Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88346 από πανος
Απαντήθηκε από πανος στο θέμα Starfire Maxi 30
καθε δυο με τρεις δεξαμενες (περιπου 20 τσουβαλια)γεμιζει η σκουπα μου .ειναι αυτη απο το lidl parkside δεν ξερω ποσα λιτρα ειναι .παντος ενα τσουβαλακι πελλετ παιρνει παρα πολυ σταχτη.και για να ειμαι ακριβης με την καταναλωση εκαψα ακριβως απο 1 νοεμβρη μεχρι σημερα 2100 κιλα με την δεξαμενη γεματη. :) :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88432 από AngelsGR
Απαντήθηκε από AngelsGR στο θέμα Starfire Maxi 30
με την θερμοκρασια να ειναι κοντα στο 0, θελω 2,5 με 3 τσουβαλακια την ημερα!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88438 από AngelsGR
Απαντήθηκε από AngelsGR στο θέμα Starfire Maxi 30
με την μεχρι στιγμης εμπειρια μου βγαζω τα παρακατω προσεγγιστικα αποτελεσματα

ΟκτΝοεΔεκΙανΦεβΜαρΣύνολα
313031312831182Συνολικές μέρες
1,52,53321,5410Τσουβαλάκια ανα ημέρα
6150Κιλά πελλετ
1845Αξία πελλετ (300Ε/τονος)

αρα για την δικη μου περιπτωση χρειαζομαι τουλαχιστον 6 τονους πελλετ ανα χειμερινη σαιζον. Για να μπορω να εχω οικονομια θα πρεπει να αγοραζω το πελλετ με λιγοτερα απο 250Ε τον τονο. Αρα το καλοκαιρι θα πρεπει να εχω 1500Ε για να αγορασω σε καλυτερη τιμη. Δυστυχως δεν ξερω καταναλωση σε πετρελαιο ποση θα ειχα και ετσι δεν μπορω να συγκρινω. Παρ' ολα αυτα πιστευω πως σιγουρα μου βγαινει πιο φτηνα με πελλετ, αλλα και παλι πολυ χρημα για θερμανση!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88472 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Starfire Maxi 30

πανος έγραψε:

betonly έγραψε: agge εσυ β ελλαδα εισαι θελησ να στο πουλισω οσο το πηρα΄? η εαν ακουσησ να θελη τεοιο μηχανιμα φεραρι το ονομασν χαχαχαχα θα στο δωσω σε τιμη πατινιου.

δηλαδη για να καταλαβω πως γινετε να εχεις περισσοτερα νερα στο δυκτιο ζεστενεις και καμια πισινα η εχεις το λεβητα στη δυση και το σπιτι στην ανατολη .εγω με 120 μετρα εκαψα κατω απο δυο τονους 4 μηνες ο θερμοστατης στο 21.5 καρφομενος .αμα η πατατα σου βγαλει παραφιαδες στηλε να φυτεψουμε στη β ελλαδα καινουργια ποικιλια πατατοπελετ εσυ θα μας τρελανεις

. Πάνος ούτε δύση ούτε ανατολή είμαι αλλά ούτε πισίνα ζεστενω. Αλλά ΕΠΙΔΗ μάλλον δεν έχεις ιδέα απο θέρμανση και ΕΠΙΔΗ εδώ έχω βαρέθη να διαβάζω ψέματα εκτός μόνο απο κάποια άτομα που έχουν γνώση με θέρμανση. Θα ήθελα να σου πω πως εάν είσαι τόσο πόλη ευχαριστημένος με το εργαλείο σου εάν κάποιος θέληση να παρη σαν το δικό σου πόλη ευχαρίστως να του πουλισω το δικό μου Γιατί με αυτά που εσείς γράφετε ότι έχετε κατανάλωση 1-2 τσουβαλακια την ημέρα το δικό μου δεν ειναι πόλη μεγάλη πατατα. Πρόσεχε έτσι το δικό μου λεω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88474 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30

betonly έγραψε:

πανος έγραψε:

betonly έγραψε: agge εσυ β ελλαδα εισαι θελησ να στο πουλισω οσο το πηρα΄? η εαν ακουσησ να θελη τεοιο μηχανιμα φεραρι το ονομασν χαχαχαχα θα στο δωσω σε τιμη πατινιου.

δηλαδη για να καταλαβω πως γινετε να εχεις περισσοτερα νερα στο δυκτιο ζεστενεις και καμια πισινα η εχεις το λεβητα στη δυση και το σπιτι στην ανατολη .εγω με 120 μετρα εκαψα κατω απο δυο τονους 4 μηνες ο θερμοστατης στο 21.5 καρφομενος .αμα η πατατα σου βγαλει παραφιαδες στηλε να φυτεψουμε στη β ελλαδα καινουργια ποικιλια πατατοπελετ εσυ θα μας τρελανεις

. Πάνος ούτε δύση ούτε ανατολή είμαι αλλά ούτε πισίνα ζεστενω. Αλλά ΕΠΙΔΗ μάλλον δεν έχεις ιδέα απο θέρμανση και ΕΠΙΔΗ εδώ έχω βαρέθη να διαβάζω ψέματα εκτός μόνο απο κάποια άτομα που έχουν γνώση με θέρμανση. Θα ήθελα να σου πω πως εάν είσαι τόσο πόλη ευχαριστημένος με το εργαλείο σου εάν κάποιος θέληση να παρη σαν το δικό σου πόλη ευχαρίστως να του πουλισω το δικό μου Γιατί με αυτά που εσείς γράφετε ότι έχετε κατανάλωση 1-2 τσουβαλακια την ημέρα το δικό μου δεν ειναι πόλη μεγάλη πατατα. Πρόσεχε έτσι το δικό μου λεω


Λίγο χοντρό να μας λες όλους (τους χρήστες) ψεύτες, δεν νομίζεις;

Μια συγγνώμη είναι απαραίτητη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88475 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

betonly έγραψε:

πανος έγραψε:

betonly έγραψε: agge εσυ β ελλαδα εισαι θελησ να στο πουλισω οσο το πηρα΄? η εαν ακουσησ να θελη τεοιο μηχανιμα φεραρι το ονομασν χαχαχαχα θα στο δωσω σε τιμη πατινιου.

δηλαδη για να καταλαβω πως γινετε να εχεις περισσοτερα νερα στο δυκτιο ζεστενεις και καμια πισινα η εχεις το λεβητα στη δυση και το σπιτι στην ανατολη .εγω με 120 μετρα εκαψα κατω απο δυο τονους 4 μηνες ο θερμοστατης στο 21.5 καρφομενος .αμα η πατατα σου βγαλει παραφιαδες στηλε να φυτεψουμε στη β ελλαδα καινουργια ποικιλια πατατοπελετ εσυ θα μας τρελανεις

. Πάνος ούτε δύση ούτε ανατολή είμαι αλλά ούτε πισίνα ζεστενω. Αλλά ΕΠΙΔΗ μάλλον δεν έχεις ιδέα απο θέρμανση και ΕΠΙΔΗ εδώ έχω βαρέθη να διαβάζω ψέματα εκτός μόνο απο κάποια άτομα που έχουν γνώση με θέρμανση. Θα ήθελα να σου πω πως εάν είσαι τόσο πόλη ευχαριστημένος με το εργαλείο σου εάν κάποιος θέληση να παρη σαν το δικό σου πόλη ευχαρίστως να του πουλισω το δικό μου Γιατί με αυτά που εσείς γράφετε ότι έχετε κατανάλωση 1-2 τσουβαλακια την ημέρα το δικό μου δεν ειναι πόλη μεγάλη πατατα. Πρόσεχε έτσι το δικό μου λεω


Λίγο χοντρό να μας λες όλους (τους χρήστες) ψεύτες, δεν νομίζεις;

Μια συγγνώμη είναι απαραίτητη...

θεοδοση δεν πιστεύω να έχεις την μυγα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ