Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94499 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

DIMITRIS38 έγραψε: φώτο απο την παράδοση της hellenicecofule ο κύριος ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ήρθε μπορώ να πω άψογη εξυπηρέτηση

έκανα λοιπόν και δοκιμή το πελλετ του ΚΕΧΙΔΗ μπορώ να πω ότι έχει την ίδια σχεδόν καύση με το golden που είχα δοκιμάσει καθαρή καύση μια πούδρα για στάχτη το πελλετ όταν σταματάει ο λέβητας παραμένει πυρακτωμένο όπως ακριβώς και το golden το πιάτο επάνω μένει καθαρό απο στάχτη σε αντίθεση με το BP και BT
το ζύγισα κιόλας μου έδειξε λίγο παραπάνω απο 15 κιλά ένα που πρόσεξα είχε πολύ σκληρή σακούλα δεν τρυπούσε εύκολα σε σχέση με τις άλλες πραγματικά πολύ καλύτερη συσκευασία
η σακουλα στην φωτο με την σταχτη ειναι απο 405 κιλα καυση pellet biotherm


Οκ λοιπόν του χρόνου Κεχίδη αν το βρούμε και σε καλή τιμή να πάρουμε μερικά τονάκια.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94500 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

taxmines έγραψε: Μπορείτε να με ενημερώσετε αν ο 25 άρης μπορεί να καλύψει 220τμ αλλά σώματα με 27.000 kcal.


Τα τμ που ζητάς αν έχουν καλή μόνωση τα καλύπτεις άνετα. Τα σώματα δεν παίζουν κανένα ρόλο. Οι απώλειες είναι αυτές που παίζουν ρόλο. Διάβασε διάφορα ποστ που έχουν γραφτεί και θα καταλάβεις.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": taxmines

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94807 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
παίδες σορρυ για την καθυστερημένη απάντηση αλλά λόγο πολύ μεγάλου φόρτου εργασίας το τελευταίο καιρό εχω χαθεί
ένας 25αρησ ναι θα σε καλύψει αλλά κωστα πιστεύω ότι παίζει ρόλο τα σώματα πόσες θερμίδες είναι διότι μπορεί να πάρει ένα λέβητα καλό αλλά λόγο του ότι τα σώματα δεν επαρκούν να μην μπορεί να ζεστάνει το σπίτι

fuzzy logic 2 p15kw
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": taxmines

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94838 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

DIMITRIS38 έγραψε: παίδες σορρυ για την καθυστερημένη απάντηση αλλά λόγο πολύ μεγάλου φόρτου εργασίας το τελευταίο καιρό εχω χαθεί
ένας 25αρησ ναι θα σε καλύψει αλλά κωστα πιστεύω ότι παίζει ρόλο τα σώματα πόσες θερμίδες είναι διότι μπορεί να πάρει ένα λέβητα καλό αλλά λόγο του ότι τα σώματα δεν επαρκούν να μην μπορεί να ζεστάνει το σπίτι


Συμφωνώ, άλλο αν τα σώματα δεν επαρκούν για τον χώρο και άλλο αν επαρκούν. Απο ότι κατάλαβα η ανησυχία του φίλου δεν είναι αν επαρκούν τα σώματα στον χώρο του άλλα αν μπορεί να τα "σηκώσει" ο λέβητας. Εδώ λοιπόν πάει η απάντησή μου ότι δεν έχει σημασία ο αριθμός (συνολικές θερμίδες) σωμάτων άλλα -συμπληρώνω- οι θερμιδικές απώλειες του κτηρίου.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": taxmines

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95000 από taxmines
Απαντήθηκε από taxmines στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Τα σώματα με καλύπτουν τώρα αλλά μήπως ο 25 δουλεύει στο μέγιστό του για να με καλύψει?Θα μπει εξωτερική θερμομόνωση στο σπίτι και έχω διπλά τζάμια αλουμινίου ,αλλά εκτεθειμένο το σπίτι στο βοριά.Μήπως πρέπει να πάω στον 40?Έχουν μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95522 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

taxmines έγραψε: Τα σώματα με καλύπτουν τώρα αλλά μήπως ο 25 δουλεύει στο μέγιστό του για να με καλύψει?Θα μπει εξωτερική θερμομόνωση στο σπίτι και έχω διπλά τζάμια αλουμινίου ,αλλά εκτεθειμένο το σπίτι στο βοριά.Μήπως πρέπει να πάω στον 40?Έχουν μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Μεγάλη..., και δεν χρειάζεται. Τώρα αφού θα κάνεις τόσο κόπο και θα δώσεις τόσα χρήματα, γιατί ρωτάς εδώ μέσα τον κάθε ανίδεο απο εμάς και δεν δίνεις 100€ να κάνει μια μελέτη θερμιδικών απωλειών στον χώρο σου ένας μηχανικός, να τελειώνεις και να είσαι και σίγουρος για την επιλογή σου; :dry:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": taxmines

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ