Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34620 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
λοιπόν οι μονάδες πήγαν και αναβαθμίστηκαν οι ίδιες δεν τις αλλάζουνε δεν υπάρχει λόγος αλλαγής
τις ξήλωσα εγώ απο 2 λέβητες καλά ο χάρης με έβλεπε να την ξηλώνω και παθαίνει πανικό δεν το έχει με τα ηλεκτρονικά και σαλτάρισε λίγο αλλά δεν πηραζει αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ να μερικές φώτο

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

σου δείχνω την πίσω πλευρά γιατί εκεί έχει 2 μαύρα πλαστικά κουμπώματα με ένα κατσαβίδι τα τραβάς και ξεκουμπώνει η μονάδα απο τον οδηγό βγάζει και τις 2 πράσινες φυσάς και μια μαύρη (που είναι η επικοινωνία με την οθόνη το χειριστήριο) που είναι βιδωμένα τα καλώδια επάνω και είσαι έτοιμος για αποστολή με courier η' αλλιώς επικοινωνείς την ΘΕΚΑΜΕΤ ΕΠΕ THN ECOSMARTENEGRY ζητάς τον τεχνικό κύριο ΗΛΙΑ του λες τι θες και η' το στέλνεις σε αυτούς η' στέλνουν αυτοί στον τοπικό αντιπρόσωπο ένα καλώδιο και έρχεται εκεί στο επιτόπου και στο κάνει εγώ προτίμησα να το στείλω σε αυτούς αα και μην ξεχάσω αν είναι να το στείλεις στα πλαϊνά του λέβητα έχει ένα άσημη αυτοκόλλητο ο πρώτος αριθμός πενταψήφιος είναι το s/n serial number αυτός είναι ο κωδικός για το κύριος μενού το γράφεις σε ένα χάρτη και τα στέλνεις όλα μαζί στέλνεις σήμερα παραλαμβάνουν αύριο το φτιάχνουν σε 30 λεπτά το ξαναστελνουν πίσω την ίδια μέρα και την επόμενη το τοποθετείς και είσαι έτοιμος εγώ τα ξήλωσα μεσημέρι πήρα την γενική ταχυδρομική να έρθει να παραλάβει ζήτησα πρωινή παράδοση στην ΘΕΚΑΜΕΤ μέχρι της 10 το πρωί ήταν εκεί είχα προπληρώσει κιόλας και την επιστροφή για μην χρειαστεί να πληρώσουν κάτι οι άνθρωποι για έμενα και έτσι μόλις το είχαν έτοιμο πήραν τηλ την γενική πήγε το πήρε και το είχα την άλλη μέρα το πρωί εγώ και τα εγχειρίδια μαζί στα ελληνικά

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37035 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
έγιναν και οι τελευταίες τοποθετήσεις στην καμινάδα μην μου πείτε γιατί λοξά μπουριά δεν γινόταν αλλιώς υπήρχαν πολλά θέματα και λόγοι οι οποίοι με οδήγησαν να βάλω τον λέβητα εκεί που το έβαλα τελικά θέματα με τους γείτονες στην οικοδομή

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

εχω τώρα 12,5 μέτρα μπουριά τραβάει ακόμα καλύτερα απο ότι πριν μετά 5 που είχα τα έδεσα τα λοξά με ανοξείδωτα συρματόσχοινα δεξιά αριστερά (δεν είναι στην φώτο μπήκαν λίγο μετά) μην τυχόν και μας τα πάρει κανένας βαρδάρης και τα ψάχνω κατά την θεσ/νικη μέσα η γωνία που έβαλα ζήτησα 45 μοίρες όμως λόγο του μεγάλου R δηλαδή της μεγάλης καμπύλης που κάνει η 150-200 με σήκωσε αρκετά ψηλά ευτυχώς για να μην εχω κανένα πρόβλημα με την έλξη

τα μπουριά είναι του κυρίου μοσχαλη όχι όλα τα τελευταία 7 μέτρα και η 45αρα και το ιμηταφ

fuzzy logic 2 p15kw
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DIMITRIS38.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37058 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
για κοιταξτε λιγο τα forum γερμανια,αυστρια,σουηδια ,ελβετια βαζουν μικρους λεβητες αν και εχουν πολλα κρυα εμεις θα μου πεις δεν εχουμε καλες μονωσεις ,δεν εχουμε και τοσα κρυα.
κοιταξτε τον orligno .
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by alex5815. Αιτία: προσθεση συνημμενου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37068 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

alex5815 έγραψε: για κοιταξτε λιγο τα forum γερμανια,αυστρια,σουηδια ,ελβετια βαζουν μικρους λεβητες αν και εχουν πολλα κρυα εμεις θα μου πεις δεν εχουμε καλες μονωσεις ,δεν εχουμε και τοσα κρυα.
κοιταξτε τον orligno .


ρε alex5815 μπορείς λίγο να εξηγήσεις τι εννοείς γιατί χάθηκα λίγο ??

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37072 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

DIMITRIS38 έγραψε:

alex5815 έγραψε: για κοιταξτε λιγο τα forum γερμανια,αυστρια,σουηδια ,ελβετια βαζουν μικρους λεβητες αν και εχουν πολλα κρυα εμεις θα μου πεις δεν εχουμε καλες μονωσεις ,δεν εχουμε και τοσα κρυα.
κοιταξτε τον orligno .


ρε alex5815 μπορείς λίγο να εξηγήσεις τι εννοείς γιατί χάθηκα λίγο ??


Σε είπε ευρωπαίο που πήρες λίγα KW! :lol:

Τα σώματά σου πόσες θερμίδες είναι (και το boiler)?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37085 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
χαχαχαχχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
μάλιστα οκ είμαστε γενικός Ευρωπαίοι χωρίς όμως το ευρό
με βάση έναν πίνακα που δώσανε σε ένα λινκ εδώ τα παιδιά τα σώματα είναι 11700 θερμίδες το μποιλερ δεν ξέρω

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ