Windhager BioWIN by egglezos

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134661 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Windhager BioWIN by egglezos
Ψηνομαι τρελα για το λεβητα αυτο. Εχω μελετη θερμανσης για τομσπιτι μου, γνωριζω τη χρειαζομαι απο πλευρας ισχυος. Ειμαι υπερ του να δωσω κατι παραπανω για να παρω κατι καλο, δεν κανω υποχωρησεις σε τετοια θεματα, αλλα παρολαυτα ειναι ακριβος. Δεν κρυβω ομως πως αν δεν βρω καποιο φτηνοτερο πελλετολεβητα με λειτουργια αντισταθμισης ωστε να μειωνει την "δυναμη" του αναλογα με τις θερμοκρασιακες απαιτησεις και συνθηκες καθως και καποιο υποτυπωδη αυτοματο- ημιαυτοματο καθαρισμο, ενας λεβητας της windhager θα γινει δικος μου. Στην μεθεπομενη σεζον ομως μιας και προς το παρον εχω καυσιμα για την επομενη ωστε να καλυφθω με τις υπαρχουσες δυνατοτητες θερμανσης της του σπιτιου μου.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134663 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Windhager BioWIN by egglezos
Άσχετος με το θέμα, αλλά ο λέβητας είναι αλλού....... Το ίδιο βέβαια και η τιμή του... αλλά "το πιάτο συγχωρεί" λένε οι εστιάτορες.

Αυτό που είδα εγώ και "έπαθα" είναι το βαρομετρικό τάμπερ στην καμινάδα..... Ε... δεν παίζονται...

Εντύπωση μου έκανε και η χαμηλή θερμοκρασία καυσαερίων. Αυτό είναι χαρακτηριστικό της καύσης πέλλετ...? ή το καταφέρνει ο συγκεκριμένος λέβητας.. "ξεζουμίζοντας" τα καυσαέρια...?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ