Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33273 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

erimitis έγραψε: Παιδες πλεον το φορουμ ειναι σουπερ γαματο και προσφερει και γαμω τις λυσεις.Καλα κανετε και γραφετε οι πληροφοριες ειναι η δυναμη του καταναλωτη.
βαλσαμ αυτη κουμπωνει πανω στην κεντρικη θερμανση φιλε?

Σορρυ παιδια για το οφ τοπικ,μια τελευταια απαντηση και τελειωσα,κουμπωνει οπου θες ειτε σε σωμα(δεν το συνιστουν, δηλ. δεν ειναι και το ιδανικοτερο)ειτε στον συλεκτη,στου κουμπαρου μου ο συλεκτης ειναι στους 30 ποντους αποσταση.
Το φορουμ θελει ακομη να γινει το σουπερ γαματο φιλε μου γιατι μερικοι προσπαθουμε να βρουμε και να προσφερουμε κα΄'γαμω τις λυσεις οπως λες αφιλοκερδος και μερικοι προσπαθουν να κανουν μπιζνα και χοντρη μαλιστα,δεν ξερω τι παιζει και αν υπαρχει ανεχεια λογο διαφημησης(δηλ. αν τα χονουν στο energ ) κ.τ.λ αλλα κατι δεν μου αρεσει,εγω βοηθηθηκα αφανταστα εδω στο φορουμ και με την σειρα μου προσπαθω με οτι και οσα γνωριζω να βοηθησω αλλους,ρωτησα ορισμενα πραγματα για διαφορα οπως τιμες και γιατι ειναι τοσα υψηλες για τα εγχωρια πελλετ και απαντησεις δεν πηρα,εβαλα χερι στα μαστορια των 400 ευρω μεροκαματου και τα ακουσα και απο πανω ,εβαλα χερι στους κατασκευαστες των 30kw που τα βαφτισαν με το ετσι θελω 50-60,000 θερμιδες και κανεναν δεν του καιγετε καρφι,πραγματικα δεν ξερω τι παιζει,δεν γινετε φιλε να ειναι ολα μελι γαλα για ολους και μονο εμενα να με ξυνιζουν πολλα πραγματα,στο τελος θα με βγαλουν και τρελο,γι'αυτο λιγη περισσοτερη βοηθεια στο χωσιμο αν γινετε,οχι τιποτα αλλο αλλα φτανει πια να μας περνανε για λαλακες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33302 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Φιλε valsam για τα εγχωρια πελλετ και τους κατασκευαστες θεωρω οτι εχεις απολυτο δικιο, για τους υδραυλικους παλι το βλεπω συζητησιμο το θεμα, ειδικα αν παρεχονται και τιμολογια/αποδειξεις.
Τον κατασκευαστη που λες, να τον ρωτησω τι εννοουσε μ´αυτο που σου ειπε, οταν τυχει και τον δω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33305 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

valsam έγραψε:

erimitis έγραψε: Παιδες πλεον το φορουμ ειναι σουπερ γαματο και προσφερει και γαμω τις λυσεις.Καλα κανετε και γραφετε οι πληροφοριες ειναι η δυναμη του καταναλωτη.
βαλσαμ αυτη κουμπωνει πανω στην κεντρικη θερμανση φιλε?

Σορρυ παιδια για το οφ τοπικ,μια τελευταια απαντηση και τελειωσα,κουμπωνει οπου θες ειτε σε σωμα(δεν το συνιστουν, δηλ. δεν ειναι και το ιδανικοτερο)ειτε στον συλεκτη,στου κουμπαρου μου ο συλεκτης ειναι στους 30 ποντους αποσταση.
Το φορουμ θελει ακομη να γινει το σουπερ γαματο φιλε μου γιατι μερικοι προσπαθουμε να βρουμε και να προσφερουμε κα΄'γαμω τις λυσεις οπως λες αφιλοκερδος και μερικοι προσπαθουν να κανουν μπιζνα και χοντρη μαλιστα,δεν ξερω τι παιζει και αν υπαρχει ανεχεια λογο διαφημησης(δηλ. αν τα χονουν στο energ ) κ.τ.λ αλλα κατι δεν μου αρεσει,εγω βοηθηθηκα αφανταστα εδω στο φορουμ και με την σειρα μου προσπαθω με οτι και οσα γνωριζω να βοηθησω αλλους,ρωτησα ορισμενα πραγματα για διαφορα οπως τιμες και γιατι ειναι τοσα υψηλες για τα εγχωρια πελλετ και απαντησεις δεν πηρα,εβαλα χερι στα μαστορια των 400 ευρω μεροκαματου και τα ακουσα και απο πανω ,εβαλα χερι στους κατασκευαστες των 30kw που τα βαφτισαν με το ετσι θελω 50-60,000 θερμιδες και κανεναν δεν του καιγετε καρφι,πραγματικα δεν ξερω τι παιζει,δεν γινετε φιλε να ειναι ολα μελι γαλα για ολους και μονο εμενα να με ξυνιζουν πολλα πραγματα,στο τελος θα με βγαλουν και τρελο,γι'αυτο λιγη περισσοτερη βοηθεια στο χωσιμο αν γινετε,οχι τιποτα αλλο αλλα φτανει πια να μας περνανε για λαλακες!


valsam φιλε εχεις απολυτο δικιο σε ολα οσα εγραψες.Η αγορα ομως ειναι αυτη που ρυθμιζει τις τιμες και εμεις δεν ειμαστε ενα απλο φορουμ εδω που κανουμε το χαβαλε μας και συναμα ενημερωνομαστε.
Σε προσφατη συζητηση για να καταλαβεις τι παιζει υπαρχει ενδοκοινοτικη οδηγια η οποια καθοριζει οτι μεταξυ χωρων της ευρωπαικης ενωσης ο ΦΠΑ πληρωνεται σε μια χωρα.Οι φιλλεληνες λοιπον εμποροι στηνουν επιχειρησεις στην βουλγαρια, εχουν καθε δικαιωμα να πωλούν και εδω με αποτέλεσμα σε ένα τόνο ξύλα με πώληση στα 110 ευρώ να έχουν κέρδος 20 ευρώ.Και μάλιστα να θεωρουν οτι το κέρδος είναι μικρο να δείτε τι θα γίνει το Δεκέμβριο.
Ετσι τωρα γιατι με τσιγκλισες γενικοτερα ενας σερβερ με επεξεργαστη φενομ στην ελλαδα ποσο κοστιζει?στο νερο 900 ευρω τουλαχιστον.Λοιπον φιλος τον αγορασε απο γερμανια μεσω ιντερνετ προς 340 ευρω +φπα δηλαδη κανα 500.Ειπες τιποτα?Καταλαβες με τι ποσοσστο κερδους δουλευουν πλαισιο μεντια μαρκ και λοιπα καταστηματα για αυτο και δεν εχει κλεισει κανενα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33310 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Grecu_ έγραψε: Φιλε valsam για τα εγχωρια πελλετ και τους κατασκευαστες θεωρω οτι εχεις απολυτο δικιο, για τους υδραυλικους παλι το βλεπω συζητησιμο το θεμα, ειδικα αν παρεχονται και τιμολογια/αποδειξεις.
Τον κατασκευαστη που λες, να τον ρωτησω τι εννοουσε μ´αυτο που σου ειπε, οταν τυχει και τον δω?

Φιλε Grecu ρωτωντας στα ισια ξερεις τι απαντηση θα παρεις απο τωρα,ειναι σιγουρο οτι θα με πει ψευτη,εαν εχεις επαφες μαζι του λοιπον θα μπορουσες ισος χρησιμοποιοντας πονηρια να το διασταυρωσεις,δεν ξερω αλλα μηπως μιας και εισαι γνωστης μπορεις μετρωντας εναν λεβητα να το διασταυρωσεις ετσι,δηλ να βγαλεις τις θερμιδες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33465 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
λοιπόν πρώτα απο όλα να πω ότι δεν αισθάνομαι ότι μου την λέτε δεκτές όλες οι γνώμες και πιστεύω ότι είναι για καλό όλων μας και έτσι κάνουμε μια εποικοδομητική συζήτηση

το σπίτι είναι του 1985 113τμ έχει θερμομπλοκ τούβλα έχω κουφώματα που έβαλα το 2002 αλουμινίου απο κατ εχω υπόγειο το οποίο το χρησιμοποιούν ως παρκιν και απο επάνω εχω άλλα 2 διαμερίσματα και άλλο ένα στα πλαϊνά κολλημένο το σπίτι είναι ορθογώνιο
η οικοδομή είναι χτισμένη απο τον παππού της γυναίκας μου οποίος απο ότι εχω δει έχει κάνει καλή δουλειά
ο λέβητας πετρελαίου που ήταν και πολύ παλιός 30 ετών και λάθος στα χαρακτηριστικά του ήταν αυτό που λέμε τσάμπα καίει η λάμπα μεγάλο λέβητα μικρός καυστήρας αλλά βέβαια και εγώ όπως πολλοί ελληνες με 60 λεπτά πετρέλαιο δεν με πολύ ενδιεφεραι τώρα στα 1-1,5 ευρό δεν παίζει πλέον το έργο

καθίσαμε και είδαμε τα καλοριφέρ δεν θυμάμαι πόσες θερμίδες ήταν δεν εχω μαζί μου τα χαρτιά θα σας ενημερώσω σχετικά όμως

είμαι απο τα τελευταια σπίτια του χωριού και η μια πλευρά μου είναι όλη εκτεθειμένη στον βαρδάρη
οι σωλήνες βγήκαν απο το υπόγειο όπου είναι οι συλλέκτες όλα μονωμένα εκεί κάτω και πήγαν 6 μέτρα με 19αρα μόνωση μέχρι το λεβητοστάσιο είναι κάτω απο το μπαλκόνι και επιπλέον τις τυλίξαμε με υαλοβάμβακα
θέλω του χρόνου μόλις μπορέσω να βάλω και ένα ΜΠΑΦΕΡ 500L για να υποστηρίξω ακόμα ποιο πολύ το κύκλωμα των καλοριφέρ και πιθανός αν τα οικονομικά μου το επιτρέψουν να κάνω και μόνωση την εκτεθειμένη πλευρά
όσον αφορά το αν θα ζεσταθώ εγώ εύχομαι να κάνει τον περσινό χειμώνα εγώ ήμουνα έτοιμος για τον 25αρι και με απέτρεψε ο κύριος ΜΑΡΟΥΔΑΣ λέγοντας μου ότι θα ήταν υπερβολή σύμφωνα πάντα με το σπίτι που εχω και στην κατάσταση που είναι οπότε τι να πω θα δείξει η νεκροψία χαχαχαχαχααχαχαχαχχα
να πω εδώ ευχαριστώ τον κύριο ΜΑΡΟΥΔΑ ΣΤΕΛΙΟ HELLAS PELLET για την υποστήριξη και βοήθεια του
όμως επειδή ο λέβητας είχε μενού μόνο στα πολωνικά και ο κύριος ΜΑΡΟΥΔΑς μου είπε ότι σύντομα θα έχει ενημέρωση για το θέμα αυτό εγώ όμως σαν ανήσυχο πνεύμα έστειλα ένα email στην KOSTRZEWA και τους έθεσα τον προβληματισμό μου για την γλώσσα μου είπαν ότι υπάρχει ενημέρωση πλέον μέσα στο μενού επιλογή γλωσσά εκτός απο τα πολωνικά και στα ελληνικά και στα αγγλικά και έκαναν προώθηση το email μου στον τοπικό αντιπρόσωπο στην εταιρία ΘΕΚΑΜΕ ΕΠΕ (ECOSMARTENERGY) του κυρίου ΡΟΡΡΗ ΔΙΟΝΗΣΙΟΥ ο οποίος προς τιμή του παρόλο που δεν αγόρασα απο αυτόν θα μου κάνει ΔΩΡΕΑΝ ενημέρωση στο λογισμικό του λέβητα
επίσης πολύ σημαντικό και αυτό που ανέφεραν τα παιδιά ποιο πάνω για το αν είναι αληθινές οι θερμίδες που αναφέρουν οι κατασκευάστριες εταιρίες η' όχι και πως μπορούμε να το μάθουμε η' και να το ελέγξουμε αν είναι εφικτό

fuzzy logic 2 p15kw
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DIMITRIS38.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33478 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Mην μασσας φιλε θα την βγαλεις ,περυσι που εκανα αιτηση για νυχτερινο για να δοκιμασω την καταναλωση ειχα 2 σωματα λαδιου 2,5 kw το καθενα και αλλο ενα το δανειστικα 2 kw με μειον 3 εξω τα εβαλα στην μεσαια σκαλα δηλ. και τα τρια εκαιγαν περιπου 4,5-5kw την ωρα στον επανω οροφο 60 τ.μ της μεζονετας με αμονωτη πλακα απο πανω και βγαλαμε την μπεμπελη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ