Erato 25kW by kapa

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #14895 από kapa
Erato 25kW by kapa δημιουργήθηκε από kapa
για σας και απο μενα εχω βαλει λεβητα-καυστηρα ERATO 25 kw βουλγαριας το σπιτι μου ειναι 90τμ μονωμενο +25τμ γκαραζ χωρις καμια απολυτος μονωση απο 1/10/11 εως 4/12 η καταναλωση ηταν 3,800κιλα πελλετ (ο θερμοστατης στους 22 και το βραδι στους 20) δυτικη θεσ/νικη ειχα αρκετα προβληματακια τα οποια με την βοηθεια ενος φιλου ξεπεραστηκαν,,,,,,,,,,,,,,,,τα συμπερασματα δικα σας
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15991 από cdisl
Απαντήθηκε από cdisl στο θέμα Erato 25kW by kapa
Να υποθέσω ότι τον αγόρασες μόνος σου από Βουλγαρία και τον εγκατεστησες με τη βοηθεια και μόνο ενός υδραυλικού?
Πολύ μεγάλη κατανάλωση μου φαίνεται για ένα σπίτι με τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις...
Σίγουρα ο καυστήρας σου δεν ρυθμίστηκε καλά από την αρχή. Έχω τον 32αρι και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Διάβασε το θρεντ παρουσίασης που έκανα....
Αν πιστεύεις ότι έχεις ακόμα πρόβλημα, τότε γκούγκλαρε ''dms ecoenergy'' , το παλικάρι το κατέχει το μηχάνημα. Μια ρύθμιση στα καυσαέρια θες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16008 από kapa
Απαντήθηκε από kapa στο θέμα Erato 25kW by kapa
γεια σου φιλε μου δεν ξερω αν μιλαμε για τον ιδιο λεβιτα εγω μιλαω για τον λεβιτα DAKON ERA 20/25KW και τον αγορασα απο την ορεστιαδα 1600ευρο οταν εδω στην θεσ/νικη ειχε 2600 την εγγατασταση την εκανα εγω και ενας φιλος ηλεκτρονικος εχω βαλει 2 ηλεκτροβανες και οταν κλεινουν σταματαει και ο λεβιτας ενω καπιοι αλλοι λεβιτες που εχω δει εχουν τουλαχιστον 1 ανοιχτη για εκτονοση θα μπορουσα να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος θα προσπαθησο να βαλω φοτο του λεβιτα
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47438 από jpap76
Απαντήθηκε από jpap76 στο θέμα Erato 25kW by kapa
παιδιά γεια σας και από μένα, καινούριος στο φόρουμ θα ήθελα να σας πω και εγώ την ιστορία μου λέβητας πετρελαίου chappe πατέντα στην πόρτα τοποθέτησα καυστήρα erato gp25+ 32kw μέχρι στιγμής δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα η τοποθέτηση έγινε αρχές Οκτώβρη φέτος .Τα σπίτια παλιά το ένα 105 το άλλο 65 δίπλα δίπλα από το λεβητοστάσιο φεύγουν σωλήνες θαμένες περίπου 25 μέτρα μονωμένες για το μικρό .στο καθάρισμα τώρα τον λέβητα τον καθαρίζω περίπου κάθε τρείς ημέρες 10 λέπτα με σκούπα , το σκαφάκι κάθε βράδυ 35 δευτερόλεπτα υπόθεση.Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει να μου πεί για το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το σκληρό κατακάθι που μαζεύει (κλίνκερ) τι φταίει; από πέλλετ έχω μόνο alfa wood 270 ευρώ ο τόνος περιοχή έβρος ελπίζω να μην ξέχασα κάτι να αναφέρω ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48291 από jpap76
Απαντήθηκε από jpap76 στο θέμα Erato 25kW by kapa
μία απάντηση ;κανένας; κάποιος άλλος με εμπειρία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48351 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Erato 25kW by kapa

jpap76 έγραψε: παιδιά γεια σας και από μένα, καινούριος στο φόρουμ θα ήθελα να σας πω και εγώ την ιστορία μου λέβητας πετρελαίου chappe πατέντα στην πόρτα τοποθέτησα καυστήρα erato gp25+ 32kw μέχρι στιγμής δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα η τοποθέτηση έγινε αρχές Οκτώβρη φέτος .Τα σπίτια παλιά το ένα 105 το άλλο 65 δίπλα δίπλα από το λεβητοστάσιο φεύγουν σωλήνες θαμένες περίπου 25 μέτρα μονωμένες για το μικρό .στο καθάρισμα τώρα τον λέβητα τον καθαρίζω περίπου κάθε τρείς ημέρες 10 λέπτα με σκούπα , το σκαφάκι κάθε βράδυ 35 δευτερόλεπτα υπόθεση.Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει να μου πεί για το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το σκληρό κατακάθι που μαζεύει (κλίνκερ) τι φταίει; από πέλλετ έχω μόνο alfa wood 270 ευρώ ο τόνος περιοχή έβρος ελπίζω να μην ξέχασα κάτι να αναφέρω ευχαριστώ


Δοκίμασε και καμιά άλλη μάρκα πέλλετ (8-9 τσουβάλια), για να καταλάβεις αν φταίει το μηχάνημα ή το συγκεκριμένο πέλλετ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ