Starfire Maxi 30

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #939 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Ποιά περιοχή; Πότε πρωτοάναψε; Πότε τελειώνει η σεζόν σου;
Εγώ θα ήθελα μέχρι τώρα 700 λίτρα τουλάχιστον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #941 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ποιά περιοχή; Πότε πρωτοάναψε; Πότε τελειώνει η σεζόν σου;
Εγώ θα ήθελα μέχρι τώρα 700 λίτρα τουλάχιστον!


Μεγαλύτερη σημασία δεν εχει οτι κάψαμε το ίδιο περσι?

Ξεκίνησα 10 οκτωβρίου να το καίω και τελειώνω τον Απρίλιο παντα
Είμαι στα 230μ υψόμετρο Καρδία Θεσσαλονίκης πανω σε ορίζοντα. Από ολες τις μεριες δηλαδη μπάζει.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #954 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30

jnet έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ποιά περιοχή; Πότε πρωτοάναψε; Πότε τελειώνει η σεζόν σου;
Εγώ θα ήθελα μέχρι τώρα 700 λίτρα τουλάχιστον!


Μεγαλύτερη σημασία δεν εχει οτι κάψαμε το ίδιο περσι? Όχι, αν ο ένας έχει σεζόν 7 μηνών κι ο άλλος 5 ή 6! Γι' αυτό ρώτησα.

Ξεκίνησα 10 οκτωβρίου να το καίω και τελειώνω τον Απρίλιο παντα Το ίδιο περίπου.
Είμαι στα 230μ υψόμετρο Καρδία Θεσσαλονίκης πανω σε ορίζοντα. Από ολες τις μεριες δηλαδη μπάζει.

Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΘΕΟΔΟΣΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #955 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

jnet έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ποιά περιοχή; Πότε πρωτοάναψε; Πότε τελειώνει η σεζόν σου;
Εγώ θα ήθελα μέχρι τώρα 700 λίτρα τουλάχιστον!


Μεγαλύτερη σημασία δεν εχει οτι κάψαμε το ίδιο περσι? Όχι, αν ο ένας έχει σεζόν 7 μηνών κι ο άλλος 5 ή 6! Γι' αυτό ρώτησα. Εχεις δίκιο.. δεν το σκέφτηκα

Ξεκίνησα 10 οκτωβρίου να το καίω και τελειώνω τον Απρίλιο παντα Το ίδιο περίπου.
Είμαι στα 230μ υψόμετρο Καρδία Θεσσαλονίκης πανω σε ορίζοντα. Από ολες τις μεριες δηλαδη μπάζει.


Επιπλεον μπορείς να κάνεις συγκριση και με τον KERBERO o οποίος μενει παραδίπλα και εκαψε 3000lt περσι και μαλλον ξεκινήσαμε να καίμε μαζί... :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4577 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Ωχ!Πριν απο λιγο ειδα οτι η τιμη του ειναι γυρο στα 4000 ευρω.Με εγκατασταση και υλικα θα παει στα 4500+.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το οτι ενω ειναι μολις 33 KW στο φυλλαδιο λεει οτι ειναι καταλληλος για χωρους μεχρι 400τμ!!!Παντως η καταναλωση σου σε σχεση με το τι εκαψες περσι σε πετρελαιο φαινεται πολυ καλη.
Εγω θελω να δωσω οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα π.χ. Ferroli,ακομα και SLB. Επειδη ομως συχνα τα πολυ φθηνα τα πληρωνεις δυο φορες ο starfire φαινεται πολυ καλη περιπτωση και το ψαχνω.
Πιστευεις οτι μπορει να καλυψει τις 35000 θερμιδες που χρειαζομαι?Εδω μαλλον πρεπει να παω στο θεμα "ποσα KW λεβητα χρειαζομαι",αλα βλεπω οτι ειναι μικρος για μενα ο starfire.Μηπως ξερεις καποιον αντιπροσωπο στη θεσσαλια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4581 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Η εταιρία, νομίζω, στέλνει παντού τα συνεργεία της. Όχι μόνο σε Αθήνα & Θεσ/νίκη που έχει καταστήματα. Πάρ' τους τηλέφωνο, θα σου λύσουν τις απορίες σου. Θα βρεις τα στοιχεία τους σαν Starfire ή K evo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ