Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28182 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Sp4wN έγραψε: Παιδες εγω ξεκινησα ενεργειες για παραγγελια Defro Agro Uni 35 μαζι με το Spyroseva απο Πολωνια ετσι για να στηριξουμε λιγο την ντοπια αγορα !!
Η τιμη βγαινει στα 2.500 Ε και καπου 200-300 τα μεταφορικα !! Με το υπαρχον Budget νομιζω ειναι πραγματικα η καλυτερη επιλογη !! Η παρουσιαση του Βαγγελη και τα λεγομενα του μας εψησαν ασχημα !! Ευχαριστουμε Βαγγελη .


Άντε καλή παραγγελία και να έλθουν γρήγορα εμένα έκαναν παρακατι 3 μήνες να το στείλουν
Τι έγινε πέσανε οι τιμές εγώ τόσο πείρα τον 25KW!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30263 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Αgrovann έγραψε:
Άντε καλή παραγγελία και να έλθουν γρήγορα εμένα έκαναν παρακατι 3 μήνες να το στείλουν
Τι έγινε πέσανε οι τιμές εγώ τόσο πείρα τον 25KW!


Νομίζω εχουν πεσει οι τιμες αισθητα ! Βρισκω πολυ καλες ευκαιριες αλλα κωλωνω λιγακι στο να καταθεσω λεφτα στο λογαριασμο τους χωρις καμια εξασφαλιση . Να συνεννοηθεις με τους Πολωνους ειναι εν τω μεταξυ πραγμα αφυσικο γιατι κανεις δε μιλαει αγγλικα και φαντασου κανουν μεταφραση τα παντα στο google translator για να δουν τι σημαινουν . Κανα 2 που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν δεν πουλαμε στην Ελλαδα προφανως για να αποφυγουν την ταλαιπωρια με τη συνεννοηση και οι υπολοιποι για αντικαταβολη ουτε κουβεντα . Οποτε την εχουμε αφησει την ιστορια να εκκρεμει . Παιζει στο τελος να τη βγαλω με καμια σομπα και να κλεισω κανενα δωματιο , δεν ξερω τους φοβαμαι τους λεβητες πελλετ πια !! Καθε 3 και λιγο ανεβαινει η τιμη και παιζει να κοπανησουν κανενα φορο και εκει σαν το υγραεριο και να μας κοψουν τα ποδια . Εξαλλου πια εφαρμοζεται πολιτικη για να μας ξεσκισουν , οχι για το καλυτερο δυνατο για τη χωρα . Αυτα τα λιγα απο μενα και ευχαριστω για την εκτενη παρουσιαση του λεβητα που εκανες ηταν πραγματικα πολλη χρησιμη :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31266 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Sp4wN έγραψε: Καθε 3 και λιγο ανεβαινει η τιμη και παιζει να κοπανησουν κανενα φορο και εκει σαν το υγραεριο και να μας κοψουν τα ποδια . Εξαλλου πια εφαρμοζεται πολιτικη για να μας ξεσκισουν , οχι για το καλυτερο δυνατο για τη χωρα . Αυτα τα λιγα απο μενα και ευχαριστω για την εκτενη παρουσιαση του λεβητα που εκανες ηταν πραγματικα πολλη χρησιμη :)


Δεν ξέρω που μένεις
Αν είσαι αστός έχεις πρόβλημα
Αυτός ο λέβητας είναι βιομάζας καίει απο καλαμπόκι βρώμη μέχρι κάρβουνο και ελαιοπυρήνα
Εγώ φτιάχνω έναν σφυρομυλο τώρα να αλέθω ξύλα ,κλαδέματα και οτι μπορεί να καεί και θα καίω αυτά
Το εχω γράψει και στο παρελθόν έμενα δεν θα μου πιάσει τον κ@@λο κανένας βούλγαρος ή Ελληνας που στραβο@@μησε το βράδυ και είπε το πρωί ας ανεβάσουμε το πελετ σήμερα
Ποσώς με ενδιαφέρει και αν παρεξηγηθούν οι έμποροι που γράφουν εδω μέσα

Είμαι άνεργος από τον χειμώνα και πρέπει να βρω λύση εγώ μόνος μου οχι το κράτος γιατί δεν υπάρχει
Λυπάμαι μόνο που πίστεψα οτι θα φέρναμε ομαδικά απο κίνα και περίμενα ενα χρόνο απο μήνα σε μήνα και τώρα τρέχω πανικόβλητος να τον φτιάξω
Αγαπητοί φίλοι ακόμη έχουμε την τύχη να έχουμε ιντερνετ = γνώση απο εκεί βρήκα βιντεακια και τον φτιάχνω
Μέχρι εχτές ρώταγα τον μάστορα πως είναι μέσα και τώρα τον φτιάχνω απο το μηδέν
Μην περιμένετε να σάς βοηθήσει κανένας τολμήστε να φτιάξετε πράγματα μόνοι σας και αν δεν μπορείτε ζητείστε
βοήθεια και αν τα φτιάξετε αναρτηστετα να τα φτιάξουν και άλλοι
Περιμένετε να ρίξουν τις τιμές ξεχαστετο
Μονο αν τους μείνει απούλητο θα πονέσουν
Έχουν επενδύσει στον ωχ οχαδερφισμό μας
''έλα μωρέ δεν πειράζει και τι έγινε έχει ο θεός'' αλλά αυτό άλλαξε για πάντα δεν έχουμε πια μας τα πήρανε αλλοι!!!!!!!!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Αgrovann.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32229 από pvelis
Απαντήθηκε από pvelis στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
Καλημέρα,

Νέος και γω στον χώρο και διαβάζω πολύ και ψάχνομαι, είδα το θέμα αυτό και έψαξα και αυτή τη μάρκα που τη βρίσκω ελκυστική αλλά έχω μια απορία, λέμε για κάθετες διαδρομές αλλά στη φωτογραφία του εσωτερικού φαίνονται οριζόντιες :blink: .
Τελικά είναι εύκολος για κάυση στερεών καυσίμων ή όχι?
Από καθαρισμό πόσο συχνά χρειάζεται αν χρησιμοποιηθεί με πέλετ?
Το έχει δουλέψει κάποιοις με πέλετ να πει εντυπώσεις?
Και τέλος υπάρχει αντιπρόσωπος ή ψάχνεσαι στη μετάφραση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32246 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

pvelis έγραψε: Καλημέρα,
Νέος και γω στον χώρο και διαβάζω πολύ και ψάχνομαι, είδα το θέμα αυτό και έψαξα και αυτή τη μάρκα που τη βρίσκω ελκυστική αλλά έχω μια απορία, λέμε για κάθετες διαδρομές αλλά στη φωτογραφία του εσωτερικού φαίνονται οριζόντιες :blink: .
Τελικά είναι εύκολος για κάυση στερεών καυσίμων ή όχι?
Από καθαρισμό πόσο συχνά χρειάζεται αν χρησιμοποιηθεί με πέλετ?
Το έχει δουλέψει κάποιοις με πέλετ να πει εντυπώσεις?
Και τέλος υπάρχει αντιπρόσωπος ή ψάχνεσαι στη μετάφραση?


Καλημέρα pvelis . Αυτος το μηχανημα για το οποιο μιλαμε ειναι απο τα πολυ καλα στην αγορα για καυση γενικης βιομαζας . Το εψαξα εκτενως μεχρι πριν 2 εβδομαδες και μπορω να σου απαντησω σε μερικα θεματα σε θεωρητικο επιπεδο αλλα για θεματα που απαιτουν εμπειρια στο συστημα καταλληλοτερος ειναι ο Βαγγελης (agrovann) που το εχει και το δουλευει .Νομιζω εχει και κατακορυφες και οριζοντιες διαδρομες.Ειναι πολυ ευκολος σε καυση γενικης βιομαζας μιας και απο οτι εχεις δει στο βιντεο καιει καρβουνο λεπτο , πυρηνα , πελλετ και καλαμποκι . Επισης μπορει να καιει ξυλα μικρου μεγεθους και καρβουνο μεγελυτερου μεγεθους απο το στομιο του λεβητα ,οπως θα χεις δει και στο βιντεο .Οταν ειχα ρωτησει στην Πολωνια γι αυτους τους λεβητες μου ειχαν πει οτι ειναι η Rolls Royce των μηχανηματων γενικης βιομαζας και σε κατασκευη και ανθεκτικοτητα .Τωρα οσον αφορα την εξυπηρετηση νομιζω θα σε απογοητευσω . Εκανα μια κινηση για παραγγελια απο Πολωνια και το χασιμο στη μεταφραση δεν περιγραφει ακριβως το τι εγινε . Ακομη και τηλεφωνο τους πηρα μηπως και βγαλω ακρη , αλλα οι ανθρωποι δεν εχουν ιδεα απο αγγλικα .Μεχρι και οτι δεν πουλανε στην Ελλαδα κατεληξαν μερικοι εμποροι να μου πουν προκειμενου να αποφυγουν ολο αυτο το μπελα με τα αγγλικα .Λιγοι δεχτηκαν να μου απαντησουν αλλα ηθελαν τα χρηματα μπροστα και μετα εχει ο θεος .Εγω αυτο δεν παιζει να το κανω γιατι ειμαι λιγο επιφυλακτικος .Τωρα οσον αφορα τους εμπορους στην Ελλαδα αν δεν εχεις προβλημα ενα μηχανημα που κοστιζει 2.500 ευρω να το αγορασεις 4.100 θα σου λεγα παρ το .Εμενα αυτη η ιδεα κανει το μυαλο μου να ποναει !! Ελπιζω να βοηθησα και οποιος ξερει κατι παραπανω παρακαλω ας με διορθωσει :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36701 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

pvelis έγραψε: Καλημέρα,


Και τέλος υπάρχει αντιπρόσωπος ή ψάχνεσαι στη μετάφραση?


Διαδρομές είναι κάθετες που τις είδες τις οριζόντιες?
Καίει τα πάντα
Με πελλετ γεμίζεις καθε δυο μέρες καθαρίζεις κάθε δυο μέρες
Με πυρήνα άστα δεν θέλεις να ξέρεις
Με κάρβουνο ειναι το ιδανικό αλλά πρέπει να κάνεις εισαγωγή απο Πολωνία
Η μεγάλη διαφορά απο τους άλλους είναι ο καυστήρας
Όσο κλινκερ και να δημιουργήσει το κακής ποιότητας καύσιμο σπρώχνεται έξω και είναι πάντα καθαρός και δεν μπουκώνει ποτέ
Δεν ανάβει μόνος του γιατί δεν υπάρχει λόγος
Τον άναψα Δεκέμβριο και έσβησε Απρίλιο
Το μελανό σημείο είναι ότι το manual δεν έχει ούτε αγγλικά και αντιπρόσωπος στην Ελλάδα δεν ξέρω αν υπάρχει και ούτε με ενδιαφέρει
Οι λέβητες φίλε μου είναι μηχανήματα απλά οτι και να πάθει θα το φτιάξω μόνος μου
Αν χαλάσει ο προγραμματιστής θα τον πετάξω και θα βάλω χρονικά
Αν σαπίσει θα τον αντιγράψω και θα φτιάξω άλλον λεφτά σε επίδοξους κλέφτες δεν δίνω
Στο λέω γιατι ο προγραμματιστής με πάνελ αφής έχει 180-200 ευρώ για να το βαλω σε έναν φίλο και μου τον πουλούσε Ελληνας 600!!!!! και ήταν με διακόπτες :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ