάτων μου. Έχω την ελπίδα ότι αφού τα σώματα ζεσταίνονται , θα πιάνω εύκολα τη θερμοκρασία των 22 βαθμών που επιθυμώ μέσα στο σπίτι. Στη συνέχεια ο θερμοστάτης χώρου θα δίνει εντολή για παύση λειτουργίας του λέβητα και έτσι δε θα δουλεύει συνεχώς στο φουλ. Ο χρόνος θα δείξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26852 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε: Αγαπητέ Τάκη, η ερώτησή μου ήταν συγκεκριμένη και απευθυνόταν στο Θεοδόση. Δε δυσφημώ κανένα μηχάνημα, δεν ξέρω πάρα πολλά από ποιότητες πέλλετ, .....


Δεν ξέρω γιατί μου τα λες αυτά; Ποιος είπε ότι δυσφημείς ή όχι. Απλά σε ένα δημόσιο forum ότι θετικό ή αρνητικό ακούγεται για κάποιο μηχάνημα του προσθέτει ή του αφαιρεί πόντους. Και δεδομένου ότι το υπόψη μηχάνημα έχει αρκετές θετικές κρίσεις θα περίμενα από τον προμηθευτή σου, που και για αυτόν έχουν γραφτεί θετικά σχόλια, να επέμβει άμεσα για να δει αν όντως υπάρχει πρόβλημα και αν ναι να το λύσει. Κατά τα λοιπά μακάρι τον χειμώνα να πάνε όλα καλά και να μείνεις ικανοποιημένος.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ