Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33481 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

DIMITRIS38 έγραψε: ....................................να πω εδώ ευχαριστώ τον κύριο ΜΑΡΟΥΔΑ ΣΤΕΛΙΟ HELLAS PELLET για την υποστήριξη και βοήθεια του
όμως επειδή ο λέβητας είχε μενού μόνο στα πολωνικά και ο κύριος ΜΑΡΟΥΔΑς μου είπε ότι σύντομα θα έχει ενημέρωση για το θέμα αυτό εγώ όμως σαν ανήσυχο πνεύμα έστειλα ένα email στην KOSTRZEWA και τους έθεσα τον προβληματισμό μου για την γλώσσα μου είπαν ότι υπάρχει ενημέρωση πλέον μέσα στο μενού επιλογή γλωσσά εκτός απο τα πολωνικά και στα ελληνικά και στα αγγλικά και έκαναν προώθηση το email μου στον τοπικό αντιπρόσωπο στην εταιρία ΘΕΚΑΜΕ ΕΠΕ (ECOSMARTENERGY) του κυρίου ΡΟΡΡΗ ΔΙΟΝΗΣΙΟΥ ο οποίος προς τιμή του παρόλο που δεν αγόρασα απο αυτόν θα μου κάνει ΔΩΡΕΑΝ ενημέρωση στο λογισμικό του λέβητα
ε.................


Δημήτρη τι εννοείς για να καταλάβω; Ο λέβητας έχει στο μενού την Ελληνική ή θα έρθουν με κάποιο μηχάνημα και θα τον αναβαθμίσουν ώστε να έχει ΚΑΙ Ελληνικά; Απ΄ότι ξέρω και απο τον δικό μου έχει εκτός απο τα Πολωνικά, Γεμανικά και Αγγλικά. Εσένα δεν είχε Αγγλικά τουλάχιστον;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33485 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

valsam έγραψε: Φιλε Grecu ρωτωντας στα ισια ξερεις τι απαντηση θα παρεις απο τωρα,ειναι σιγουρο οτι θα με πει ψευτη,εαν εχεις επαφες μαζι του λοιπον θα μπορουσες ισος χρησιμοποιοντας πονηρια να το διασταυρωσεις,δεν ξερω αλλα μηπως μιας και εισαι γνωστης μπορεις μετρωντας εναν λεβητα να το διασταυρωσεις ετσι,δηλ να βγαλεις τις θερμιδες?


Ο υπολογισμος του λεβητα μπορει να γινει μονο αν ξερεις ολες τις επιφανειες εναλλαγης, δηλαδη αν υπαρχει η μελετη κατασκευης του λεβητα (not gonna happen ever never).
Μετρηση θα μπορουσε να γινει με θερμιδομετρητη, αλλα συνεπαγεται εναν ακριβο θερμιδομετρητη και φυσικα εναν λεβητα σε λειτουργια. Τοσο μακρυα δεν βλεπω να φτανω.

ΥΓ απο πονηρια δεν πιανεται ο ανθρωπος παντως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33500 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
valsam θα δείξει μόλις κρυώσει ο καιρός τι θα γίνει
kakos έμενα είχε μόνο πολωνικά και μου είπε ο κύριος ΡΟΡΡΗΣ ότι μπορεί να έρθει στο σπίτι μου ο αντιπρόσωπος που έχει στην θεσ/νικη πυλαία συγκεκριμένα μόλις του στείλει ένα καλώδιο που έχουν για να επικοινωνεί με τον controler του λέβητα ο υπολογιστής να μου το κάνει ενημέρωση στο επιτόπου όμως επειδή δεν τον γουστάρω καθόλου λόγο της απαράδεκτης συμπεριφοράς του τύπου στην πυλαία(για αυτό και δεν αγόρασα απο την ecosmartenergy τον λέβητα και εγώ και ο φίλος μου ) του είπα ότι θα του στείλω αύριο εγώ με courier το controler δεν είναι δύσκολο να το βγάλω να το κάνουν ενημέρωση εκεί στις εγκαταστάσεις τους και θα πέραση ξανά η ίδια courier να το παραλαβή μόλις το έχει έτοιμο και να μου το φέρουν στην θεσ/νικη ξανά

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33505 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

DIMITRIS38 έγραψε: valsam θα δείξει μόλις κρυώσει ο καιρός τι θα γίνει
kakos έμενα είχε μόνο πολωνικά και μου είπε ο κύριος ΡΟΡΡΗΣ ότι μπορεί να έρθει στο σπίτι μου ο αντιπρόσωπος που έχει στην θεσ/νικη πυλαία συγκεκριμένα μόλις του στείλει ένα καλώδιο που έχουν για να επικοινωνεί με τον controler του λέβητα ο υπολογιστής να μου το κάνει ενημέρωση στο επιτόπου όμως επειδή δεν τον γουστάρω καθόλου λόγο της απαράδεκτης συμπεριφοράς του τύπου στην πυλαία(για αυτό και δεν αγόρασα απο την ecosmartenergy τον λέβητα και εγώ και ο φίλος μου ) του είπα ότι θα του στείλω αύριο εγώ με courier το controler δεν είναι δύσκολο να το βγάλω να το κάνουν ενημέρωση εκεί στις εγκαταστάσεις τους και θα πέραση ξανά η ίδια courier να το παραλαβή μόλις το έχει έτοιμο και να μου το φέρουν στην θεσ/νικη ξανά


Επομένως είναι αναβάθμιση. Ωραία κάτσε να το ψιθυρίσω και εγω στον τοπικό αντ/πο να κάνει και τον δικό μου. :whistle:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33532 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Φίλε Δημήτρη σου εύχομαι να έχεις το πιο ζεστό σπίτι στα Διαβατά,όπου έχω πολλούς φίλους,ακόμα και αν ο φετινός χειμώνας είναι βαρύτερος από τον περσινό και εύχομαι να μη μετανοιώσεις για το ότι δε διάλεξες τον 25άρη με τη σχεδόν ίδια τιμή, αλλά να μιλάς με τα ίδια καλά λόγια για τον πωλητή και του χρόνου τέτοιον καιρό,αλλά και μετά από 5-6 χρόνια χρήσης,που η απόδοση όλων των λεβητών μειώνεται αισθητά,με εξαίρεση κάποιους πλήρως αυτοκαθαριζόμενους,τύπου windhager.Μακάρι όλα να πάνε καλά και να μείνεις ευχαριστημένος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33695 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
jps το ίδιο εύχομαι και εγώ για του χρόνου και τα επόμενα χρόνια να πάνε όλα καλά
όμως πεσμου λίγο τι ενοης εκτός απο τους αυτοκαθαριζομενους???δηλαδή όσοι δεν είναι
αυτοκαθαριζομενοι δεν μπορούμε να έχουν αν οχι το 100% τις απόδοσης τους ούτε το 90% ????

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ