Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52937 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
η αντεπιστροφη δεν μπορει να παιξει ....απλα θα προσθεσει καποια αντισταση
ηλεκροβαννες καλα ειναι να αποφευγονται( κολλανε σχετικα ευκολα) ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53650 από tonis267
Απαντήθηκε από tonis267 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Καλημερα σε ολους, μπραβο για το forum δινει λυσεις σε πολλα θεματα, ερωτηση, τριοδικη βαλβλιδα εβαλε καποιος? και αν ναι εχει οικονομια? εχω το Fuzzy Logic 25 KW

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53853 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

tonis267 έγραψε: Καλημερα σε ολους, μπραβο για το forum δινει λυσεις σε πολλα θεματα, ερωτηση, τριοδικη βαλβλιδα εβαλε καποιος? και αν ναι εχει οικονομια? εχω το Fuzzy Logic 25 KW


Καλησπερα tonis267 παίρνα κάποια στιγμή να χαιρετήσεις και τα άλλα μέλη στο ειδικό μέρος για νέα μέλη.
Καταρχήν ο λέβητάς μας υποστηρίζει τετράοδη και όχι τρίοδη βάνα και ώς γνωστόν μπορεί να την διαχειριστεί αυτόματα απο τον πίνακα ελέγχου του λέβητα. Οσο αφορά την οικονομία δεν νομίζω ότι μπορεί κανένας να σου απαντήσει θετικά ή αρνητικά με το σκεπτικό ότι κανένας δεν έχει συγκριτικά αποτελέσματα πρίν και μετά. Ο Δημήτρης παρ.χάριν την έχει εγκαταστήσει απο την αρχή. Εγώ δεν την έχω καθόλου. Ο Δημήτρης δεν έχει inverter κυκλοφορητή που χρειάζεται για την τετραοδη βάνα. Εγώ που δεν έχω τετράοδη, έχω inverter κυκλοφορητή και θερμοστατικές κεφαλές. Αρα όλα είναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων και όχι μόνο μιας λύσης. το σίγουρο είναι ότι η τετράοδη είναι must στον λέβητά μας μιας και η αντιστάθμιση που κάνει με την τετράοδη βάνα σίγουρα προσφέρει το πλεονέκτημα της οικονομίας όμως αν θέλεις να έχει ιδανικό αποτέλεσμα χρειάζεσαι και κυκλοφορητή inverter και θερμοστατικές κεφαλές μαζί.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54816 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38

kakos έγραψε:

tonis267 έγραψε: Καλημερα σε ολους, μπραβο για το forum δινει λυσεις σε πολλα θεματα, ερωτηση, τριοδικη βαλβλιδα εβαλε καποιος? και αν ναι εχει οικονομια? εχω το Fuzzy Logic 25 KW


Καλησπερα tonis267 παίρνα κάποια στιγμή να χαιρετήσεις και τα άλλα μέλη στο ειδικό μέρος για νέα μέλη.
Καταρχήν ο λέβητάς μας υποστηρίζει τετράοδη και όχι τρίοδη βάνα και ώς γνωστόν μπορεί να την διαχειριστεί αυτόματα απο τον πίνακα ελέγχου του λέβητα. Οσο αφορά την οικονομία δεν νομίζω ότι μπορεί κανένας να σου απαντήσει θετικά ή αρνητικά με το σκεπτικό ότι κανένας δεν έχει συγκριτικά αποτελέσματα πρίν και μετά. Ο Δημήτρης παρ.χάριν την έχει εγκαταστήσει απο την αρχή. Εγώ δεν την έχω καθόλου. Ο Δημήτρης δεν έχει inverter κυκλοφορητή που χρειάζεται για την τετραοδη βάνα. Εγώ που δεν έχω τετράοδη, έχω inverter κυκλοφορητή και θερμοστατικές κεφαλές. Αρα όλα είναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων και όχι μόνο μιας λύσης. το σίγουρο είναι ότι η τετράοδη είναι must στον λέβητά μας μιας και η αντιστάθμιση που κάνει με την τετράοδη βάνα σίγουρα προσφέρει το πλεονέκτημα της οικονομίας όμως αν θέλεις να έχει ιδανικό αποτέλεσμα χρειάζεσαι και κυκλοφορητή inverter και θερμοστατικές κεφαλές μαζί.

θα συμφωνησω με τον Κώστα για να δουλέψει η αντιστάθμιση η οποία είναι ένα απο τα μεγάλα ατού του fuzzy logic πρέπει να μπει τετραοδη απο εκεί και μετά inverter ακυκλοφόρητες είναι ένα κομμάτι που πρέπει να βάλουμε όσο για τις κεφάλες δεν θα το έλεγα εκεί μετά είναι θέμα διαρρυθμίσει του σπιτιού

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54827 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
φώτο απο την παράδοση της hellenicecofule ο κύριος ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ήρθε μπορώ να πω άψογη εξυπηρέτηση

έκανα λοιπόν και δοκιμή το πελλετ του ΚΕΧΙΔΗ μπορώ να πω ότι έχει την ίδια σχεδόν καύση με το golden που είχα δοκιμάσει καθαρή καύση μια πούδρα για στάχτη το πελλετ όταν σταματάει ο λέβητας παραμένει πυρακτωμένο όπως ακριβώς και το golden το πιάτο επάνω μένει καθαρό απο στάχτη σε αντίθεση με το BP και BT
το ζύγισα κιόλας μου έδειξε λίγο παραπάνω απο 15 κιλά ένα που πρόσεξα είχε πολύ σκληρή σακούλα δεν τρυπούσε εύκολα σε σχέση με τις άλλες πραγματικά πολύ καλύτερη συσκευασία
η σακουλα στην φωτο με την σταχτη ειναι απο 405 κιλα καυση pellet biotherm

fuzzy logic 2 p15kw
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DIMITRIS38.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94442 από taxmines
Απαντήθηκε από taxmines στο θέμα Fuzzy Logic 15kW by DIMITRIS38
Μπορείτε να με ενημερώσετε αν ο 25 άρης μπορεί να καλύψει 220τμ αλλά σώματα με 27.000 kcal.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ