Karmek One Milena 34kW by mourgos

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #18115 από mourgos
Karmek One Milena 34kW by mourgos δημιουργήθηκε από mourgos
Φορουμιτες γεια σας. Πριν δυο εβδομάδες αγόρασα επιτέλους!! τον λεβητα μετά απο πολύ ψάξιμο. Πήρα ιταλικό karmek one Milena. Ο λόγος ήταν η ποιότητα η τιμη φυσικά και η εταιρία που μου τον πούλησε. Και λέω η τιμη γιατι τωρα το καλοκαίρι γίνονται καλές προσφορες και ήθελα να τις εκμαιταλευτω. το σπίτι μου ειναι 170 μέτρα, ανεξάρτητη μεζονέτα στην ανατολική θεσσαλονικη. Το έχω συνδέσει με μποιλερ λεβητοστασιου για το ζεστο νερό και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η εταιρία βοηθάει τωρα στην αρχή σε οτι απορία έχω και βλέπουμε απο δω και πέρα. Το μόνο πρόβλημα ειναι οτι ο υδραυλικος που έκανε την εγκατασταση δεν κόβει απόδειξη, αλλα κανένας όσο καιρό έψαχνα δεν ήθελε να κόψει. Η εταιρία πάντως ούτε χαζό παζάρια με ΦΠΑ ούτε τίποτα. Όλα κανονικά.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18117 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Καλοδουλευτος να σου ειναι και καλες καυσεις.


Θελεις λιγο να ενημερωσεις την χωρητικοτητα σε πελλετ και νερα? Αν βλεπω καλα εχει 85 kg pellet και 22 λτ νερο?

Πολύ ΄μικρή χωτητικότητα νερού δεν ειναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18119 από mourgos
Απαντήθηκε από mourgos στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Δεν θυμαμαι για τα λίτρα νερού. Το σόλο ειναι 85 κιλά. Γιατι όμως ειναι λίγα τα λίτρα νερού?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18120 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Εγω κρινοντας απο ξυλολεβητες, ειδα οτι η μικρη χωρητικοτητα νερου σημαινει υψηλη και ασκοπη καταναλωση, αφου τα νερα προλαβαινουν και κρυωνουν πολυ πιο γρηγορα.

Βεβαια τα παιδια με τους λεβητες πελλετ θα μας απαντησουν καλυτερα και βασει εμπειριας .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18132 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos

mourgos έγραψε: Το μόνο πρόβλημα ειναι οτι ο υδραυλικος που έκανε την εγκατασταση δεν κόβει απόδειξη, αλλα κανένας όσο καιρό έψαχνα δεν ήθελε να κόψει. Η εταιρία πάντως ούτε χαζό παζάρια με ΦΠΑ ούτε τίποτα. Όλα κανονικά.


Αυτό δεν είναι πρόβλημα, αλλά κακή νοοτροπία του πελάτη που δεν θέλει να επιβαρυνθεί το ΦΠΑ επί της αξίας του κόστους της εργασίας, αλλά προτιμά το ΦΠΑ να το επωμιστεί ο τεχνίτης.

Η εταιρία πουλάει εμπόρευμα, και στο εμπόρευμα έχει πληρωθεί ήδη το ΦΠΑ......απομένει η διαφορά του μικρού κέρδους. Τι παζάρι να σου κάνει ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18143 από mourgos
Απαντήθηκε από mourgos στο θέμα Karmek One Milena 34kW by mourgos
Μαστορα μαλλον καταλαβαινω οτι εισαι του χωρου. Οταν τα μερωκαματα ειναι σε τετοιο επιπεδο ειναι αδικο να επιβαρυνεται με το φπα ο πελατης. επισης δεν το προτεινουν οι τεχνιτες. γιατι οπως και στις εταιριες, λιγοτερες αποδειξεις, λιγοτερος τζιρος, λιγοτερος τελικος φορος.τελος καλο θα ηταν οι τιμες να δινονται τελικες και με φπα εφ΄οσον απευθηνεσαι σε πελατη λιανικης. παντως πολλα απο τα μαγαζια που εψαξα με ρωτησαν "θελεις ολοκληρη την αποδειξη?". εγω βεβαια απαντουσα ναι.
να τονισω οτι βρηκα πολλους και καλους επαγγελματιες που αξιζει να εμπιστευτει κανεις και να συνεργαστει. απλα λεω οτι το εμποριο θελει βελτιωσεις και επιβλεψη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ