Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70653 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Από την αρχή της σεζόν, μέχρι σήμερα έκαψα 2 τόνους. Η κατανάλωση αυξομειώνεται ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες. Φέτος ο Νοέμβριος μας πήγε πολύ καλά. Αργά έπιασαν τα κρύα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70659 από hoyo
Απαντήθηκε από hoyo στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε: Φίλοι μου, μην το ψάχνετε χωρίς λόγο. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΑΟΣ. Αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα, απευθυνθείτε στη εταιρεία. Υπάρχουν 56 προγράμματα. PR1, PR2, PR3,.......PR56. Σε κάθε πρόγραμμα αντιστοιχεί ένας αριθμός (παράμετρος). Πχ. Στο PR8 tempo caricamento "FIRE ON", αντιστοιχεί ο αριθμός 12 (εργοστασιακή ρύθμιση). Από την εταιρεία μου είπανε να αλλάξω το 12 σε 16. Θα μπορούσε το 12 να γίνει 13,14,15,18 κ.ο.κ. Τι διαφορά κάνει όμως το 16 σε σχέση με το 12, δεν το γνωρίζω. Άλλο παράδειγμα: Στο PR36 temperatura degli fumi per passagio tra "load pellet" e "fire on", αντιστοιχεί ο αριθμός 7. Άλλαξα τη ρύθμιση από 7 σε 6. Γιατί το έκανα, δεν το γνωρίζω. Γι αυτό σας λέω, δεν έχει κανένα νόημα και είναι επικίνδυνο να πειραματιζόμαστε μόνοι μας. Αν και έχω όλο το κατεβατό με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν πειράζω τίποτε γιατί θα τον απορυθμίσω τελείως και αντί να λύσω προβλήματα, θα δημιουργήσω νέα.

στειλε μας και εμας το προγραμμα με ολες της παραμετρους φιλε cepetto..εγω καθε μερα τωρα με λιγο κρυο θελω 6 σακια και που σαλαμινα ...περιπου τα ιδια σπιτια εχουμε ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70661 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Μού έχουν συνδέσει τον αγωγό καυσαερίων του maxi30, με την καμινάδα του καυστήρα πετρελαίου σε Φ180. Δεν υπήρχε άλλη δυνατότητα. Λέτε να έχω αργότερα πρόβλημα με τις στάχτες; Έχω αποδεσμευτεί τελείως από το πετρέλαιο, αλλά τον λέβητα πετρελαίου τον χρησιμοποιεί ο αδερφός μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70663 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Για ό,τι συμβεί δε φέρω καμία ευθύνη. Εγώ προειδοποίησα. Σιγουρέψου ότι έχουμε το ίδιο μοντέλο με το ίδιο λογισμικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70665 από hoyo
Απαντήθηκε από hoyo στο θέμα Starfire Maxi 30
ναι το ιδιο εχουμε ουτε θα το σκαλισω απλα να το εχω στα χερια μου εξαλου θερμουδραυλικος ειμαι.στειλε σε παρακαλω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70668 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Το έκανα επισύναψη αλλά δεν το βλέπω. Πώς θα το κάνω να εμφανιστεί;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ