Βaumyl Energy 40 kW λέβητας ξύλου & pellet by Kosmidis80

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38820 από kosmidis80
πηγαμε και στο φεγγαρι! ;)

ξυπνησα επιτηδες στις 3 απλα για να δω τι γινεται -> το σπιτι ζεσταινοταν ακομα, τα σωματα εκαιγαν.

Τωρα η θερμοκρασια των νερων ειναι 47 βαθμους, ο θαλαμος εχει καρβουνα μονο και τα σωματα κρυα.

Βεβαια το τα ξυλα ηταν αυτα που εβαλα στις 8 στο αναμα και ΔΕΝ ξαναεβαλα αλλα! Αν το ειχα γεμισει καλα το πιο πιθανο ακομα θα ειχα θερμανση.

Υποψιν οτι τον ενα οροφο τον εχω στους 30 και συνεχεια ζηταει, καθως ειναι ο επανω και θελει μονωση η πλακα της σοφιτας γιατι φευγει απο εκει η ζεστη.

Φιλε orfpap, ναι εχει δυο αισθητηρες και ελενχει δυο κυκλοφορητες και επιλεγεις πως θα δουλεψει απο το μενου. το site ειναι www.techsterowniki.pl . Πες μου αν θελεις μοντελο που ενδιαφερεσαι να σου πω τον τιμοκαταλογο τους. Υπολογισε οτι αν εχει Ευρωπαικο ΑΦΜ δεν πληρωνεις φπα εκει 23%, αλλα μονο την αξια και τα μεταφορικα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38828 από pantelis1973

kosmidis80 έγραψε: πηγαμε και στο φεγγαρι! ;)

ξυπνησα επιτηδες στις 3 απλα για να δω τι γινεται -> το σπιτι ζεσταινοταν ακομα, τα σωματα εκαιγαν.

Τωρα η θερμοκρασια των νερων ειναι 47 βαθμους, ο θαλαμος εχει καρβουνα μονο και τα σωματα κρυα.

Βεβαια το τα ξυλα ηταν αυτα που εβαλα στις 8 στο αναμα και ΔΕΝ ξαναεβαλα αλλα! Αν το ειχα γεμισει καλα το πιο πιθανο ακομα θα ειχα θερμανση.

Υποψιν οτι τον ενα οροφο τον εχω στους 30 και συνεχεια ζηταει, καθως ειναι ο επανω και θελει μονωση η πλακα της σοφιτας γιατι φευγει απο εκει η ζεστη.

Φιλε orfpap, ναι εχει δυο αισθητηρες και ελενχει δυο κυκλοφορητες και επιλεγεις πως θα δουλεψει απο το μενου. το site ειναι www.techsterowniki.pl . Πες μου αν θελεις μοντελο που ενδιαφερεσαι να σου πω τον τιμοκαταλογο τους. Υπολογισε οτι αν εχει Ευρωπαικο ΑΦΜ δεν πληρωνεις φπα εκει 23%, αλλα μονο την αξια και τα μεταφορικα.



Θοδωρε,μας εσπειρες ζιζάνια..Μας βλέπω να αλλάζουμε controller :woohoo:

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38845 από kosmidis80
Παντελη δουλεψε το πρωτα ως εχει και βλεπεις.

Το κοντρολερ αλλαζει ευκολα, αλλα οι συνδεσεις στον λεβητα σας? Ανοιγουν οι εξωτερικες λαμαρινες? Αν ναι τοτε λογικα θα ειναι ευκολο, αν οχι τοτε απλα ξεχνα το.



Εδω θελω τις γνωμες των πιο εμπειρων για τις θερμοκρασιες καυσαεριων που εχω? Τι συμπερασμα βγαζουμε σε οτι αφορα την απόδοση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38869 από valsam
Θοδωρε η αλλαγη zpid με απλο πρεπει να ειναι βγαλε βαλε ,δεν νομιζω να χρειαζονται αλλες γραμες κατω απο τις λαμαρινες,με το μυαλο μου τωρα λεω εγω αν στην θεση της γραμης του δευτερου κυκλοφορητη καταργηθει(εγω την εχω κενη την θεση αυτη)εσυ εχεις τους δυο κοντρολερ δες λιγο την συνδεσμολογια και πες μας ταιριαζουν οι γραμμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38875 από kosmidis80
Λογικα ειναι βγαλε βαλε, καθως οι αισθητηρες και οι παροχες ειναι κοινες, πλην φυσικα του αισθητηρα καυσαεριων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38979 από pantelis1973
θοδωρη τα θερμομετρα στην τριοδη τα εβαλες; εαν ναι βαλε μια φωτογραφια σε παρακαλω.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ