Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91574 από sakis441
Απαντήθηκε από sakis441 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
το φπα στη βουλγαρια είναι 20% το κανονίζεις με το μαγαζί που αγοράζεις. εγώ θα τον κάνω κανονικοί εισαγωγή με έναν φύλο μου που είναι έμπορος και θα τον βάλω στο πρόγραμμα, θα πληρώσω εδώ το φπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91621 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

sakis441 έγραψε: το φπα στη βουλγαρια είναι 20% το κανονίζεις με το μαγαζί που αγοράζεις. εγώ θα τον κάνω κανονικοί εισαγωγή με έναν φύλο μου που είναι έμπορος και θα τον βάλω στο πρόγραμμα, θα πληρώσω εδώ το φπα.


Δηλαδη ο συγκεκριμενος θα σου βγει 4.000+φ.π.α 23%=4950+την μεταφορα απο βουλγαρια στο σπιτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91795 από sakis441
Απαντήθηκε από sakis441 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
γύρω στα 4,500 θα πληρώσω μαζί μαι φπα. μεταφορικά δεν έχει εγώ μένω στα 50κμ. από σύνορα, θα τον φέρι αυτός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91802 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

sakis441 έγραψε: γύρω στα 4,500 θα πληρώσω μαζί μαι φπα. μεταφορικά δεν έχει εγώ μένω στα 50κμ. από σύνορα, θα τον φέρι αυτός.



Ρε φιλε δεν τα λες καλα τα πραγματα.

Αν τον λεβητα τον παρεις απο βουλγαρια 4.000e και πληρωσης το φ.π.α 23% εδω θα βγει 4920e.Tα 4500e
πως βγενουν.

Και για να καταλαβουμε η τιμη αφορα μονο τον λεβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91871 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
Το ΦΠΑ στις ενδοκοινοτικές συναλλαγές τον πληρώνουμε στην χώρα αγοράς εμείς οι ιδιώτες, δεν ξανά πληρώνουμε και στην Ελλάδα. Τα "καλά" της ελεύθερης διακίνησης αγαθών στην ευρωπαϊκή ένωση

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94320 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

sakis441 έγραψε: ευχαριστώ agrovann!! βρήκα μια αντιπροσωπία στη βουλγαρια θα τον πάρω από εκεί μιας και είμαι γείτονας, θα πάρω τον duo uni 50kw. 4000 ευρώ. το δοχείο bafer είναι απαραίτητο? εδώ η υδραυλική μας έχουν μαύρα μεσάνυχτα :( έχει δικό του σχέδιο εγκαταστάσεις ο λέβητας? από τον Οκτώβριο που θα τον δουλεύο θα σου ζητήσω να μου πεις μερικά πράγματα λειτουργίας και ρυθμίσεις :) ! ευχαριστώ!! :)


Ο 50KW ειναι κτήνος λογικά σαν πιο μεγάλος θάλαμος καύσης θα μπορείς να καις και μεγάλα κούτσουρα
οπότε να πάρεις αυτόν που εχει στην έξοδο τον εναλλάκτη θερμοκρασίας της Danfoss για την περίπτωση υπερθέρμανσης (βγαίνει σε δυο εκδόσεις με και χωρίς)
Με τόσο μεγάλο εργαλείο εγω θα έβαζα bafer η οικονομία θα ειναι τεράστια αν δεν μπορείς φετος άσε αναμονές και να τον βάλεις του χρόνου γιατι θέλει τετροδη και σε συνδυασμό με ενα ελεγκτή θα φτιάξεις μια αντιστάθμιση τρέλα και ασε να ρίχνει εξω αρκούδες :lol:
www.monachos.gr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1421
Εχει σχέδιο και με κλειστό και με ανοικτό δοχείο διαστολής και για bafer κλπ
Το μόνο που δεν είχε ειναι κείμενο στα αγγλικά για Ελληνικά δεν το συζητάμε
το μενού ομως ειναι στα αγγλικά και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα
Στην περιοχή μου βάζουν τούρκικους με 4.000 ευρω και εσυ θα πάρεις τον κορυφαίο με τόσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ