Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37327 από niknik
Απαντήθηκε από niknik στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Grecu_ έγραψε: 1) αν η αναγκη του χωρου ειναι 10.000, ναι.
2) οχι ιδιαιτερα

Πρακτικα, αν τα σωματα ειναι 20000 kcal, o λεβητας 20000 και οι αναγκες στο μισο, τοτε το μηχανημα θα πρεπει να εχει modulation ισχυος για να δουλευει σχετικα αποδοτικα. Αλλιως θα καιει τ´αντερα του χωρις λογο.


Grecu_ τι είναι πάλι αυτό το modulation ισχύος; Διαμορφώνεται και η ισχύς; :huh:

niknikΣΤΟautomΤΕΛΕΙΑteitheΤΕΛΕΙΑgr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37331 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Αυτο ειναι, αλλα θελει το καταλληλο μηχανημα και αναλογο controller. Αμφιβαλλω αν θα το δεις σε κλασσικο συστημα θερμανσης με πετρελαιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40524 από MIRGEORGE
Απαντήθηκε από MIRGEORGE στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
kalispera dimitri... exo balei kai ego to idio mixanima perisi kai to doulepsa me doxeio adranias 800litra, gia spiti 15 xronon, den eixa problima kai eixa kai polu zesti.... fetos ebgala to doxeio adranias giati pisteuo oti ekega perisotro pelet apo to kanoniko... telospanton... tora exei meinei mono to mixanima kai exo problimata me to na anabei kai na sbinei, den ksero ti ginete, sunexeia mpoukounei kai mou bgazei alarm... tha ithela na epikinonisoume gia na ta poume.. episeis tha ithela na se rotiso an exeis to manual tou mixanimatos sta ellinika, giati ego to ekana eisagogi apo polonia kai to exo sta polonika.. se euxaristo ekton proteron...
y.g.... dino sugxaritiria se olous tous xristes to forum gia tin polu kali douleia pou ginete, giati oloi mazi mporoume kalutera..kalo apogeuma kai kalo xeimona...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40538 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

MIRGEORGE έγραψε: kalispera dimitri... exo balei kai ego to idio mixanima perisi kai to doulepsa me doxeio adranias 800litra, gia spiti 15 xronon, den eixa problima kai eixa kai polu zesti.... fetos ebgala to doxeio adranias giati pisteuo oti ekega perisotro pelet apo to kanoniko... telospanton... tora exei meinei mono to mixanima kai exo problimata me to na anabei kai na sbinei, den ksero ti ginete, sunexeia mpoukounei kai mou bgazei alarm... tha ithela na epikinonisoume gia na ta poume.. episeis tha ithela na se rotiso an exeis to manual tou mixanimatos sta ellinika, giati ego to ekana eisagogi apo polonia kai to exo sta polonika.. se euxaristo ekton proteron...
y.g.... dino sugxaritiria se olous tous xristes to forum gia tin polu kali douleia pou ginete, giati oloi mazi mporoume kalutera..kalo apogeuma kai kalo xeimona...


Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40574 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

MIRGEORGE έγραψε: kalispera dimitri... exo balei kai ego to idio mixanima perisi kai to doulepsa me doxeio adranias 800litra, gia spiti 15 xronon, den eixa problima kai eixa kai polu zesti.... fetos ebgala to doxeio adranias giati pisteuo oti ekega perisotro pelet apo to kanoniko... telospanton... tora exei meinei mono to mixanima kai exo problimata me to na anabei kai na sbinei, den ksero ti ginete, sunexeia mpoukounei kai mou bgazei alarm... tha ithela na epikinonisoume gia na ta poume.. episeis tha ithela na se rotiso an exeis to manual tou mixanimatos sta ellinika, giati ego to ekana eisagogi apo polonia kai to exo sta polonika.. se euxaristo ekton proteron...
y.g.... dino sugxaritiria se olous tous xristes to forum gia tin polu kali douleia pou ginete, giati oloi mazi mporoume kalutera..kalo apogeuma kai kalo xeimona...


Φίλε καλως ήλθες στο Forum αν θέλεις γράψε και εδώ μερικά πράγματα και για εσένα
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...d=25&id=27&Itemid=53
Σχετικά με το manual στα Ελληνικά γράψε μας το email σου να σου το στείλουμε. Οταν λές μπουκώνει τι ακριβώς εννοείς; Τι συμπτώματα έχεις δηλαδή; Σβήνει; Το Allarm τι ακριβώς σου γράφει;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40894 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Γιώργο καλησπέρα κανε τον κόπο να γράφεις στα ελληνικά γιατί μου βγήκαν λίγο τα μάτια φίλε ναι το εχω το μανουαλ στα ελληνικά πολύ ευχαρίστως να σου το δώσω είτε με email είτε μέσω skype αν έχεις
είπες ότι έβγαλες το δοχείο και έχεις οικονομία ???
δεν ξέρω τι να σου πω εγώ θα το έβαζα φέτος αλλά φράγκα άλλα δεν παίζουν είμαι ρέστος
όλοι λεν ότι σε βοηθάει στο να κάνεις οικονομία μου φαίνεται ότι κάτι δεν πει καλά
μήπως η εγκατάσταση σου δεν είναι σωστή ???
κάποιες φώτο απο την εγκατάσταση σου νομίζω ότι θα βοηθούσαν αν τις βλέπαμε μιας και υπάρχουν εδώ μέλη τα οποία είναι της δουλειάς
ερώτηση πριν βγάλεις το δοχείο ο λέβητας δούλευε καλά είχε κάποιο πρόβλημα ???
όταν σου βγάζει αλαρμ σου εμφανίζει κάποιο μήνυμα?????
εάν δεν ανάβει μπορούν να συμβαίνουν 5 πραγματάκια
1 έχει χαλάσει η αντίσταση και δεν ανάβει
2 δεν είναι σωστά συνδεμένη η αντίσταση
3 δεν έχει ρυθμιστή σωστά χρόνος μαζί με την τροφοδοσία
4 έχει μπουκώσει ο σωλήνας που έρχεται αέρας απο το βεντιλατερ προς την αντίσταση
5 έχεις πολύ υγρασία στο πελλετ
για οτιδήποτε το email μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. skype=DIMITRIS38

fuzzy logic 2 p15kw
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ