Karmek One Milena 34kW by mourgos

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18180 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos

kosmidis80 έγραψε: Γιατι τα νερα μαστορα δεν προκειται να φτασουν ποτε (ή για να τα φτασεις πρεπει να γινεις τρελος θερμαστης) σε επιθυμητες θερμοκρασιες


:dry: σε διαφορετική περίπτωση .....τι ? :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18192 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Στην αντιθετη περιπτωση λοιπον εχεις ενα καζανι που στελνει 100 λτ νερο στους 60-70 βαθμους σε ενα κυκλωμα πχ 200 λτ --> Τα νερα ζεσταινονται στο συνολο τους πιο γρηγορα, πιο ευκολα και με μικρα ανοιγματα του αερα (αρα οικονομια και μεγαλυτερα διαστηματα τροφοδοσιας) διατηρεις τα νερα και κατ επεκταση την θερμοκρασια στον χωρο σταθερη ή αυξανομενη (βλεπε λεβητες χωρις φουρφουρια και αυτοματισμους).


Ομως εχουμε ξεφυγει και μαλλον χαλαμε την παρουσιαστη του φιλου..

Αν θελεις λεπτομεριες περισσοτερες ή να το συζητησουμε στειλε στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

οπως προαναφερα τα παραπανω ειναι βαση εμπειριας μου - δεν ειμαι του επαγγελματος. και δυστυχως ασχημης εμπειριας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18279 από mourgos
Απαντήθηκε από mourgos στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Και γω ρε κοσμιδη άσχετος είμαι με τον χώρο. Εμπιστεύτηκα τους επαγγελματίες και βλέπουμε. Ακόμα ειναι νωρίς για να κρίνω την απόδοση της θέρμανσης. Θα σας ενημερώνω. Σίγουρα το δοχείο αδράνειας πρόσφερει οικονομία. Πάντως μια σύντομη δοκιμή που κάναμε με τον υδραυλικό, γιατι ειναι και καλοκαίρι, δούλεψε οκ. Βλέπουμε παντως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49445 από mourgos
Απαντήθηκε από mourgos στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Έχει περάσει περίπου ένας μήνας που κλαίω καλοριφέρ και μέχρι στιγμής τα πραγματα πανε πολυ καλα. Έχω στάνταρ θερμοκρασία στο σπιτι 21 με 22 βαθμούς, γιατι έχω νεογέννητο στο σπιτι, και έχω κάψει περίπου μισό τόνο πελλετ. Χρησιμοποιώ Eco hephaestus και τελευταία δοκίμασα και το German pellet το οποίο ειναι άψογο. Και το αλλα ειναι καλο αλλα το γερμανικό ειναι ένα επιπεδο παραπάνω. Είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και απο οτι φαίνεται θα κάνω καλη απόσβεση φέτος. Θα δούμε και στα μεγαλα κρύα. Έχει λίγο ταλαιπωρία, καθάρισμα και γέμισμα, αλλα μπροστά στην οικονομία ειναι τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49456 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
γυμναστικη ειναι ...μας χρειαζεται :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ