Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3017 από theo64
Απαντήθηκε από theo64 στο θέμα Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras
Φίλε mastoras διάβασα όλα οσα έχουν γραφεί από εσένα και τους άλλους φίλους για τον ξυλολέβητα σου και έβγαλα ένα συμπέρασμα: για να μην παιδεύεσαι περισσότερο , ο λέβητας σου είναι δυστυχώς για πέταμα λυπάμαι αλλά έτσι είναι. Και για να γίνω πιο σαφής λέβητας που έχει χωρητικότητα 5 με 7 κιλά ξύλα ακόμα και ξερά να είναι η απόδοση τους είναι περίπου 25000 θερμίδες δηλαδή κοντά στην ονομαστική απόδοση του λέβητα, άρα όλα τέλεια να λειτουργούν θα πρέπει κάθε μια ώρα να τον γεμίζεις με ξύλα άρα θα πρέπει να κατασκηνώσεις στο υπόγειο σου. Δηλαδή θα είσαι δέσμιος του, και άντε αν δεν δουλεύεις και είσαι στο σπίτι να το κάνεις αλλά αν λείπεις για δουλειές τι γίνεται, επίσης το βράδυ τί γίνεται; Γιαυτό κάνε πέτρα την καρδιά σου και στείλτον στην ανακύκλωση για να ησυχάσεις.

Υ.Γ Τα παραπάνω σου τα λέω χωρίς ίχνος κακίας και χωρίς καμία παρεξήγηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3019 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras
Μα τι λες αγαπητέ μου :)

Είναι το πιο υπέροχο μήνυμα που διάβασα τις τελευταίες μέρες.

Επιβεβαιώνεις αυτά που έλεγα από την αρχή αυτού του θέματος. Προσπάθησαν πολύ φίλοι να βοηθήσουν, και πραγματικά βγήκε κάτι καλό και για εμένα, αλλά και για όσους άλλους θα παρακολουθήσουν το θέμα αυτό στο μέλλον.

Απο την αρχή που ξεκίνησα να ασχολούμαι με το πρόβλημα αλλαγής της θέρμανσης μου, ήμουν σίγουρος ότι θα αντιμετωπίσω χίλια μύρια προβλήματα. Και αυτό γιατί κανείς εκτός από ελάχιστους δεν γνωρίζουν το θέμα ΛΕΒΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΩΝ ΚΑΥΣΊΜΩΝ.

Και είναι λογικό αυτό, γιατί για την Ελλάδα και όχι μόνο, είναι κάτι καινούργιο. Ολοι τώρα μαθαίνουμε. ;)

Όντως το λεβητάκι μου δεν ξέρω γιατί χρήση κατασκευάστηκε, και ούτε πλέον με ενδιαφέρει.

Αυτό που με ενδιαφέρει από τώρα και στο εξής είναι η επόμενη κίνηση για συσκευή, σόμπα, λέβητα, θα δούμε, πελλετ για του χρόνου.

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι στα Ελληνικά site δεν βλέπεις τιμές στα προιόντα :(

Οι Βουλγάρες πιστεύω ότι "περπάτησαν" στην αγορά, αφενός μεν ήταν φτηνές, αφετέρου όλοι....μα όλοι είχαν τιμοκατάλογο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3025 από burnerman
Απαντήθηκε από burnerman στο θέμα Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras
Καλο ειναι να βρεις αυτους τους ελαχιστους που λες να σου κανουν σωστη δουλεια για να μην ξανασχοληθεις.
Οσο για τις βουλγαρες εχω επιφυλαξεις...
Με 1500 εως 2 χιλιαρικα παιρνεις και γ@μω τα μηχανηματα και ξενοιαζεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3032 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras

burnerman έγραψε: Καλο ειναι να βρεις αυτους τους ελαχιστους που λες να σου κανουν σωστη δουλεια για να μην ξανασχοληθεις.
Οσο για τις βουλγαρες εχω επιφυλαξεις...
Με 1500 εως 2 χιλιαρικα παιρνεις και γ@μω τα μηχανηματα και ξενοιαζεις.


Τι θα προτεινες με αυτα τα χρηματα?

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3033 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras

mastoras έγραψε:

egglezos έγραψε: ...εδώ μόνο παίρνουμε μαντέμια από λέβητες πετρελαίου και τα βαφτίζουμε λέβητες ξύλου.


Ορίστε .....να μου ζήσει ο βαφτισιμιός μου. :(


εγώ πάντως γενικά μίλαγα...έτσι??

:) :) :) :)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3036 από alias
Απαντήθηκε από alias στο θέμα Λέβητας ξύλου HEIZERT 26,5kW by mastoras
χερετω την παρεα
μαστορα κρατα αυτον τωρα βγαλε την χρονια και μετα ριξε πανω ενα καυστηρα πελλετ
και για να μην μπαινεις σε πολλα εξοδα
ivantzid τον λεβητα αυτον μ,ε τις 120000 θερμιδες ηταν κελεπουρι
τον πηρα μολις το πετρελεο πηρε τον ανηφορο 45-50 λεπτα μεταχηρησμενο 1ος χρονου και τιμη B) 300€
και 150000να ηταν με αυτην την τιμη παλι θα τον επερνα
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by alias.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ivantzid

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ